A BÉT indexe 0,2 százalék körüli pluszban járt a nyitás után fél-egy órával, ami nagyjából az európai átlagnak felel meg. A 4155 forintos OTP és a 11 750 forintos Mol 0,1-0,1, a Richter 0,9 százalékos pluszban volt, annak ellenére, hogy az orosz-ukrán-EU-s feszültség a Richtert (3943 forint) és az OTP-t érinti kellemetlenül. De lehet, hogy nagyon sok pesszimista várakozás épült már be az árfolyamokba.
A Magyar Telekom, amely nemrég nagyarányú leépítéseket jelentett be, és sokat erősödött mostanában, ezúttal esett, fél százalékkal, két forinttal 370 forintra. A budapesti tőzsde mostanában alulteljesítő volt, amit a technikai elemzők már aggasztónak találhatnak, egy 200 napos mozgóátlagot sikerül folyamatosan alulmúlnunk és nem akaródzik ismét fölé kerülni.
Európában minimális emelkedéssel nyitottak az indexek, a DJ EuroStoxx 50 mutató 0,1 százalék körüli emelkedésben volt. A rossz német hangulati index fényében érthető, hogy a DAX index pár pontos mínuszban volt, a francia és a holland mutató kicsit javult, a csek index esett, míg a lengyel emelkedett.
A Bloomberg a viszonylagos változatlanságot azzal magyarázza, hogy a héten megjelenő sok amerikai makroadatra várnak, de lesznek gyorsjelentések is és az uborkaszezonnak is lehet szerepe. Az Oroszországgal kapcsolatos feszültségek, szankcióháború inkább esést indokolna, míg a jó ázsiai tőzsdei hangulat az emelkedést magyarázná, a hatások szinte teljesen kioltották egymást.
Az euró/forint 308,40 körül járt tíz órakor.