„Az év legnagyobb forgalmú tőzsdei kereskedő cége az azonnali piacon” – Concorde Értékpapír Zrt.
Ebben a kategóriában a BÉT az Concorde Értékpapír Zrt-t díjazta, amely 2015. január 1. és november 30.között 872 milliárd forgalmat bonyolított le a BÉT azonnali piacán.
„Az év legnagyobb forgalmú tőzsdei kereskedő cége a származtatott piacon” – Raiffeisen Bank Zrt.
Ebben a kategóriában a Raiffeisen Bank Zrt. kapta a díjat, amely 2015. január 1. és november 30. között a legnagyobb forgalmat (1772 milliárd forint) bonyolította le a BÉT származtatott piacán.
„Az év legnagyobb forgalmú tőzsdei kereskedő cége az árupiacon” – IKR-Bróker Tőzsdeügynöki Kft.
Ebben a kategóriában az IKR Bróker Tőzsdeügynöki Kft. kapta a díjat, amely 2015. január 1. és november 30. között a legnagyobb forgalmat (28 milliárd forint) bonyolította le a BÉT áruszekciójában.
„Az év üzletkötője a részvénypiacon” – Simon István, Concorde Értékpapír Zrt.
Ebben a kategóriában a BÉT Simon Istvánt, a Concorde Értékpapír Zrt. üzletkötőjét díjazta, mivel 2015-ben ő bonyolította le a BÉT részvénypiacán a legnagyobb forgalmat.
„Az év legnagyobb tőzsdei forgalmat elért részvénykibocsátója” – OTP Bank Nyrt.
Ebben a kategóriában az OTP Bank Nyrt. kapta a díjat, tekintettel arra, hogy 2015. január 1. és november 30. között a BÉT-en az OTP részvények generálták a legnagyobb forgalmat, 1111 milliárd forint értékben.
„Az év új értékpapír kibocsátója” – Magyar Fejlesztési Bank Zrt.
2015-ben az év új értékpapír kibocsátója hitelpapír szekcióban a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. A kategóriában a díjat az a cég kapta, amely 2015-ben új hitelpapír kibocsátóként debütált a BÉT piacán,
összesen 201 milliárd forint értékű vállalati kötvényeivel.
„Az év adatszolgáltatója” – Bloomberg L.P.
2015-ben a Bloomberg L.P. kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott és egyedüliként szinten tartotta
meghatározó vendor szerepét.
„Az év befektetési szolgáltatója” – Equilor Befektetési Zrt.
2015-ben az év befektetési szolgáltatója címet – a benyújtott pályázati anyagok alapján - az Equilor Befektetési Zrt. kapta, amely a korábbi évekhez hasonlóan idén is kiemelt figyelmet fordított a potenciális új tőkepiaci szereplők megnyerésére, annak érdekében, hogy a tőzsdén jegyzett értékpapírok számát növelhesse. A vállalat a nyilvános tranzakciók mellett számos zártkörű értékpapírkibocsátást is szervezett 2015-ben. Az év befektetési szolgáltatója idén októberben egy jelentős méretű részvény-értékesítést szervezett meg és bonyolított le sikeresen egy tőzsdei aukció keretében.
„Az év elemző műhelye” – Concorde Értékpapír Zrt.
2015-ben az év elemző műhelye címet – a benyújtott pályázati anyagok alapján – a Concorde Értékpapír Zrt. kapta. A társaság nagy hangsúlyt fektet a legmagasabb szakmai színvonalú elemzések készítésére. Elemzői műhelyük Magyarország legnagyobb elemzési csapatával áll ügyfeleik rendelkezésére. Folyamatosan figyelemmel kísérik a BÉT forgalmának mintegy 90%-át adó vállalatok
tevékenységét, pénzügyi és gazdasági teljesítményét, ezzel hazai elemzőcsapatként a legszélesebb
elemzői lefedettséget biztosítják a tőzsdének.
„Média Díj” – Korányi G. Tamás és Brückner Gergely
Korányi G. Tamás Az ELTÉ-n végzett filozófiatörténelem szakos tanárként, azóta újságíró. 1991 és 2013 között vezette a Napi Gazdaságüzleti és pénzügyi hírlap tőzsdei rovatát, 2006 és 2013 között a NAPI Gazdaság főszerkesztője volt. Számos tőkepiaci könyv szerzője. A kezdetekkor részt vett a Tőzsde
alapításában. Jelenleg az 1999-ben alakult Napi.hu független üzleti és pénzügyi portál főszerkesztője.
Brückner Gergely már az egyetem elvégzése mellett publikált gazdasági témájú szakcikkeket, több szakkönyv szerzője, illetve társ-szerzője. Szakmai pályáját a Bank & Tőzsde pénzügyi havilapban kezdte, 2003 és 2007 között a Manager Magazin befektetési rovatának vezetője volt, 2007 vége óta a Figyelő főmunkatársa, jelenleg a lapnál a Pénzpiac rovat vezetője.
„Kostolany-díj” – Lantos Csaba
Lantos Csaba tőkepiaci karrierje közel 30 évre nyúlik vissza. A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem közgazdász-szociológus szakán végzett, majd a Budapest Bank kötvénykereskedője 1986-ban. 1990. június 21-én a hivatalos tőzsdenyitással a megnyílt tőzsde első tőzsdetanácsának tagja lett, és a tanács tagja maradt további 12 éven keresztül. A KELER vizionárius megálmodója, megalkotója, és az 1993-as alapítás óta mind a mai napig annak igazgatósági elnöke. 1995-ben a CA-IB ügyvezető igazgató-helyettese, az akkoriban létrejövő Creditanstalt Értékpapír befektetési alapkezelő ügyvezetője, majd 1997-től a CA-IB vezérigazgatója. 2000-től az OTP lakossági üzletágának vezérigazgató-helyettese hét évig. Mára Magyarország legjelentősebb egészségügyi magánbefektetője, mindemellett számos választott tisztséget tölt be.
A Budapesti Értéktőzsde Tőzsdei Legek idei zsűrije
· Dudás György, a KELER vezérigazgatója
· Dr. Hamecz István, az OTP Alapkezelő elnöke
· Katona Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója
· Korányi G. Tamás, a napi.hu főszerkesztője
· Martin-Hajdu György, a Közép-Európai Brókerképző Alapítvány kuratóriumának elnöke
· Pál Árpád, a Budapesti Corvinus Egyetem címzetes docense
· Réthy Róbert, a MOL befektetői kapcsolatok vezetője
· Szeniczey Gergő, a Magyar Nemzeti Bank Piacellenőrzési és Felügyeleti Főosztályának
főosztályvezetője
· Szuda János, az FHB Jelzálogbank ügyvezető igazgatója.