A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84,71 pontos, 0,17 százalékos emelkedéssel, 49 830,28 ponton, történelmi csúcson zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 8,9 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta, csütörtökön alapvetően pozitív hangulat volt a budapesti és a nemzetközi tőzsdéken egyaránt, a magyar tőzsdén a kereskedést kismértékű elmozdulások jellemezték a nap folyamán. Hozzátette, a befektetők a pénteki Mol gyorsjelentésre várnak, az olajipari papír árfolyama az elmúlt napokban nagymértékben emelkedett, csütörtökön kivárás jellemezte a kereskedést. Az OTP és a Magyar Telekom jövő héten teszi közzé gyorsjelentését, előtte óvatosak a befektetők, nem vesznek fel nagyobb pozíciókat.
A Mol 2490 forint maradt, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára nem változott, továbbra is 16 500 forint, forgalmuk 4,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,5 forinttal, 0,12 százalékkal 422,50 forintra csökkent, forgalma 24,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 55 forinttal, 0,63 százalékkal 8760 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.
Nem csak a magyar tőzsdét, de az európai piacokat és a Wall Streetet is mérsékelt optimizmus jellemezte. Utóbbiban közrejátszott, hogy jól alakultak a friss munkanélküliségi adatok. Az amerikai munkaügyi minisztérium jelentése szerint az első alkalommal munkanélküli segélyt kérelmezők száma 14 ezerrel, 385 ezerre csökkent július utolsó hetében. A július hónapban elbocsátott munkavállalók száma 18 942-re, 21 éves mélypontra süllyedt, mivel az égető munkaerőhiány közepette a vállalatok igyekeztek megtartani dolgozóikat. A figyelem most már a pénteken esedékes július havi foglalkoztatási jelentésre összpontosul.
Folytatta erősödését a magyar fizetőeszköz is, a forint az euróval szemben a 353-as szintig jutott. Friss, az árfolyamokat érdemlegesen befolyásoló hír nem látott napvilágot, de úgy tűnik, a befektetők számára jelenleg kellő garanciának látszik, hogy az MNB eltökéltnek tűnik az infláció letörésében. Ezt a héten a jegybank vezetőinek megnyilatkozásai tovább erősítették.