A hangfelvétel arról tanúskodik, hogy a horvát kormány nem hajlandó elfogadni Sinisa Petrovic a felügyelőbizottság elnökének az INA irányítási modelljére tett javaslatát, a Mol pedig ragaszkodik stratégiai döntési pozíciójának megtartásához, elutasítja a jelenlegi szerződés érvénytelenségét, de kész tárgyalni egy új szerződésről.
A cikk megjelenését követően a Mol az MTI-vel közölte: a " Mol-csoport csalódottan vette tudomásul az INA tárgyalások utolsó fordulójáról a mostani helytelen és manipulatív kiszivárogtatását a horvát médiának, amelyek hátterében valószínűsíthetően a Horvát Gazdasági Minisztérium, de biztosra vehetően nem a Mol áll".
Miről beszéltek a hivatalos közlések szerint?
A Mol szerint nem sikerült előrehaladást elérni a horvát kormánnyal folytatott pénteki tárgyalásokon az INA horvát energiaügyi csoport jövőjéről. Kérdésekkel érkeztek, nem kaptak válaszokat, nagyon sajnálják - azért nyitottak egy hatodik körre is.
A horvát fél a tárgyalások után azt mondta: amíg mindkét félnek megvan a részesedése az INA-ban, addig van remény a megoldásra. A horvát kormány nem hagyhatja figyelmen kívül, hogy a horvát bíróság jogerős ítéletben kimondta: Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök kenőpénz fejében engedte át az INA fölötti irányítási jogot a Molnak. A horvát kormány ezért új (társasági) szerződést fog előterjeszteni, amelyben módosítanák az INA részvényeseinek a viszonyait. A Mol részesedésének a horvát állam általi visszavásárlását firtató kérdésekre Vrdoljak azt felelte, "ha olyan egyszerű lenne, már megvalósult volna".