Megduplázta a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel maximálisan igénylehető összegét a kormányzat. Egészen pontosan a programot irányító KAVOSZ Zrt. javaslatára elfogadta, hogy a konstrukcióhoz nyújtott állami kamattámogatás- és kezesi díjtámogatás a korábbi 25 millió forintos keret helyett 50 millió forintig legyen érvényes. Ez pedig az 1,5 százalékra csökkenő jegybanki alapkamat mellett azt jelenti, hogy a hitelkonstrukció minden eddiginél olcsóbban, 4,5 százalékos kamat mellett érhető el a kkv szektor számára.
Az első Széchenyi Kártyát 2002-ben adták át, az induláskor maximálisan igényelhető 1 milliós maximális hitelösszeg 2003 júliusában 5, 2004 júliusában 10, 2006 májusában 25 millió forintra emelkedett. A 13 éve futó Széchenyi Kártya Program keretében eddig összesen több mint 290 ezer igénylést regisztráltak, 218 ezer hitelügylet jött létre, a kihelyezett hitelek összege meghaladja a 1455 milliárd forintot. |
Az elmúlt egy év során javultak a vállalkozások várakozásai, nőtt a bizalmi index és ennek megfelelően jelentős növekedést tapasztaltunk az igényelt hitelkeretek összegében - hangsúlyozta Krisán László a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója. Szerinte különösen igaz ez a 10 millió forint feletti keretek esetében, ráadásul azt is látták, hogy folyamatosan nő azoknak a vállalkozásoknak a száma, amelyeknek 25 millió forintnál nagyobb keretre van szükségük folyamatos működésük pénzügyi hátterének zavartalan biztosítására. A mostani keretemelést mind a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, mind a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatta – mondta a vezérigazgató.
A Széchenyi Kártya alapterméke a piacon egyedülálló abban a tekintetben, hogy kötetlen felhasználhatósága ellenére állami kamattámogatás jár hozzá.