OTP Banka, Horvátország, Makarska (fotó: Wikimedia Commons) |
Ellentmondásosak a hírek, ellentmondásosak a reakciók a részvénypiacon, például az Investing.com azt írta, azért estek az amerikai részvények, mert a nagy áruházláncok a kiskereskedelem visszaesésétől tartanak. Majd pedig azt, hogy a dollár az erős fogyasztói bizalom miatt erősödik. A Cisco előrejelzése a technológiai szektort húzta le.
Most mindenesetre inkább a rossz híreket akarnák meghallani a befektetők, reggel Kínában, nap közben Európában, este az USA-ban egyaránt estek a tőzsdeindexek. A BUX index hozta az európai átlagot, a 0,7 százalékos süllyedése alig tért el az EuroStoxx 50 index 0,8 százalékos süllyedésétől.
A gyorsjelentése napján az OTP két százalék körüli mínuszban töltötte az egész napot, pedig a nagy hazai brókercégek véleménye inkább kedvező volt a jelentésről. (A pénzintézet értékelő rendezvényéről itt írtunk.) Az eredményt inkább az egyszeri tételek húzták le. A pénzintézet egyébként csütörtökön saját részvényeket is vásárolt, vélhetően pozitív hatást gyakorolva az árfolyamra.
A bankpapír végül 1,8 százalékkal 5592 forintra esett. A Mol viszont délután mínuszból pluszba fordított, és 0,5 százalékos emelkedéssel kerek 13 500 forinton búcsúzott. A Richter kerülgeti az 5000 forintos határt, ezúttal volt felette is, alatta is, majd pont ott állt meg, ami 0,6 százalékos csökkenés. A Magyar Telekom kissé megint távolabb került a 400 forinttól, 0,75 százalékkal süllyedt.
További árfolyamok>>>>>> |
Az euró este 312,60 forintot ért, ami szerény, negyed százalékos forintgyengülést jelent a záróáron, de igazából szűk sávban mozog az ár már hetek, hónapok óta, úgy 309 és 316 forint között. A dollár kezdetben erősödött, majd gyengült, 1,0807 volt az euróval szemben.
A kőolaj némi tétovázás, sőt átmeneti erősödés után folytatta a zuhanást, a WTI 2-3 százalékos mínuszban volt. Olyan hírek érkeztek, hogy több kilométeres tankhajó-sorok állnak az USA kikötői előtt, kirakodásra várva, sőt mesterségesen lassítják a haladásukat, hogy időt nyerjenek.
Lehet, hogy minden létező olajtároló kapacitás megtelik lassan. És még az iráni pótlólagos kínálat meg sem érkezett a világpiacra. Persze ismét esnek a nyersanyagcégek részvényei is.
Az amerikai típusú gáz (henry hub) ezúttal négy százalék feletti mértékben emelkedett egy készletadat nyomán, pedig közben az amerikai sajtó azon rágódott, hogy az el niño nevű klimatikus jelenség meleghulláma trópusi víziállatokat sodor Kalifornia partjaihoz. A gáz árát az USA-ban mostanában részben az időjárás-jelentések befolyásolták.
További árfolyamok>>>>>> |