Mozgalmas napja volt ma a tőzsdéknek, a reggel látott óvatos optimizmus végül meghozta gyümölcsét: az Európai Központi Bank bár nem változtatott az irányadó 0 százalékos kamaton, most már biztos, hogy legalább jövő decemberig kihúzzák az eszközvásárlási programot. Ennek keretét azonban márciustól csökkentik majd, az ígéretekről és a várható hatásokról itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n.
A legfrissebb piaci és devizaárfolyamokat itt olvashatod a Privátbankár.hu-n. >>> |
A hírt eleinte kilengő, majd erősödő árfolyamokkal fogadta Nyugat-Európa, a leglátványosabban a DAX és a milánói FTSE MIB menetelt, mindkettő másfél százalék felett zárta a kereskedést. Párizs 1 százalékos pluszt, London pedig közel fél százalék erősödést tudott összeszedni a csütörtöki nap folyamán. Az euró ugyanakkor némi erősödés után elveszítette a lendületét, és végül 1,06-ra esett a dollárral szemben. Ez nekünk sem jó hír, a forint is tovább gyengült a nap végére, 314 fölött zárt az árfolyam.
Mi újság Budapesten?
A jó hangulat kitartott a Budapesti Értéktőzsdén is, a BUX végül több mint másfél százalékos pluszban, 30 629,48 ponton zárt. A bluechipek közül mindegyik tekintélyes pluszban várja a holnapi nyitást. A nap győztese egyértelműen a Mol, az olajpapír 2 százalékos pluszban, 19 075 forinton zárt. A Richter 1,8 százalékos pluszban, 5978 forinton várja a pénteki kereskedést, az OTP mintegy másfél százalékkal, a Magyar Telekom 0,6 százalékkal erősödött.
A legfrissebb euró-árfolyamért kattints ide! >>> |
Az már biztos, hogy a termeléscsökkentés ellenére is rengeteg olajunk lesz jövőre, a témában korábban itt írtunk bővebben. >>> |
Az olajár annak ellenére emelkedett, hogy nem hárultak el a kételyek az OPEC és Oroszország januártól tervezett termeléscsökkentésének mértékét illetően, noha a nap folyamán egy elég komoly üzletet ütöttek nyélbe Putyinék olajfronton. A hét végén ismét összeülnek a tagok, a piacok további termeléscsökkentést várnak a találkozótól. A kereskedés végén mindkét olajtípus ára emelkedésben zárt, a Brent 0,77 százalékkal 53,41 dollárra, míg a WTI 0,78 százalékkal lett drágább, hordónként 50,16 dollár.