Csányi Sándor az OTP éves közgyűlésén. MTI Fotó: Kovács Attila |
A Csányi Sándor közvetett tulajdonosi részesedésével működő szingapúri székhelyű Sertorius Global Opportunities Fund Pte. Ltd. a Budapesti Értéktőzsdén újabb OTP- és Mol-részvényeket vásárolt március 7-én.
A Sertorius 75 000 darab Mol-törzsrészvényt vásárolt, darabonként 15 382,93 forint átlagárfolyamon - a tranzakció összértéke meghaladja az 1,1 milliárd forintot. Ezáltal a Sertorius Ltd. tulajdona a Mol által kibocsátott részvényből 145 000 darabra nőtt. Csányi Sándor közvetlen Mol-részvénytulajdona változatlanul 9500 darab maradt.
A szingapúri cég OTP-részvényből 6373 forint átlagáron 325 000 darabot vásárolt hétfőn, ezáltal a Sertorius Ltd. tulajdonrésze az OTP Bankban 0,26 százalékra nőtt a 2 milliárd forintos tranzakcióval.
A Sertorius pénteken kezdte venni az OTP és a Mol részvényeit, előtte egy ilyen papírja se volt a cégnek. Az elmúlt napokban viszont több mint 6,5 milliárd forintot költött a Csányi Sándorhoz köthető cég a két részvényre. (Tegnap emiatt hasított a részvények árfolyama >>)
A szingapúri alap, ami a világ leggazdagabbjai közé repítette Csányit
Csányi Sándor vagyona a Forbes legutóbbi összesítése szerint épp a Sertorius alapban tartott pénznek köszönhetően lépett szintet: a lap novemberben azt írta, Csányi Sándor majdnem annyi pénzt (64,5 milliárd forintot) tart szingapúri, Sertorius nevű alapjában, mint amennyit az egy rakás ismert hazai élelmiszermárkát (Pick, Mizo, Délhús, Csányi Pincészet) tömörítő Bonafarm-csoport ér. Csányi összes vagyona így 287,9 milliárd forintot tett ki akkor a lap becslése szerint, ezzel pedig elérte az 1 milliárd dolláros küszöböt, amivel a Forbes World's Billionaires listájának aljára is felfért.