Strandolnék a fővárosban, hová menjek?
1. A Csillaghegyi strandfürdő május 27-től már teljes kapacitással működik, viszont bővítési munkálatok folynak, ezért némi zajra és kerülőutakra kell készülni.
2. A Római strandfürdő május 28-án, azaz tegnap kinyitott.
3. A Gellért fürdő már április 29. óta teljes kapacitással működik, azaz a kinti medencék és a hullámszolgáltatás is használható.
Június 3-tól már az összes fővárosi strand beindul, ekkor nyit a Palatinus, a Pünkösdfürdői strandfürdő, valamint a Paskál szabadtéri része is elérhetővé válik.
Mi a helyzet a Balatonnál?
A nagy balatoni városok fizetős strandjai részben megnyitottak, részben a következő hetekben nyitnak meg, illetve akkortól kell belépőt vásárolni. Az árak Keszthelyen nem változtak, Siófokon és Balatonfüreden viszont emelkedtek tavalyhoz képest.
Keszthely mindhárom önkormányzati fizetős strandja pünkösdkor nyit, az az időjárástól is függ, hogy melyik napon. A belépőjegyek árai nem változtak, a város főstrandjára (Szigetfürdő) idén is 890 forintért juthat be egy felnőtt, a két kisebb strandjára pedig 500 forintért.
Siófokon május 15-én indult a strandszezon. A városnak több szabad strandja, és két fizetős strandja van. Utóbbiaknál május 19-től kell belépőt vásárolni, amelynek idén emelkedett az ára.
A Nagystrandon (PLÁZS) hét közben 750 forint, hétvégén 1000 forint a felnőttjegy ára a július 15-ig tartó előszezonban, ami a főszezontól 250, illetve 300 forinttal emelkedik. A város másik fizetős strandján a belépőjegy-árak előszezonban, hét közben 500 Ft, hétvégén 600 Ft, amelyek a főszezonban 100-100 forinttal emelkednek.
Balatonfüred Esterházy strandja már nyitva van, míg a Kisfaludy pünkösdkor nyit a tervek szerint, de ezt az időjárás még befolyásolhatja - közölte Somogyi László, a strandüzemeltető Probio Zrt. vezérigazgatója.
Nyitás után belépőjegyeket június 20-ig a tavalyi árakon lehet vásárolni, a főszezonban viszont a tavalyi áraknál 5-7 százalékkal drágábban. A felnőtt belépő ára az Eszterházy strandon 1100 forintról 1150 forintra, a Kisfaludy strandon 700 forintról 750 forintra emelkedik.
Csúszdázni akarok, mit csináljak?
Mi tökéletesen megértjük az aquaparkok fanatikusait is, ezért összeszedtük, hogy hol lehet már most aquaparkozni, de ha pár hetet vársz még szélesebb lesz a választék:
1. Az újpesti Aquaworld és a debreceni Aquaticum egész évben nyitva van.
2. Zalakaroson már félig nyitva van a csúszdapark, ám az extrémebbekre június 17-ig kell várni.
3. A hajdúszoboszlói strandfürdő már teljes kapacitással megy, beleértve a külön jeggyel elérhető aquaparkot is.
A legnagyobb magyar aquapark, a mogyoródi Aquaréna a pünkösdi hétvégén nyit, míg a ceglédi strandfürdő strandként már üzemel, de az Aqua Centrum csúszdapark csak június 17-én indul be. Kicsit várni kell még a zalaegerszegi AquaCity-re is, a megyeszékhely parkja június 16-án nyitja meg a kapuit az idei szezonra. Ugyan Balatonfüred strandjai már nyitva vannak, az Annagora Aquapark majd csak június 16-tól várja a látogatókat.
A strandok árbevételének hatvan-hetven százaléka nyáron, két-három hónap alatt folyik be, ezért működésük szempontjából nagyon fontos az időjárás. Tavaly például a hűvös, esős nyár nem kedvezett a strandoknak, amelyek így csak az előző évi forgalom 50-60 százalékát hozták. A héten akár 33 fok is lehet, itt az ideje az első strandolásnak? >>> |