Nincs elég baja, még akár jogosulatlan pénzügyi szolgáltatásért is falhoz állíthatják a Tesco-t. Az áruházlánc nem kért pénzforgalmi engedélyt, s szerinte erre nincs is szükség a csekkbefizető termináljának üzemeltetésére, a Magyar Posta és a közműcégek azonban nem így látják. A Tesco álláspontja szerint általa megvalósított konstrukcióhoz nincs szükség engedélyre, mivel a befizetett pénz közvetlenül a szolgáltatóhoz kerül - bár azt nem részletezték, ez milyen technikai megoldással valósul, ha az ügyfél a csekken szereplő összeget a pénztárnál fizeti be - írja a Népszabadság. A vonatkozó jogszabályi előírások a lap szerint elég pontosan fogalmaznak, ezek alapján pedig nehezen képzelhető el az áruházi csekkbefizetés engedély nélkül.
A sárga és fehér csekkbefizetéseket a Magyar Posta szabályzata mindenütt pénzforgalmi engedélyköteles szolgáltatásokként említi. A Posta szerint a Tesco csekkpont-automatákat bemutató kisfilmben használt csekkbefizetés terminológia megtévesztő, tekintettel arra, hogy csekkbefizetésre és elszámolásra kizárólag a posta és a posta által működtetett rendszereken keresztül van lehetőség. Így a Tesco csekkpontot bemutató megoldás is csak ettől eltérő pénzügyi tranzakció lehet. A Posta arra is felhívta a figyelmet, hogy a szolgáltatást népszerűsítő kisfilm a benne mutatott képpel valótlanul állítja, hogy a Díjbeszedő Holding Zrt. által kibocsátott csekkek is kiegyenlíthetők a Tesco csekkpont szolgáltatásának igénybevételével. A Népszabadságnak tegnap a Telekom és a Fővárosi Vízművek és a Főgáz is azt írta: csekkjei nem fizethetők be a Tesco automatáin, mert arra nem kötöttek szerződést a pénzügyi szolgáltatóval.
Meglehet, a furcsa helyzetet a Tesco szolgáltató partneréül hívott Digit Pont Network okozta. A társaság által 2014 áprilisában alapított Szerver és Digitális Hálózat Kft. internetes oldalán két hete még pénzforgalmi szolgáltatóként határozta meg magát - mára azonban ez a szöveg lekerült a honlapról, amelyen így már lényegében semmi sincs - írja a Népszabadság. A Tesco egyébként elismerte, hogy Princz Gáborral közösen fejlesztette csekkbefizetős szolgáltatását, ám hangsúlyozták: a volt bankár nem tulajdonosa és nem vezető tisztségviselője a Digit Pont Networknek, hanem tanácsadója a cégnek. A csekkbefizető automatákat fejlesztő, 2012-ben félmillió forint tőkével alapított Digit Pont Network Kft.-nek 1,1 milliárd forint hitelt adott a múlt pénteken bezárt Széchenyi Bank.