Mihály Gábor szobrászművész Olimpiai ötkarika című kompozíciója a Duna-parton. Fotó: MTVA/Róka László |
Sokat jelentene az országnak az olimpia a BÉT szerint
"Véleményünk szerint a sporthoz kapcsolódó minden egyes beruházás, így a 2024-es Olimpiai és Paralimpiai Játékok megrendezésének lehetősége is nemzetgazdasági szinten a foglalkoztatás bővülését, infrastruktúra és közlekedésfejlesztést, valamint a turizmus élénkítését jelentheti, míg számunkra önfeledt szurkolást, gyermekeinknek kiemelkedő motivációt, sportolóinknak dicsőséget, hazánk egészének pedig nemzetközi hírnevet, sportkultúránk világszintű elismerését biztosíthatja" - írja közleményében a BÉT.
A tőzsde emiatt támogatja Budapest pályázatát a 2024-es Olimpiai és Paralimpiai Játékok megrendezésére.
"Reméljük, ezzel elősegítjük a pályázat sikerességét és ezúton kívánunk sok szerencsét a Budapest 2024 eredményes jelöltségéhez" - írja közleményében a BÉT.
Tényleg tőzsdére vinnék az olimpiát?
Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Olimpiai Mozgalom vezetője (korábban a BÉT elnöke) egy interjúban nemrég arról beszélt: a budapesti olimpia szervezése és lebonyolítása egy tőzsdére vitt vállalaton keresztül történne. Létrehoznának egy szervezőbizottságot, amit a lakosság bevonásával egy nyilvánosan működő részvénytársasággá alakítanának át, melynek részvényeit bevezetnék a budapesti tőzsdére. A cég annyiban különbözne egy hagyományos tőzsdei cégtől, hogy csupán 8 évig működne, az éves osztalék helyett pedig az olimpiát követően fizetne hozamot.
Szalay-Berzeviczy később azt is elmondta: a legnagyobb hazai tőzsdei forgalmazók képviselőivel, valamint a Budapesti Értéktőzsde korábbi irányítóival közös egyetértésben véglegesítette a Budapesti Olimpia Mozgalom vezetése a tervet.