A kezdetektől jelen - Mészáros Lőrinc, a Visonta Projekt Kft. tulajdonosa, Tóth László, a Duna Aszfalt Kft. ügyvezető igazgatója, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Horváth László, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Tóth Anett, a Visonta Projekt Kft. ügyvezető igazgatója a Visonta Projekt Kft. búzafeldolgozó üzemének alapkőletételén 2017 tavaszán. (fotó: MTI) |
Az Opus Nyrt. tulajdonába kerül a VIRESOL Kft. 51 százalékos üzletrésze – közölte a vállalat a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A részesedésért 26,7 milliárd forintot fizetnek (zártkörű részvénykibocsátás formájában); az Opus által felkért szakértő a társaság becsült piaci összértékét 52,3 milliárd forint fölé lőtte be.
A VIRESOL régiónk egyik legnagyobb modern keményítőipari üzeme, nettó értékesítési árbevétele meghaladja majd az évi 100 millió eurót.
A VIRESOL törzstőkéje 100 millió forint, 50-50 százalékban a felcsúti Mészáros és Mészáros Kft. és a tiszakécskei Duna Aszfalt Kft. tulajdona.
Mit tud a cég?
2015-ben a VIRESOL Kft. (Visonta Projekt Kft. néven) azzal a céllal jött létre, hogy megépítse Magyarország egyetlen és a régió egyik legnagyobb, az elérhető legmodernebb malomipari technológián túlmutató búzafeldolgozó üzemét. Tavaly tavasszal indult a Mátrai Erőmű ipari parkjában a zöldmezős beruházás, jelenleg a próbaüzem előkészítése zajlik. A hulladékmentes technológiával működő gyár évi 250 ezer tonna hazai búza feldolgozásával keményítőt, alkoholt, valamint takarmány alapanyagokat állít elő a hazai és régiós élelmiszer-, gyógyszer- és vegyipar számára.
A nagyfokú előzetes érdeklődés miatt a beruházás közben döntöttek a termékportfólió és a kapacitás bővítéséről; az újabb üzemegységek 2019 tavaszától további alapanyagokat állítanak elő: maltodextrint, kationos keményítőt és különböző takarmánymixeket. Az üzem nettó értékesítési árbevétele meghaladja majd az évi 100 millió eurót és összesen 280 embernek ad munkát.
A végén 100 milliárd fölé kerül az Opus tőkéje
Az Opus Global Nyrt. Igazgatósága annak érdekében döntött a tőkeemelések előkészítéséről, hogy a tőzsdei társaság üzletrészek apportjával szerzett új vagyonelemekkel kiegészülve a BÉT egyik meghatározó, a magyar gazdaság húzóágazatait jól tükröző ipari és termelő társaságává fejlődjön. Az Opus saját tőkéjét jóval 100 milliárd forint fölé növelheti a megkezdett tőkeemelés-sorozat. A társaság részvényesi értékteremtésének fontos lépése a tulajdonszerzés a VIRESOL-ban, az ügylet lezárásával a társaság várható eredményére, profittermelő képességére és tőkeszerkezetére jelentős pozitívummal kiható termelő vállalat kerül az Opus konszolidációs körébe - írja a társaság.