Amerikában tegnap folytatódott az emelkedés. Ez az igazán erős bika, amikor a 200 napos mozgóátlag tesztelése, sőt fals letörése után egy héttel máris a csúcs közelében van az S&P 500. A Nasdaq is a 15 éves csúccsal kacérkodik újra. Egy hete úgy tűnt, marad a duplacsúcs, ma már olyan, mintha jönne a kitörés. Amerikában továbbra is ez lesz az év kérdése.
Kínában ma egy komolyabb korrekció volt azt követően, hogy kiderült: a kínai állami tulajdonú bankok bő 200 milliárd dollárnak megfelelő hitelt nyújtottak, melyek a részvényvásárlásokat finanszírozták, hogy a zuhanást megállítsák. Ha meggondoljuk, ez egyfajta visszaállamosítás, hisz az égbe felhajtott részvényeket most így az állam pénzéből veszik meg aranyáron. A Sanghaj Kompozit 3 és fél, a B-részvények indexe 7 százalékot emelkedett.
Európa meg se moccan
Mindenki hátra dőlt vagy nyaralni ment azt követően, hogy a görög parlament megszavazta a legfontosabb reformlépéseket, a hitelezők pedig adnak 7 milliárd euró áthidaló kölcsönt, hogy abból Görögország rendezze eddigi, valamint a hétfőn esedékes tartozásait, és az EKB is juttatott egy kis pénzt a görög bankoknak. A nehezén egyelőre túl vagyunk, jöhetnek a további görög parlamenti szavazások, a harmadik mentőcsomag tárgyalása és aláírása, ezeknél a piac már nem számít komolyabb fennakadásokra.
Friss árfolyamok >>> |
A BÉT-en szerény esés mutatkozik
Az OTP, a Richter és a Mol 0,4-0,5 százalékos mínuszban vannak, a Telekom enyhe pluszt mutat. Feléledt viszont a hónapokig alvó Norbi Update, feltehetően a Buda-Cashtől lassanként eltranszferálható papírok jelennek meg a piacon. A korábbi árakhoz képest már tegnap igen mélyen forogtak a papírok, ma egy kis emelkedés után 650 forint az ár.
A gyengélkedés vélhetően elsősorban a Buda-Cash ügy számlájára írható: akinek ott részvénye volt, most készpénzre lehet szüksége, hisz likvidebb befektetései elveszhettek. Ha az összes Norbi részvény kikerül a csődbe ment brókercégtől, akkor valószínűleg a likviditás is megnövekszik, és akkor láthatjuk majd, mi a papír reálisabb piaci megítélése.
A forint megpihent, az euróért 309-310-et kell belőle adni. Az arany továbbra is gyenge: tapad az 1140 dolláros támasz szinthez. Az olajat az iráni megegyezés következményei nyomasztják: a WTI 51, a Brent 57 dollár.