A több mint 40 gazdával létrejött program célja, hogy a hazai hagyományos sertéstartási tapasztalatot ötvözve a mai élelmiszerbiztonsági előírásokkal, kiváló minőségű háztáji sertést neveljenek. A hús útja pontosan nyomon van követve, a gazdáktól kezdve tudhatja a vásárló, honnan kerül az asztalra a sertéshús - közölte a Privátbankár.hu szerkesztőségével az Auchan.
Miért jobb a háztáji?
A háztáji programban nevelkedett sertések izomzata a nagyobb mozgástér révén fejlettebb, a hús intenzív ízű, ízletes, sütés-főzésre ideális - írják. A folyamatosan ellenőrzött tartási és takarmányozási feltételek révén pedig garantáltan kiváló a termékek minősége.
Lévai Ferencné vagy Kompanek Zoltán sertéscombját vegyem?
A vásárlók már az áruházban, akár vásárlás előtt egy QR kód segítségével a terméken elhelyezett címkéről tájékozódhatnak, mely tenyésztőktől érkezett az áruházba sertéshús. A heti beszállítók listáját az interneten közzéteszik.
Nem veszik meg akárki disznaját
A több mint egy év alatt előkészített programban kizárólag olyan gazdák vesznek részt, akik sertéseiket háztáji tartási körülmények között nevelik, kifutóban, nagy mozgástérrel. Az állatok tartásánál kiemelt figyelem irányul a takarmányozásra: a sertéstartó gazdák többsége a takarmány jelentős részét maga állítja elő. Követelmény, hogy a 80%-ban kizárólag gabona alapú takarmány nem tartalmazhat semmilyen géntechnológiával módosított összetevőt.
Dr. Fazekas Sándor miniszter háztáji sertéshúst tekint meg. Aki segít: Dominique Ducoux Auchan-vezérigazgató |
A kiválasztott, meghatározott fajtájú malacokat a gazdák közel 1 éves korukig nevelik, a 140-180 kg-os súly eléréséig. „A tartási körülményeket több alkalommal ellenőrizzük, és folyamatosan nyomon követjük, így garantálva az állandó, kiváló minőséget” – mondta el a sajtótájékoztatón Balázs Ildikó, minőségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgató.