Márciusi mélyrepülése óta javult a forint árfolyama az euróval szemben, de ismét sokasodnak azok a vélemények, amelyek további leértékelődéssel számolnak - írta Der Standard osztrák napilap. A német Commerzbank úgynevezett technikai elemzésében rövid- és középtávon leértékelődéssel számol, akár 290 forintos átváltási árfolyamig. Ennek ellentmondanak osztrák elemzők várakozásai, így például az Erste Banknál, ahol a magyar fizetőeszköz enyhe erősödésével számolnak, de a Commerzbank másik, londoni elemző részlegének véleménye is, amely stabilizálódással számol.
Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!
Magyar banki szakemberek viszont óvatosabbak, és újabb gyengüléstől tartanak. A cikkíró egy meg nem nevezett vezető elemzőt idéz: "Lehet, hogy az Egyesült Államokban már elmúlt a válság, de ezt mi itt nem érezzük, én gyengülésből indulok ki". Az Erste elemzőjének vélekedésével szemben budapesti vélemény szerint a makroökonómiai adatok javulása nem lesz elegendő a forint stabilizálódásához. A lap felidézi, hogy a Moody,s új jelentése is rossz híreket hozott: a hitelminősítő szerint korai lenne még kilábalásról beszélni Magyarországon, Lettországban és Izlandon.
A konzervatív Le Figaro francia lapban egy bécsi keltezésű írás úgy fogalmaz: "Bajnai Gordon kormánya dicséretet kapott azért, hogy szigorú fiskális politikájával - amelynek gyümölcsei 2011 táján fognak beérni - gátat kíván szabni az államháztartási hiánynak. A nyugdíj- és a társadalombiztosítási rendszert érintő jelentős megszorításokkal a 2010-es költségvetési tervezet makrogazdasági céljai tarthatók - hangsúlyozza a lap.
Jelenleg felelős fiskális politikáról beszélhetünk és reméljük, hogy ez folytatódik, és elősegíti a kamatlábak csökkenését - idézi a lap Iryna Ivaschenkót, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) budapesti képviseletének vezetőjét, s megemlíti, hogy szeptember 7-én az IMF 2010. október 5-ig meghosszabbította a lehívható készenléti hitel lejáratát, mivel úgy ítélte meg, hogy Magyarország költségvetési tartalékai és a jegybank kamatpolitikája kielégítő.
Parragh: ne emeljék a minimál bért!Leminősítés olvasható ki a Fitch-jelentésből?
Csak pihenőt tart a felszámolási boom
Offshore-ízelítő: mit csinál az 1 százalék?
IMF-pénzek: Oszkó szerint jó lenne elszakadni
Bajnai New Yorkban csengethetett
Adókedvezmények: az irány jó, a hatás kérdéses
MTI