Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
5p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A tőzsdék és a kriptópiac szerdai megugrása csütörtökön leállt, de inkább enyhe optimizmus látható itt-ott, például Budapesten is. A forint erősödött és jó hír jött a Richtertől. Az arany még sokáig mehet, sok érv szól mellette és csak kevés ellene. Megemelték négy bitcoin-bányász cég célárát és újabb kriptós részvény érkezett a Nasdaq-ra.

Csütörtökön szerény, többnyire 1-2 ezrelékes emelkedést láthatunk az európai tőzsdéken, az amerikai határidős mutatók pedig már enyhén csökkennek. De van bőven honnét, hiszen szerdán 1,9 százalékkal ugrott meg az amerikai technológiai index, a Nasdaq. (Az S&P 0,8 százalékot ért el, a Dow Jones ipari átlag viszont kissé csökkent.) A piacok fő hajtóereje most az amerikai inflációs jelentés, amely szerdán száz százalék közelébe emelte a Fed decemberi kamatcsökkentésének valószínűségét.

Bár valójában nem okozott meglepetést ez az adat, a bizonytalanság csökkent, a piacok megnyugodtak, így a kockázatosabb eszközöket, mint a technológiai részvények, venni kezdték. Az Európai Központi Bank pedig már ma, csütörtökön dönt a kamatról, 25, esetleg 50 bázispontos vágásra van kilátás. Jövő héten azután az amerikai Fed következik.

Az arany árfolyama, egy év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az arany árfolyama, egy év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Itthon a BUX index fél százalék körüli pluszban van, ennyi a Mol és a Richter nyeresége is. Az OTP 0,1 százalékkal süllyed, hét százalékkal kilőtt viszont az AutoWallis egy bejelentés nyomán.

Az euró/forint 409,30, ami hatvan fillérrel alacsonyabb a szerda estinél. A svájci jegybank meglepetést okozva 50 bázisponttal, fél százalékra csökkentette az alapkamatot, miközben az elemzők többsége csak 25 bázisponttal számolt.

Jó hír érkezett a Richtertől

Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal „befogadta a Richter és a Hikma Pharmaceuticals Prolia és Xgeva referenciatermékekre vonatkozó biológiai engedély iránti kérelmét” – idézte az Equilor Befektetési Zrt. Az antitest csontritkulás és csontáttétek okozta törések kezelésére szolgál.

Amennyiben az szervezet később jóváhagyja az engedélyt, a Hikma felel a törzskönyvezésért és kizárólagos joggal értékesíti a készítményeket az Egyesült Államokban. Bogsch Erik, a Richter biotechnológiai üzletágának vezetője fontos mérföldkőnek nevezte a kérelem befogadását.

Ötödik napja emelkedik az arany

A Goldman Sachs véleménye szerint 2025-ben a 3000 dollárt is elérheti az arany árfolyama, az erősödő dollár ellenére is. A legfontosabb tényezőnek a csökkenő kamatokat, a geopolitikai bizonytalanságot és a kínai jegybank aranyvásárlásait tartják – idézte az Erste Befektetési Zrt. Az arany sorozatban ötödik napja emelkedik és csütörtök reggel már 2720 dollár körül jár egy uncia ára.

Árfolyam

A vezető nemesfém 2024-ben rekordot rekordra halmozott, amit a Federal Reserve kamatcsökkentéseinek, a megnövekedett központi banki vásárlásoknak és a geopolitikai és gazdasági bizonytalanságoknak tudnak be az ING elemzői is. A biztonságosnak tartott menedékeszközök iránt erőteljes kereslet jelentkezett, ezért arra számítanak, hogy ezek a tényezők 2025-ben is fenntartják a lendületet és új csúcsokra emelik az arany árát.

Ezért nincs vége az arany emelkedésének?

Az alacsonyabb kamatszint pozitívan hat az aranyra, mivel a fém nem fizet kamatot – magyarázza az ING. A piacok figyelme Donald Trump elnök kormányzása alatt a további amerikai monetáris lazítás ütemére összpontosul majd. A Trump által javasolt politikából – többek között a vámokból és a bevándorlás szigorúbb ellenőrzéséből – eredő inflációs nyomás azonban korlátozhatja a Fed kamatcsökkentéseit. Másrészt viszont a kereskedelmi viták fokozódása növelheti a biztonságos menedékek vonzerejét.

Az arany árfolyama, öt év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az arany árfolyama, öt év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A központi bankok pedig a geopolitikai feszültségek és a gazdasági környezet miatt továbbra is vevők maradnak. A globális tőzsdén kereskedett aranyalapok (ETF-ek) is hat egymást követő hónapban tapasztaltak tőkebeáramlást, főleg Észak-Amerikában és Ázsiában.

