Az 51,7 pontos érték emellett alacsonyabb a hosszú távú márciusi átlagnál (52,1), és alulmúlja az elmúlt három év átlagát (54,0). Februárban még 54,6 pontot mért a felmérést készítő a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
A Beszerzési Menedzser Index komponensei
A termelési mennyiség indexe csökkent februári értékéhez képest; a mostani érték alacsonynak számít, az elmúlt 20 évben tizenegyszer volt magasabb az index értéke márciusban.
Az új rendelések indexe csökkent; az új rendelések állománya magasabb lett, és felülmúlja az 1995 óta mért hosszú távú átlagot, de nem éri el az elmúlt három év átlagát.
A márciusi szállítási átfutási idő hosszabb lett februárhoz képest; az index értéke szinte folyamatosan 50,0 pont alatt volt az elmúlt hat évben.
A vásárolt készletek szűkültek.
A foglalkoztatottsági index értéke 50 pont fölött maradt, de alacsonyabb lett februárhoz képest.
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke csökkent februárhoz képest, de az import mennyiségének növekedését jelzi. Az exportindex is csökkent, de szintén jócskán 50 pont felett maradt.
Drágább a cukor, olcsóbb a liszt, hiánycikk a tölgy
Márciusban betonacél, cement, cukor és sárgaréz kapcsán jeleztek a válaszadók jelentősebb áremelkedést. Hiány volt műanyag és tölgy fűrészáru kapcsán. Jelentősebb árcsökkenésről foszfát alapanyagok, kálisó és liszt esetében számoltak be a válaszadók.