(Fotó: BÉT) |
Nem igazán érdekelte ma a piacokat az aktuális makrogazdasági vagy vállalati hírek sora, a nap nagy részében kínosan csendesek voltak a tőzsdék, afféle vihar előtti, feszült csendnek tűnt ez az amerikai elnökválasztás napján. Sokan még mindig óvatosak és a Brexit-forgatókönyv megismétlődésétől, kellemetlen meglepetéstől (Trump győzelmétől) tartanak. Az amerikai piacok kinyitása után azonban fokozatosan élénkülés jött, ami Európára is átragadt a végére.
Este hat után nem sokkal az S&P 500 0,5, a Nasdaq indexe 0,8 százalékos pluszban volt, az európai Stoxx 600 index pedig valamivel korábban 0,3 százalékos emelkedéssel zárt. A német piac vezető indexe 0,2, a francia 0,4, a brit 0,5 százalékkal ment feljebb. Európában jól teljesítettek az élelmiszeripari cégek, a légitársaságok, de a bankok is.
Itthon a BUX index a nap első felében szerény pluszban mozgott, a végén néha-néha mínuszba csúszott, hogy aztán lényegében változatlanul végezzen öt ponttal a hétfőn elért új történelmi csúcs alatt. A Richter, amelynek célárát a KBC Equitas megemelte, 0,6 százalékkal 6060 forintra emelkedett. A Mol 0,9 százalékkal esett, 18 770 forintra. Az OTP 0,1 százalékkal süllyedt 7980-ra, a Telekom pedig két forinttal 486-ra ment fel.
A forint a kezdeti enyhe gyengülés után a nap végére megerősödött, az euró 305,20 forintos árfolyama 20 fillérrel alacsonyabb a hétfő estinél.
Az olaj sem tudta eldönteni ma, hogy mit akar, jobbára stagnált. Este a Brent 0,1 százalékos mínuszban, a WTI 0,3 százalékos pluszban volt.