Újra százezer dollár felett a bitcoin

A kriptovaluták árfolyama is emelkedni kezdett szerdán a kedvező amerikai inflációs adatok hatására, annak ellenére, hogy a felszámolás alatt levő Mt. Gox kripotőzsde vagyonából újabb 2300 bitcoint utaltak ki. Ennek ellenére a bitcoin ára magabiztosan átlépte a százezer dollárt, jelenleg is 100 700 körül van.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A kriptós szolgáltató Coincheck Group NV, a Monex Group leányvállalata december 11-én debütált a Nasdaq-on „CNCK” tickerkóddal. A papír kilenc százalékkal drágult ezen a napon, a cég piaci értékelése így körülbelül 1,6 milliárd dollár.

Megemelték négy bányász célárát

A világ legnagyobb befektetési bankja, a JPMorgan megemelte négy vezető bitcoin-bányászati vállalat célárát, ezek a MARA Holdings, a CleanSpark, a Riot Platforms és az IREN. A jelentés megjegyzi, hogy e vállalatoknak értékelése “hodl-prémiumot„ is tartalmaz, hasonlóan a legnagyobb vállalati bitcoin-tulajdonoshoz, a MicroStrategyhez. (“Hodl”=“hold”, a kriptós szlengben az érmék hosszú távú tartása.)

A MARA Holdings eközben 11 774 bitcoint vásárolt 1,1 milliárd dollárért, ezzel tartalékai már 40 435 darabra rúgnak. A MARA ezzer a MicroStrategy után a második legnagyobb tőzsdén jegyzett bitcoin-vállalat lett. A BlackRock Bitcoin Spot ETF-je pedig méretben megelőzte ugyanezen cég arany-ETF-jét is.

A Bloomberg szerint a MicroStrategy valószínűleg bekerül a Nasdaq 100 indexbe, ami arra késztetheti az indexkövető ETF-eket, hogy legalább 2,1 milliárd dollár értékben vásároljanak a részvényeiből.

Kötvényt bocsátott ki az AutoWallis

Kedvező feltételekkel bocsátott ki zárt körben húszmillió euró összegű kötvényt az AutoWallis-csoport – írja a vállalat közleménye. A forrásbevonás célja “a 16 országban jelen lévő AutoWallis további nemzetközi terjeszkedésének, akvizícióinak finanszírozása”, régiós autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatói pozíciójának erősítése.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29200 29030 29640 -1,35% 0 0 11 151 636 070 HUF 2025-09-12 17:14:15
MOL 2850 2850 2900 -1,99% 0 0 1 311 780 408 HUF 2025-09-12 17:05:21
MTELEKOM 1868 1848 1872 0,00% 0 0 362 698 724 HUF 2025-09-12 17:05:14
RICHTER 10180 10110 10240 +0,20% 0 0 1 639 211 650 HUF 2025-09-12 17:13:10
OPUS 530 527 545 -2,03% 0 0 184 617 654 HUF 2025-09-12 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Hihetetlen, mit művel a forint, rég volt ennyire erős
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 18:46
Tovább izmosodott a magyar fizetőeszköz, tavaly augusztus óta nem volt ilyen erős az euróval szemben.   
Részvény / Deviza / Áru Betettek a háborús hírek az OTP-nek és a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 17:53
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1084,28 pontos, 1,06 százalékos csökkenéssel, 101 199,84 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 16:52
Vegyesen, szerény elmozdulással nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Egészséges ötlet lehet most beszállni az egészségügyi részvényekbe
Richter Péter | 2025. szeptember 12. 15:03
Jó ár-érték aránnyal lehet befektetni a Wall Streeten forgó amerikai egészségügyi vállalatok részvényeibe. A szektor értékeltségét ugyanis eddig jelentős nyomás alatt tartották egyedi vállalati és gazdaságpolitikai sztorik, ám az ágazat ma már olcsó, kilátásai pedig átlag felettiek. A cikk a VIG Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Lejtmenetbe kapcsolt a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 14:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,90 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP után ugrott a Mol
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:09
Nem alakult jól a péntek délelőtt a budapesti tőzsdén.
Részvény / Deviza / Áru Állva hagyták Pestet a nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:06
A jó hírek külföldről jöttek péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Megdörzsöli a szemét, ha meglátja, mennyit ér a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 07:19
Péntek reggeli friss árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Ralizott a Tesla New Yorkban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 06:48
Magasan zártak a mutatók.
Részvény / Deviza / Áru Tavaly nyár óta nem járt erre a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 18:32
Hihetetelenül erős lett a magyar fizetőeszköz az euróval szemben csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG