Határidőre leadták éves beszámolójukat Orbán Viktor édesapjának, Orbán Győzőnek az érdekeltségei is. A Dolomit Kőbányászati Kft., valamint a Gánt Kő Kft. is, arról pedig már korábban elsőként beszámolt laptársunk a cégbírósági papírok alapján, hogy a Nehéz Kő Kft. 2020-as éve után Orbán Győző 187,5 millió forint osztalékra tartott igényt a társaság értékesítése után.
Ez azonban csak aprópénz volt ahhoz képest, amit a legnagyobb bányászati cég, a Dolomit Kőbányászati Kft. tevékenysége után vehetett fel. Köszönhető ez annak, hogy az értékesítésből származó árbevétele alig csökkent valamit előző évhez képest: 3,5 milliárd forintot könyveltek el a korábbi 4,047 milliárd után. A bevétel zöme, 3,1 milliárd forint kő eladásból származott, ez 600 millióval marad el a 2019-es szinttől. Akadt azonban két olyan tevékenység, melyen több bevételt ért el a cég a korábbinál:
- 320 millió forintra tettek szert beton eladásából a korábbi 305 millió után,
- új tevékenységként pedig gépek bérbeadásával is foglalkozni kezdtek, ennek nyomán 13,7 millió forintra tettek szert.
A bevételek mérséklődésével párhuzamosan a ráfordítások felemásan alakultak. Anyagjellegűként némileg kevesebbet, 966 milliót számoltak el 1,01 milliárd után, személyi jellegűként pedig 1,09 milliárdot 1,07 milliárd után. Utóbbi növekedése a béremelkedéssel lehet összefüggésben, az átlagos statisztikai létszám ugyanis 4 fővel 73-ra csökkent.
Az átlagos számított bruttó bér a bérköltség alapján 1,11 millió forint lehetett havonta a Dolomit Kft.-nél.
A tevékenység eredményeként alig romlott a nyeresége a cégnek, a 2019-es 1,8 milliárd után 1,136 milliárdot mutattak ki adózott eredményként. Az összeget gyakorlatilagi néhány százezer forint híján kifizették osztalékként a tulajdonosok. Orbán Győző azonban nem egyedüli tulajdonosa a cégnek, "csak" többségi tulajdonrésszel bír, tehát ebből az osztalékból minimum 568 millióhoz juthatott a számok alapján.
A Nehéz Kő és a Dolomit Kft.-ből kivett osztalék összege így 755,5 millió forintot tesz ki, ami Orbán Győzőhöz kerülhetett.
A harmadik Orbán Győző cég a Gánt Kő Kft., itt azonban nem történt osztalékfizetés, ami nem is annyira meglepő. A legkisebb cégről beszélünk, 216 millió forint árbevételt ért el 2020-ban az előző évi 282 millió után. Ebből év végén mindössze 8 millió forint profit maradt a korábbi 27,8 millió után.