A héten nem érkezik igazán sok fontos makroadat, ma a politikusok is viszonylag csendben maradtak, a tőzsdei árfolyamok viszonylag stabilak voltak. Európában a német index kis mértékben lefelé, a francia és brit mutatók épphogy némileg felfelé mozdultak el, összességében azonban csak pár ezrelékről beszélhetünk.
A BUX index nálunk 0,2 százalékkal ment fel, miután az indexben nagy a súlya, főleg az OTP-nek köszönhetően. A bankrészvény 0,5 százalékkal 8840 forintra ment fel, a Mol viszont alig mozdult, pár forinttal feljebb, 20 210-en végzett. A Richter 6273 forintos ára újabb 0,4 százalékos emelkedés, ám így sem éri el még a gyorsjelentés előtti szintet. A Telekom egy százalékkal 512 forintra süllyedt.
A forint erősödött, a a mostanában jellemző 310-es szinthez képest jóval lejjebb, 309-en tanyázott az árfolyam. Este 309,20 volt. A dollár viharos időket él át, ma kissé gyengült. Az olaj nap közben gyengült, de estére 0,3 százalékos pluszba ment át, a nemesfémek is erőre kaptak. Ismét csökkentek az államkötvények hozamai, úgy ah USA-ban, mint Németországban.
Az Equilor a Richterről, illetve amerikai partneréről írt mai elemzéseiben.
A KBC Equitas, az egyik legnagyobb lakossági ügyfélkörrel rendelkező brókercég ma „aranylázról” írt ügyfeleinek. Szerintük „ismét erősnek tűnik a globális aranybányák részvényeit tömörítő GDX ETF”. A bányaindex már túl van egy jelentősebb erősödésen, de több fontos szintet is sikerült megtörnie az utóbbi napokban, így van rá esély, hogy új csúcsok felé vegye az irányt. „Főleg azoknak lehet érdemes figyelni a menedékeszközként is kezelt aranyra, akik piaci bizonytalanságokra számítanak a következő hónapokban” – írják.
Márpedig bizonytalanságokból bőven akad.