OTP Banka, Horvátország, Makarska (fotó: Wikimedia Commons) |
Bizonytalan volt a tőzsdei hangulat Európában a nap nagy részében, kezdetben a mínuszok voltak a jellemzők, ebből nagyjából nullára jöttek fel az indexek átlagosan, például a német DAX és a francia CAC. Az EKB ülést tartott, közleményt adott ki és Mario Draghi elnök is beszélt, ám ennek nem sok foganatja volt, az történt, amit várni lehetett, azaz semmi, nem változtattak semmin.
Az USA-ban jött egy munkanélküliség-adat és egy philadelphiai konjunktúra-index, amely eléggé nagyot esett. Az indexek, amelyek mostanában csúcsokat döntöttek, ezúttal lefelé indultak meg, az S&P 500 0,3, a Nasdaq 0,2, a Dow Jones ipari átlag 0,4 százalékos mínuszban volt fél hatkor.
A BUX index itthon szépen teljesített, a trendje nap közben alapvetően emelkedő volt, és végül egy százalékos pluszban végzett. A Richter 2,1 százalékkal 5940 forintra, az OTP 1,3 százalékkal 6849 forintra ment fel, a Mol és a Magyar Telekom minimális erősödést produkált (17 525, illetve 444 forintra). A forint sokat erősödött, az euró nyolcvan fillérrel lejjebb, 313,90 forinton áll.
Dübörög a gyorsjelentési szezon, a Daimler például egész jó jelentés után emelkedett 1,3 százalékot és több más autógyárnak is jól ment. A Lufthansa viszont csalódást okozott és nagyot esett, hat százalékkal. Az USA-ban az Intel esett négy százalékkal az eredményei miatt, a Tesla pedig hosszú távú terveiről beszélt, ezt a piac eddig három százalékos árfolyammínusszal honorálta. Jól sikerült viszont a General Motors és a Biogen jelentése.
A török eszközöknek ismét rossz napja volt, a tőzsdeindex 4,4 százalékkal esett, a tíz éves kötvényhozam évi tíz százalék fölé emelkedett, bár a líra pedig némileg erősödött a szerdai esés után. Az olaj 1,7-1,8 százalékos mínuszban áll egy újabb készletadat után, az arany és az ezüst viszont megint megindult felfelé.