Hajnalban 293 forinton jegyezték az eurót a bankközi devizapiacon, az árfolyam délig 289 forint alá ereszkedett. Ebédidőben azonban megfordult a széljárás, délutánra elfordultak a magyar devizától a befektetők, az eurót újra a hajnali szinteken adták-vették. A 293-as napi csúcs után azonban ismét 290 környékére korrigált az árfolyam.
Az euróval továbbra is párhuzamosan mozog a frank forintban jegyzett árfolyama, gyakorlatilag megegyező görbét írt le a svájci deviza is a nap folyamán. A jegyzés a déli 236,4-es szintről emelkedett 239 fölé kora délutánra.
Pénteken újra a görög csőddel kapcsolatos pletykák kaptak szárnyra: több görög lap is beszámolt arról, hogy a pénzügyminiszter szocialista képviselők előtt vázolva az adósságválság kimenetelét három lehetséges forgatókönyvet tart valószínűnek, melyek közül kettő gyakorlatilag fizetésképtelenséget jelent. A görög kormány egyik szóvivője természetesen cáfolta a lapértesüléseket, a görög bankpapírok azonban nagy nyomás alá kerültek.
A csütörtöki 1000 pontot megközelítő BUX-esés, valamint 10 százalékot meghaladó OTP-zuhanás után kérdéses, hogy elég mélyen vannak-e már az árfolyamok ahhoz, hogy végre megjelenjenek a vevők is. 3000 forint alatt például akár már vonzó is lehetne az OTP-részvény. Reggel óvatos optimizmussal nyitott a tőzsde, 2 százalék alatt maradt az erősödés, délben azonban itt is elromlott a hangulat, az árfolyamok lejtőre kerültek. Délután 2 óra után 14 ezer pont alól fordult vissza a BUX index, a vezető részvények közül az OTP vezette az esést, a bankpapír ismét 3000 forint alá került, 2,5 százalékot veszített, megfejelve a csütörtöki 10 százalékot meghaladó zuhanást. A vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom még a pozitív tartományban tudta tartani magát háromnegyed háromkor.
Privátbankár