Az euróövezeti pénzügyminiszterek kedden elfogadták az Athén által előterjesztett reformcsomagot, ami előfeltétele volt a Görögországnak nyújtott pénzügyi mentőcsomag meghosszabbításának. Az azonban bizonytalan, hogy a görög kormány hajlandó-e betartani a költségvetési megszorításokra és reformokra korábban vállalt kötelezettségeket.
Görögország hitelezőiben, különösen a Nemzetközi Valutaalapnál (IMF), több kérdést vetettek fel a görög kormány javaslatai, ami új repedéseket hozott felszínre a hitelező országok és intézmények között. Christine Lagarde, az IMF főigazgatója úgy ítélte meg, hogy a görög terv átfogó ugyan, de nem különösebben részletes, ráadásul számos kulcsfontosságú területen sem tartalmaz kellő biztosítékokat arra vonatkozólag, hogy a görög kormány végre is hajtja a felvázolt intézkedéseket. Az Európai Központi Bank elnöke, Mario Draghi hasonlóan ítélte meg Athén javaslatait, hangsúlyozva, hogy azok több ponton eltérnek az eredeti programban foglaltaktól, és ezek fiskális hatását a részletek ismeretének hiányában egyelőre nem lehet megbecsülni.
A HSBC pénzintézet közép-európai idő szerint szerda hajnalban tette közzé kínai feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexét, amelynek értéke a januári 49,7 pontról a növekedést és visszaesést elválasztó 50 pont fölé, 50,1 pontra emelkedett februárban. Bár a vártnál jobb értéknek köszönhetően emelkedésnek indultak a részvényárfolyamok, a hatás nem bizonyult elégségesnek ahhoz, hogy a kínai és a japán irányadó indexek nyereségbe kerüljenek. A tokiói Nikkei-index 0,10 százalékos visszaeséssel 18 585,20 ponton fejezte be a kereskedést, a még nyitva tartó hongkongi tőzsde Hang Seng indexe 0,03 százalékos, a sanghaji börze fő indexe pedig 0,71 százalékos mínuszban áll.
Janet Yellen, az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) elnöke szerdán ismerteti a képviselőház illetékes bizottsága előtt a Fed monetáris politikájáról készített jelentését. Minden bizonnyal megismétli azt, amit a szenátus illetékes bizottságának keddi ülésén elmondott, miszerint a Fed hangsúlyosan "türelmes" politikát követ monetáris lazító programja lezárásában és a monetáris szigorítás, azaz a kamatemelések megkezdésében.