A részvénypiac forgalma 10,8 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta, a gyenge zárás oka egyrészt a kedvezőtlen nemzetközi hangulat, a befektetők az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdai kamatdöntő ülésére várnak. Emellett a magyar piacon további bizonytalanságot okoznak a koronavírus-járvány miatti romló hazai egészségügyi adatok, amelyek további szigorítást valószínűsítenek - tette hozzá.
A Mol árfolyama 40 forinttal, 1,82 százalékkal 2152 forintra csökkent, 3,0 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 290 forinttal, 2,13 százalékkal 13 350 forintra esett, forgalmuk 4,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2,5 forinttal, 0,61 százalékkal 410,50 forintra gyengült, forgalma 307,9 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 120 forinttal, 1,37 százalékkal 8655 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el. A BUMIX 3722,11 ponton zárt szerdán, ez 31,74 pontos, 0,85 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Mi a helyzet Európában?
Gyenge kezdés után vegyesen, többségében veszteséggel fejezte be a szerdai kereskedést az európai tőzsdék többsége.
Az európai gyűjtőindexek közül 0,31 és 0,45 százalék csökkenéssel fejezték be a szerdai kereskedést az FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 mutatók, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,01 százalékkal zárt alacsonyabban.
A londoni FTSE-100 index 0,57 százalékkal gyengült zárásra az előző nap elért két havi csúcsról. A frankfurti DAX 0,28 százalékkal erősödött. A CAC-40 Párizsban 0,01 százalékkal végzett kedden elért 13 havi csúcsánál alacsonyabban. Milánóban 0,16 százalékkal állt magasabban a tőzsdeindex a szerdai kereskedés végén, a madridi viszont 0,63 százalékkal esett vissza az előző napi egyéves csúcsáról.
A tőzsdék világszerte kivárásra rendezkedtek be a Fed kamatdöntésének szerda esti bejelentése előtt, amely kitér majd az Egyesült Államok növekedési kilátásaira, ami alapján utalásokat tesz majd a várható monetáris politikára.
Az európai piacokon visszafogta a befektetői aktivitást az oltások vontatott haladása, ami aggodalmat ébreszt a gazdasági aktivitás helyreállításának gyorsaságával kapcsolatban.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.