A nemzetközi hangulat továbbra is borús, az egyezkedő felek szerint ugyan közelebb kerültek a görög megállapodáshoz, ám ha a görögöknek sikerül is hozzájutniuk a mentőcsomag következő részletéhez, elkerülve a küszöbön álló államcsődöt, a háttérben álló problémák megoldásával továbbra sem jutottak előrébb a görögök. Lapértesülés szerint Jeórjiosz Papandreu miniszterelnök népszavazást tartana Görögország euróövezeti tagságáról - ha tényleg sor kerül a referendumra, legalábbis kérdéses lesz az eredménye, ahogy az is kemény dió lesz az eurózónának, mit lépjen, ha esetleg a görög nép a kilépés mellett döntene.
Az eurózóna másik problémás gyereke, Olaszország is hozzájárul a rossz hangulathoz: a Standard & Poor´s nemzetközi hitelminősítő váratlanul leminősítette az olasz szuverén adósbesorolást.
Kedden és szerdán kétnapos ülést tart a Fed, a piacon azt találgatják, az amerikai jegybank szerepét betöltő intézet bejelenti-e a mennyiségi enyhítés újabb körét, a QE3-at. Szerdán az alapkamatról is dönt a Fed. Barack Obama hétfőn több mint 3 ezer milliárd dolláros, egy évtized alatt megvalósítandó államháztartási deficitcsökkentésre tett javaslatot a törvényhozás "szuperbizottságának" - az azonban biztos, hogy a csomag keresztülviteléhez kemény politikai csatákat kell megvívnia az elnöknek.
Az alapkamat sorsáról Magyarországon már kedden döntés születik, az elemzők egyöntetűen a 6 százalékos kamat szinten tartását várják - illetve várták. A forint gyengülésének legújabb hulláma ugyanis londoni elemzők körében felvetette: az MNB már keddi ülésén végrehajthat egy fél százalékpontos "védekező jellegű" kamatemelést. A lépés mindesetre meglepő lenne, sokkal inkább valószínű, hogy a jegybank vezetése egyelőre szóban kel a forint védelmére.
A híreket egyelőre nehezen szintetizálja a budapesti tőzsde, keresi az irányt a kereskedés. A nyitásban minimális mínuszba került a BUX, a 12,82 pontos csökkenés 0,08 százalékot jelent. Bő fél órával a kereskedés megkezdése után kis hullámzást követően 0,8 százalékos csökkenésig jutott az index, az esést a bluechipek közül az OTP vezeti, a Molhoz hasonlóan 1 százalék körüli mínusszal.
Privátbankár