Kismértékben gyengült ma reggelre az euró árfolyama a tegnapi erősödés után. Míg tegnap az 1,2170-es szint környékén érte el a napi csúcsát, addig ma már 1,2130 környékén mozog az EUR/USD. A középpontban továbbra is a spanyol aggodalmak állnak. Még tegnap megnyugtató volt az osztrák jegybank elnökének, Ewald Nowotnynak a nyilatkozata arról, hogy az ESM európai mentőmechanizmust banki jogkörrel lehetne felruházni. Ez azért erősítette a bizalmat, mert ebben az esetben az ESM nagyobb mozgástérrel és tűzerővel rendelkezne a perifériás országok állampapírpiacainak megtisztítására.
A mértékadó 10 éves spanyol és olasz kötvényhozamok is csökkentek ma reggelre, ugyanakkor még mindig a bőven rendkívül kritikus 7 százalék fölött állnak a spanyol kötvények. Egyre biztosabb, hogy a spanyol állam a bankin kívül egy állami mentőcsomagot is igénybe fog venni, ami a JP Morgan becslése szerint 280 milliárd eurós lehet. Elemzők szerint a Fed jövő heti kamatdöntő ülésére kezdenek hangolni a piaci szereplők, attól ugyanis újabb iránymutatást, utalást várnak az amerikai jegybank következő lépésre.
A befektetők szoros figyelemmel követik az amerikai gyorsjelentéseket, bár nagy mozgásokat ezek eddig annyira nem okoztak. A mai amerikai tőzsdezárás után érkezik a Facebook jelentése, amely tekintettel a Zynga tegnapi, csalódást keltő jelentésére nem sok jóval kecsegtet.
Az arany ára annak ellenére tovább emelkedett, hogy nagy a bizonytalanság. Az unciánkénti jegyzések 1600 dollár fölött vannak. A háttérben a közel-keleti feszültségek éleződése, az európozitív kommentárok miatt gyengülő dollár áll és az a várakozás, hogy az amerikai Fed előbb utóbb lépni fog.
A forint továbbra is szűk sávban mozog és a reggeli szintjéhez képest erősödni is tudott a kedvező hangulatban, az eurót 288 forint alatt jegyzik.
A Budapesti Értéktőzsdén csendes, alacsony forgalmú a kereskedés, a nagyobb papírok közül a Mol teljesít a legjobban, de olajrészvény is csak alig 1 százalék fölött drágult.