A tőzsde részvényindexe, a BUX azonban 0,18 százalékos eséssel, 20 793,58 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 32,5 milliárd forint volt, ez jelentős csökkenés az előző heti 38,4 milliárd forintos forgalomhoz képest.
Hétfőn még a Mol volt a nap vesztese: az olajcég részvényeinek árfolyama több mint 2 százalékkal, 12 000 forint közelébe esett, míg az OTP viszonylag jól tartotta magát. A BUX pedig még a csaknem 0,8 százalékos csökkenéssel is felül tudta teljesíteni a nyugat-európai indexeket.
Kedden az OTP és a Mol került a kereskedés középpontjába, utóbbi esetében inkább eladók voltak, főleg a nap elején, de aztán picit javult a helyzet. A magyar bankpapír pedig a nap eleji leminősítés ellenére közepes forgalom mellett pluszban tudott zárni, és napi csúcsán fejezte be a napot. Az európai piacok is mínuszban kezdték a napot, de a nap végére sikerült enyhe pluszba felkapaszkodniuk.
Szerdán az OTP visszaesése eldöntötte a BUX index irányát, a BÉT a külföldi piacokhoz hasonlóan pluszban kezdett, később azonban kicsit elszakadt a kinti trendtől, és a napot mínuszban zárta.
Csütörtökön a legizgalmasabb hír az a bejelentés volt, amely szerint a korábban vártnak több mint duplája a kitermelhető készlet a kurdisztáni régióban elhelyezkedő Shaikan blokkban, ahol a Mol részesedéssel rendelkezik. Ennek hatására az olajipari vállalat részvényeinek árfolyama jelentősen emelkedett a nap folyamán, és a papír tartotta pluszban a hazai részvényindexet.
Pénteken erősödéssel kezdett a BUX index, azonban a washingtoni munkaügyi minisztérium által ismertetett jelentést követően - miszerint a vártnál kevesebb új munkahely jött létre szeptemberben az Egyesült Államokban, miközben a munkanélküliségi ráta stagnált augusztushoz viszonyítva - eladói nyomás alá kerültek a nyugat-európai indexek és ez a magyar indexre is hatással volt, 0,78 százalékos csökkenéssel zárt az előző naphoz képest.