A részvénypiac forgalma 14,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.
Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a kereskedési időszak csak délután alakult kedvezőtlenül, addig jelentős forgalom és emelkedés volt jellemző a BÉT-en. Török Lajos a zárást kevéssel megelőző eladási hullámmal magyarázta, hogy negatívba fordult a tőzsdeindex. Árfolyamokat befolyásoló kibocsátói hírek ugyanakkor nem jelentek meg szerdán - tette hozzá.
- A Mol 6 forinttal, 0,24 százalékkal 2508 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 160 forinttal, 0,90 százalékkal 17 625 forintra csökkent, forgalmuk 7,3 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 1,5 forinttal, 0,34 százalékkal 434 forintra esett, forgalma 66,4 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 85 forinttal, 1,01 százalékkal 8335 forintra gyengült, a részvények forgalma 5,1 milliárd forintot ért el.
Hogy teljesített Európa?
Vegyes kezdés után vegyesen, de többségükben indexemelkedéssel zártak szerdán az európai értékpapírpiacok. Az euróövezeti EuroStoxx50 index nap közben 14 éves csúcsot is érintett.
A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,26 százalékos, a Stoxx Europe 600 index 0,17 százalékos emelkedéssel fejezte be a szerdai kereskedést, az euróövezeti EuroStoxx50 index viszont 0,02 százalékkal végzett alacsonyabban.
Londonban 0,49 százalékkal zárt alacsonyabban az FTSE-100 index. A frankfurti DAX 0,02 százalékkal végzett magasabban, a CAC-40 Párizsban 0,06 százalékkal emelkedett. Milánóban 0,07 százalékos emelkedéssel, Madridban 0,47 százalékos indexcsökkenéssel fejeződött be a szerdai tőzsdenap.
A földgáz európai ára a holland szabadpiaci jegyzés alapján több mint öt százalékkal emelkedett szerdán, így az elmúlt öt nap 35 százalékos emelkedésével egyhavi csúcsot ért el. Az áremelkedést az Északi Áramlat 2 gázvezeték üzembe helyezési engedélyeztetési eljárásának felfüggesztéséről hozott német döntés váltotta ki. Piaci várakozások szerint Oroszország csak azt követően fogja folytatni európai gázszállításait, ha ehhez rendelkezésére áll majd az északi szállítási útvonal. Piaci jelentések alapján a Gazprom nem kötött le szállítási kapacitást decemberre Ukrajnán keresztül Európába.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.