A BUX 143,31 pontos emelkedéssel, 16.941,52 ponton nyitott pénteken. A napközben valószínűleg globálisan javuló hangulat ellenére, az európai tőzsdéknél szerényebb nyereségekre számítanak a Budapesti Értéktőzsdén az elemzők pénteken.
A BUX 143,31 pontos emelkedéssel, 16.941,52 ponton nyitott pénteken. A napközben valószínűleg globálisan javuló hangulat ellenére, az európai tőzsdéknél szerényebb nyereségekre számítanak a Budapesti Értéktőzsdén az elemzők pénteken.
Balásy Zsolt, a Concorde elemzője szerint a devizahitelesek végtörlesztési lehetősége miatt mintha háttérbe szorulna a magyar piac, ha vételről van szó. Így az utóbbi pár napban látott visszapattanás nálunk sokkal kevésbé érzékelhető, mint máshol Európában. Félő, hogy ez az attitűd megmarad még egy darabig, így hiába Európában az újabb erősödő nyitás, a magyar tőzsdén tompább lehet a jókedv, így egy minimális pluszra lehet majd számítani.
Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője is azt mondta, hogy a kedvező amerikai tőzsdezárásnak köszönhetően optimista a hangulat a tőkepiacokon, a hazai részvények azonban továbbra is alulteljesítők lehetnek. Az OTP körül sok a bizonytalanság a devizahitelesek megsegítését célzó kormányzati intézkedéscsomag vállalatra gyakorolt hatása miatt. Amíg nem kerülnek napvilágra konkrét számok, hektikus kereskedés várható. A Mol számára 15.400 forint felett nyílhat tér az emelkedéshez. A gyógyszerpapírok folytathatják az oldalazást, míg a Magyar Telekom – feltételezve az 50 forintos osztalékot, és stabil állampapír-piaci hozamokat – a kecsegtető osztalékhozam miatt hosszabb távra jó befektetés lehet. Varga Zoltán szerint emelkedéssel indulhat a pénteki kereskedés, de napközben könnyen jöhet negatív korrekció.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 168,46 pontos, 1,01 százalékos emelkedéssel, 16.798,21 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A Mol 165 forinttal, 1,12 százalékkal 14.945 forintra erősödött, 4,9 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 80 forinttal, 2,19 százalékkal 3.730 forintra nőtt, forgalmuk 7,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,83 százalékkal 487 forintra emelkedett, forgalma 538,1 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 425 forinttal, 1,26 százalékkal 33.400 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,0 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 166,8 millió forintos forgalom mellett 765 forinttal, 5,31 százalékkal 15.180 forintra növelte értékét.
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Mivel az ünnepnapnak számító nagypéntek miatt idehaza zárva tartott a bankközi devizapiac, alacsonyabb forgalomban ugyan, de a forint külföldön hasított.
Több új lakossági állampapírt kínálnak április 23-tól, egy részük kamatozása változatlan, csak a futamidőket hosszabbítják. A magyarok egyik kedvenc állampapírjánál azonban ismét kurtítottak a kamatprémiumon, ami mostanában nem ritkaság. Így is megveszik?
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX minimális, 44,94 pontos, 0,05 százalékos csökkenéssel 87 062,04 ponton zárta a csütörtököt. A vezető részvények közül csak az OTP és a Telekom erősödött az előző napi záráshoz képest.
A részvénypiacok vegyesen teljesítettek ma, a rövid hét utolsó napján, a BUX pluszban áll, a forint kissé gyengül. Az arany viszont újabb rekordot döntött, és szépen tartja magát a bitcoin is. Nyugalomra vágynak a befektetők, jól fogynak a mikrochipek.