Nem sokkal a nyitás után az FTSE 100 0,58, DAX 0,6, míg a CAC 40 1,22 százalékos pluszban volt.
Amerikai adatokra figyelnek
A Budapesti Értéktőzsdén pluszban indult a kereskedés. Részletek >> |
Elemzők az utóbbi napok árfolyamesése után enyhe korrekcióra a vezető nyugat-európai piacokon, de a helyzet labilis, az irányzat bármikor megfordulhat.
Elemzők szerint a tőzsdék most azt igyekeznek felmérni, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed mikor kezdi meg gazdaságösztönző kötvényvásárlásainak visszafogását. A Fed két vezetője is igyekezett lecsillapítani a kedélyeket. Narayana Kocherlakota, a Fed minneapolisi tagbankjának elnöke "félreértésnek" nevezte, hogy a Fed irányt vett volna a monetáris szigor felé, William Dudley, a New York-i tagbank vezetője pedig megismételte: a Fed-nek folytatnia kell az olcsó pénz politikáját, tekintettel a piacok és a gazdaság sebezhetőségére.
Délután az amerikai fogyasztói bizalmi index és a tartós fogyasztási cikkek forgalmának alakulása adhat irányt a kereskedésnek.
Ázsia esésben
Az európai piacokat Ázsia is nyomasztja. A kínai jegybank az úgynevezett mérlegen kívüli hitelezés visszaszorítása céljából lehetővé tette a hitelkamatok emelését a kereskedelmi bankok számára, de ez a gazdasági növekedés ütemének további csökkenésével járhat.
A hétfői 5,1 százalék után a keddi kereskedés vége felé további 3,8 százalékkal zuhant a Shanghai Composite Index, és vele együtt estek az ázsiai piacok is. A hongkongi Hang Seng 1,2 százalékkal, a tokiói Nikkei 225 2,2 százalékkal, a szöuli Kospi 1 százalékkal állt hétfői záróértéke alatt a kereskedés utolsó órájában. További árfolyamok >>