A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 467 pontos, 0,94 százalékos emelkedéssel, 50 317 ponton zárt szerdán. A bluechipek közül csak a Richter zárt mínuszban. A Mol teljesített közülük a legjobban, a tegnapi 4 százalék körüli esés után - amely az osztalékszelvény "levágásának" volt köszönhető főként - 1,8 százalékos pluszban zárt szerdán. Az OTP és a vártnál jobb gyorsjelentést közzétevő Magyar Telekom 1 százalék fölötti emelkedéssel fejezte be a kereskedést.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei >>
Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: az európai tőzsdéken is jó a hangulat, részben ennek, másrészt a második negyedéves gyorsjelentéseknek köszönhető az emelkedés - tette hozzá. Az elemző kiemelte, hogy a kisebb papírok közül a Waberer's különösen jól teljesített, csaknem 19 százalékos pluszban zárt - ennek hátterében egyébként egy célár-emelés áll, amelyet a Waberer's-t követő Concorde elemzéséből ismerhetett meg a piac.
Az európai indexek a nyolcadik egymást követő kereskedési napot fejezték be nyereséggel szerdán, ami június óta a leghosszabb erősödő szakasz lett.
Az amerikai tőzsdén jól indult a nap, a DJIA-30 index 0,32 százalékos és az S&P-500 index 0,26 százalékos emelkedéssel új rekordon kezdte a szerdai kereskedést, a Nasdaq Composite index pedig 0,33 százalékos emelkedéssel nyitott. Az árfolyamok a vártnál kisebb júliusi amerikai maginfláció láttán indultak emelkedésnek, ami enyhítette a piac aggodalmait azzal kapcsolatban, hogy a Fed a tervezettnél korábban kezdené el kivezetni az eszközvásárlási programját. A 3,5 ezer milliárdos infrastruktúra-fejlesztési törvény szenátusi elfogadása is hozzájárult az árfolyamok emelkedéséhez.
A devizapiacon a forint szűk sávban mozgott az euróval szemben: a jegyzés reggel 353,50 forintról 355 fölé emelkedett, az esti órákra azonban visszatért a reggeli szintek közelébe.