Kiemelték, hogy mindezt az IFRS 17 áttérés miatti tőkenövekedés egyszeri, 498 millió forintos társasági adó hatásától megtisztítva érték el, valamint kiszűrték a 2022. július 1-től bevezetett extraprofit adó tavalyi 161 millió forintos és idei 294 millió forintos hatását is – jelentette a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön, az MTI összefoglalója szerint. A tavalyi év egészében 90 százalékos volt a profitnövekedés.
A CIG Pannónia díjbevételei idén az év első három hónapjában elérték a 12,1 milliárd forintot, ami éves szinten 14 százalékos növekedés. A díjbevétel-növekedés motorjai a befektetési egységekhez kötött életbiztosítások (csaknem 1 milliárd forintos növekedés), a vállalati vagyonbiztosítási (712 millió forintos növekedés), és a csoportos baleset- és egészségbiztosítási termékeik (316 millió Ft növekedés) voltak. A jelentés szerint a biztosító tőkehelyzete stabil, tőkemegfelelési mutatója 220 százalék.
Az életbiztosítási díjbevételeit 16 százalékkal, a vagyon- és felelősségbiztosításiakat 11 százalékkal tudta növelni. A társaság értékesítési csatornái közül a banki csatorna 20 százalékos, a független alkuszicsatorna 10 százalékos, az alternatív értékesítés 22 százalékos teljesítménynövekedést mutatott fel – teszi hozzá a Portfolio. A hírportál értékelése szerint „a vagyon- és felelősségbiztosítási üzletág növekedése kissé elmaradt az általuk várttól, hiszen egy 2021 őszén elindult, alacsony bázisról növekvő üzletágról van szó, ugyanakkor erre az üzletágra több egyszeri tétel is hatással lehetett, így a lassulás feltehetően csak átmeneti. A további dinamikus eredménynövekedés jó hír, még ha mögötte részben a magas hozamkörnyezet kihasználásából származó befektetési eredmény áll is.”
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. Csütörtökön nyitás után a papír 0,54 százalékkal, 369 forintra erősödött, az elmúlt egy évben a részvények legalacsonyabb ára 250 forint, a legmagasabb 394 forint volt.