A részvénypiac forgalma 23,4 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hogy kirobbanó forgalom és emelkedés jellemezte csütörtökön a magyar tőzsdét. A BUX 2,71 százalékos emelkedésével pedig felülteljesítette a nemzetközi piacokat.
Napi piaci elemző szakcikkünket itt olvashatja el:
Úgy vélte ennek hátterében részben az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) legutóbbi kamatdöntő ülése áll, amely után a Fed elnöke azt mondta, hogy a következő lépés a kamatcsökkentés lehet és a testület által várt kamatpálya is egy jelentős csökkenéssel számol jövőre. Mindez a dollár jelentős gyengülését váltotta ki, ami a részvénypiaci hangulat javulását okozta.
Ezen felül emlékeztett arra a szerdai hírre, amelynek értelmében Magyarország hozzájuthat 10 milliárd eurónyi európai uniós fejlesztési forráshoz.
Továbbá kiemelte még, hogy az OTP célárfolyamát a JP Morgan és a Goldman Sachs is 20 ezer forint fölé emelte.
Mindezek a jó hírek együttesen járultak hozzá ahhoz, hogy az OTP árfolyama a vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 4,57 százalékkal nőtt, és a többi blue chip is jelentősen erősödött - mondta az elemző.
Arra is kitért, hogy a Moody's Investors Service felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította az eddigi stabilról a Mol besorolására érvényes kilátást csütörtökön. A nemzetközi hitelminősítő a Londonban bejelentett döntéssel egy időben megerősítette az olaj- és gázipari cégcsoport befektetési ajánlású, "Baa3" szintű osztályzatát.
- A Mol 20 forinttal, 0,72 százalékkal 2816 forintra erősödött, 2,6 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 685 forinttal, 4,57 százalékkal 15 690 forintra nőtt, forgalmuk 17,1 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 22 forinttal, 3,41 százalékkal 667 forintra emelkedett, forgalma 790,6 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 185 forinttal, 2,13 százalékkal 8870 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.