A magyar részvénypiac forgalma 12,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. A Mol 44 forinttal, 2,07 százalékkal 2080 forintra csökkent, 3,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 140 forinttal, 1,07 százalékkal 12 960 forintra esett, forgalmuk 6,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 3,0 forinttal, 0,73 százalékkal 412 forintra erősödött, forgalma 68,0 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama változatlanul 8775 forinton állt, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 3766,75 ponton zárt kedden, ez 29,03 pontos, 0,76 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint délelőtt még egész jól teljesített a BÉT, délután azonban a piaci szereplők elkezdték eladni a Mol és az OTP részvényeit, ennek hatására pedig 0,93 százalékkal esett a BUX-index.
Európában a piaci hangulat inkább pozitív volt, az olajár is 1 százalék feletti emelkedést mutatott a nap folyamán. Magyarországon a vezető részvényekről egyéni hír nem érkezett, ezért az elemző úgy véli, hogy semmi nem indokolta sem a Mol, sem az OTP árfolyamát érintő eladási hullámot.
Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden. A londoni FTSE-100 mutató 0,02 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,36 százalékos, a frankfurti DAX index pedig 0,13 százalékos erősödéssel fejezte be a napot. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,13 százalékkal emelkedett hétfői záróértékéhez viszonyítva.
Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor vegyesen mozogtak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 0,28 százalék gyengülést, viszont a Nasdaq mutató 0,63 százalék, az S&P-index pedig 0,13 százalék erősödést jelzett. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 68 centtel (1,07 százalékkal) 63,96 dollárra emelkedett. Az arany ára unciánként 0,67 százalékkal (11,65 dollárral) 1744,25 dollárra nőtt.
Vegyesen, a hagyományos iparágak körében többnyire indexveszteséggel, a technológiai papírok kötében pedig emelkedéssel indult a kereskedés kedden az amerikai értékpapírpiacokon. A DJIA-30 index 0,07 százalékkal, az S&P-500 index 0,05 százalékkal kezdett alacsonyabban, a főként technológiai részvényeket jegyző Nasdaq Composite index viszont 0,44 százalékkal erősödött nyitáskor.
A keddi óvatos kereskedést részben a Johnson & Johnson's oltásának szüneteltetésével és ezzel összefüggésben a gazdasági fellendülés ütemével szemben keletkezett aggodalmakkal indokolták piaci szakértők. A Johnson & Johnson's részvénye a tőzsdén kívüli forgalomban a keddi nyitás előtt közel 3,0 százalékkal gyengült. Gyengültek a gazdaság élénkülésből közvetlenül hasznot húzó ágazatok, az utazási irodák, szállítási szolgáltatók és szállodaláncok részvényei is. Így például a Carnival, a Royal Caribbean Cruises, az American Airlines, az United Airlines és a Marriott International papírjai.
A héten indul a nagyok közül a Goldman Sachs, a JPMorgan és a Wells Fargo jelentésével a negyedéves tőzsdei beszámolói periódus, amelynek kezdete előtt a befektetők ódzkodnak erőteljesebb pozíciók felvételétől, ami szintén hozzájárult az árfolyamok gyenge alakulásához. Piaci várakozások szerint az S&P-500 index tagvállalatai az idei első negyedévben 25 százalékkal magasabb nyereséget jelentenek együttesen mint egy évvel korábban.
Az OPEC az előző havi prognózisához képest napi 70 ezer hordóval megemelte a világ idei olajkeresletére vonatkozó előrejelzését a járványellenes intézkedések sikerét megelőlegezve. Az OPEC a világgazdasági növekedési előrejelzését is megemelte 5,4 százalékra 5,1 százalékról. Az olajár ennek megfelelően emelkedett kedden.