Lassan megállapodnak a befagyasztott pénzekről
Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára szerdai sajtótájékoztatóján elmondta: az előző uniós programozási ciklus forrásaiból 7925 milliárdot már kifizettek, őszre elérhetjük a 100 százalékos felhasználási arányt. A gazdaságfejlesztési operatív program negyedik prioritásával kapcsolatos befagyasztást már feloldották, Csepreghy szerint 2-3 héten belül a többi tengellyel kapcsolatos - 140 milliárd forintot érintő - felfüggesztést is feloldják.
Korrekciós tétel biztosan lesz (magyarán a korábban megítélt összeg egy részét újra kell pályáztatni), a százalékos arányt még nem árulhatta el a helyettes államtitkár, de azt állította: a sajtóban korábban megjelent találgatásoknak csak töredéke lesz az arány.
Már csak a halászatra nincs pecsétünk - jönnek a milliárdok a gazdáknak is
Ami az akutális, 2014-2020-as időszak pályázatait illeti: Csepreghy Nándor újra felhívta a figyelmet, a korábbinál magasabb összeg, 12 ezer milliárd forint elköltésére van lehetőség. Ehhez 10-ből 9 operatív programot már jóváhagytak, egyedül ak is összeget érintő halászati-halgazdálkodási programról folynak az egyeztetések. Legutóbb, két nappal ezelőtt a mezőgazdasági és vidékfejlesztési operatív programot fogadták el - ennek keretösszege 1300 milliárd forint.
Start 2015: Konferencia a pályázatokról kkv-knak! Az elmúlt néhány hónapban megnyílt az uniós pénzcsap és szépen lassan meghirdetésre kerülnek a pályázati lehetőségek. A témában a Privátbankár.hu konferenciát szervez szeptember 10-én. Ajánljuk a konferenciát Azoknak a cégtulajdonosoknak, cégvezetőknek, akik
|
A helyettes államtitkár szerint lehetőség nyílt arra, hogy az oligarchák helyett a kis- és közepes családi gazdálkodásokra forítsák az 1300 milliárdos keret 80 százalékát. Vizsgálják a lehetőségét annak is, hogy ne csak új, hanem használt mezőgazdasági gépek vásárlására is lehessen forrást szerezni.
Mire jön még pénz idén?
Az év végég 133 páláyzatot írnak ki, 2700 milliárd forintos keretösszeggel. 145 milliárd forint jut egészségügyre, iskolákra, idősgondozásra; 1215 milliárd forint közlekedésfejlesztésre, új utakra, meglévő utak felújítására. Energetikai fejlesztésekre, megújuló energiához kapcsolódó beruházásokra 630 milliárd forint jut majd, kisvállalkozások számára is jelennek majd meg pályázatok.
Az eddig meghirdetett keretre egyébként 3530 pályázat érkezett be, ebből 736 már nyertes, azaz támogatói döntéssel rendelkezik.