A BUX index ismét 1,4 százalékkal tudott emelkedni a nem túl jó nemzetközi hangulat ellenére, főleg az OTP száguldása miatt. A bankrészvény 3,4 százalékkal ment fel és 6600 forint felett állt meg egy picivel, jelentős, 16 milliárdos forgalom mellett. A Mol 0,7 százalékkal 15 500 forintra, a Richter 0,6 százalékkal 5309 forintra drágult. A Magyar Telekom 0,7 százalékkal esett.
Az Erste Befektetési Zrt. hírlevele szerint „az OTP gyorsjelentése óta valósággal száguld a részvényárfolyam. Nem csak mi látunk fantáziát a részvényben. Tegnap este jelentették be, hogy Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója minősített befolyása alatt álló CSAM Asset Management is megtette a maga tétjét 400 000 darab részvény vásárlásával. Csak úgy kapkodjunk a fejünket” – teszik hozzá.
Nem fals kitörés?
A KBC Equitas szerint is remek formában volt az OTP a mai kereskedésben, a háttérben a tegnap esti bejelentés áll a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó szingapúri alapról, amely OTP és Mol részvényeket is vásárolt.
A Concorde Trading blog még hétfő délután azt írta, az OTP „nagy forgalommal lépett a 6200 forintos szint fölé, ami alapján úgy tűnik, vélhetően nem fals kitöréssel van dolgunk”. Megemlíti, hogy a Goldman Sachs hétfőn vágta le az OTP célárát 7000 forintról 6700 forintra.
Két részvény már túlvett
Az Equilor hírlevele szerint „száguld a hazai részvénypiac, de már számos részvény túlvett”. „Minden vezető részvény fontos szinteket tört át, és már a heti grafikonokat kell figyelni a potenciális ellenállási szinteket keresve. Rövid távon a Mol és a Magyar Telekom már túlvetté vált, és az OTP, illetve a Richter esetében is közel járunk hozzá, így hamarosan negatív korrekció indulhat.” Ha a kitörés felett maradnak az árfolyamok, „a visszaesésekben újabb vételi lehetőségek adódhatnak a következő hetekben” – teszik hozzá.
Kísért a decemberi pofon
Reggel Kínából rossz exportadatok jöttek, a japán tőzsdét pedig az aggasztotta, hogy a jen túl erőssé kezd válni. Az olaj is enyhe mínuszban volt a nap nagy részében, és továbbra is erős a bizonytalanság, hogy mit fog csinálni csütörtökön az EKB. Fog-e teljesíteni Draghi, hozza-e a piac elvárásait, vagy megint csalódást okoz, mint decemberben? Az akkori, halogatós EKB-döntés utáni részvényáresések emléke még sokakban élénken él.
Az európai indexek a nap nagy részében fél-egy százalékos mínuszban jártak, este is ez volt a helyzet. Az amerikai tőzsdék is fél százalékos mínuszban tartózkodtak este hat körül.
A dollár kissé gyengült, 1,1030 körül járt az euróhoz képest, a dollár/jen viszont 113,50-ről 112,50-re zuhant. A forint nap közben gyengült, 311,50-ig is felment az euró, estére azonban 309,90-re tért vissza, ami alig jelent változást hétfő estéhez képest.
Az olajár csökkenése este gyorsulni látszik, hat után a WTI már három százalékos mínuszban volt.