A régi pesti tőzsdeterem a BÉT évfordulós rendezvényén, 2012. június 21., |
A politika visszahúzó és a likviditás (pénzbőség) pozitív hatásának küzdelmeként írja la a tőzsdék jelenlegi állapotát az amerikai MarketWatch. Másik cikkében pedig az egykori Wategate-botrány piaci hatásait idézi fel. Mások szerint viszont elmúlt a múlt heti ijedtség, amikor attól tartottak, hogy Trump elnöksége idő előtt véget fog érni. A tőzsdéket mindenesetre változatlanul élénken foglalkoztatja az amerikai elnök helyzete.
Ma mindenesetre inkább pozitív a hangulat, az ázsiai részvények többnyire szépen emelkedtek. Európában a fejlett országok tőzsdéi, mint a német, francia, brit 0,2-0,4 százalékos pluszban vannak, bár a déli, olasz, spanyol parketteken inkább az eladók dominálnak. Az amerikai határidős indexek minimális emelkedést jeleznek előre.
A BUX index itthon szerény, 1-2 ezrelékes mínuszban oldalaz, persze ez nem meglepő a pénteki rekorddöntés után. A Mol és a Telekom pár ezrelékes pluszban van, 22 380 és 466 forinton, az OTP és a Richter pedig 0,5, illetve 0,3 százalékos mínuszban, 8860 és 7059 forinton áll.
A forint erős maradt, 308,50 egy euró, nem változott péntek késő este óta. A dollár kissé erősödött. A bitcoin árfolyama átlépte a 2100 dollárt is, de igazán nagyot az ether száguld, napi 20-30 százalékokat is, ma 173,50 dollár (fél éve 7-8 dollár volt).
A Waberers egy évtized óta a legnagyobb magyar IPO-ra (részvénykibocsátásra) készül júliusban – szellőztette meg a Financial Times. A fő tulajdonos Mid-Europa Partners (MEP) állítólag már bankokkal tárgyal a kibocsátás előkészítéséről (Citibank, Erste, Berenberg és Renaissance Partners). A cég piaci kapitalizációja 500 millió euró lehet.
Az olaj az OPEC eheti találkozójára várva megint drágul 0,8 százalék körül mértékben, a WTI elérte az 51, a Brent az 54 dollárt.