A helyzet egyébként még ennél is rosszabb: Magyarországon évente közel 690 ezer – azaz 10 perc alatt országszerte átlagosan 13 –, orvosi ellátást igénylő baleset történik - olvasható a Vienna Life Biztosító blogján.
A Vienna Life Biztosító idén tavasszal elvégzett felmérése során arra keresett választ, hogy mennyit tesznek meg az emberek a saját biztonságuk és családjuk megóvása érdekében. A 617 válaszadó 21,7 százaléka nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy „eleget tesz-e saját és családtagjai biztonságáért”.
A kutatásból azonban az is kiderült, hogy az emberek sokkal jobban félnek egy váratlan balesettől, mint a munkahelyük elvesztésétől. Arra a kérdésre, hogy mitől tart leginkább, az összes megkérdezett 40 százaléka válaszolta a balesetet, és csupán 12,8 százaléka az állása elvesztését.
Otthon a legveszélyesebb
A megkérdezett 617 ember 56 százaléka szerint a közutakon történik a legtöbb baleset. Az igazság ezzel szemben az, hogy otthoni balesetekben több mint kétszer annyian halnak meg évente, mint a közúti közlekedési, a vasúti, a vízi és a légi balesetek során összesen. Míg ugyanis utóbbiak során a KSH adatai szerint 2014-ben 741 ember veszítette életét, addig otthoni balesetek következtében 1726 ember hunyt el.
Az adatok szerint ráadásul a legtöbb baleset a háztartásokban mindennaposnak számító tevékenységek végzése közben éri az embereket.
Mire elég a gyerekek számára ingyenes állami balesetbiztosítás?
Nem meglepő módon a legnagyobb veszélynek otthon is a gyerekek és az idősek vannak kitéve. Ennek ellenére sokan nem tudják, hogy a magyar állampolgárságú, 3-18 éves gyerekeknek ingyenes, a nap 24 órájában, külföldön is érvényes állami balesetbiztosítás jár, ez azonban a leggyakoribbnak számító csonttörésre csupán 3 ezer forintot fizet.