Szeptember 22: Beszáll az állam a fűtéskorszerűsítésbe
Fűtéskorszerűsítésre 1 milliárd forintot szán az NFM, az átlagosan 650 ezer forintos pályázati érték azt jelenti, hogy nagyjából 1700 pályázatot támogatnak majd. Az elavult kazánok, tüzelőberendezések új, nagyobb energiahatékonyságú fűtőberendezésekre történő cseréjét célzó pályázat az emi.hu oldalán jelenik majd meg. Pályázatonként és lakásonként maximálisan bruttó 650 ezer forintot lehet elnyerni.
Szeptember 25.: Új hűtőt vehetnek a nyugdíjasok és nagycsaládosok
Ekkor indul a háztartásigép-csere program 627,1 millió forintos keretösszeggel. A háztartásigép-korszerűsítési támogatásra a nyugdíjasok és nagycsaládosok adhatnak be pályázatot, a másik két programban a magyarországi lakóhellyel rendelkező magánszemélyek indulhatnak.
Mindegyik pályázatot figyelembe véve a megtakarítás családonként évente 120-140 ezer forintot jelenthet. A tárca szerint a fűtéskorszerűsítésre 1700 pályázat, míg a háztartásigép-cserére 23 ezer érkezhet be, ebből 1500-at illetve 21 ezret tudnak támogatni. |
Az elérhető támogatás összege háztartásigép-csere programban a gépek beszerzési árának 50 százaléka, az A+ energiaosztályú készülékekre maximum 25 ezer forint, az A++ és A+++ gépekre legfeljebb 35 ezer forint lehet - mondta.
Szeptember 29: Ajtó- és ablakcseréhez is lesz támogatás
A homlokzati nyílászárók cseréjét összesen 1,1 milliárd forinttal támogatják, pályázatonként 520 ezer forinttal.
A kkv-k is készülhetnek
Előkészítés alatt áll 5 milliárd forintos keretösszeggel a kis-, és közepes vállalkozások energia megtakarításának ösztönzése, és tízmilliárd forinttal a nagyjából 20 ezer lakást érintő panelprogram - mondta.
Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium NFM fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára, szerint jelentősen könnyítették a pályázást, így a pályázati portálon keresztül pályázhat az, aki a kormányzati portálon ügyfélkapus regisztrációval rendelkezik. A pályázatokat a meghirdetéstől számított 30. naptári napot követően lehet benyújtani a pályázat lezárásáig, vagy a rendelkezésre álló keret kimerüléséig.
Az internetes beadással, ahol a beérkezési sorrend számít a hiba lehetősége jelentősen csökken, mert azonnali visszajelzést ad a rendszer a hibás adatról, és az elbírálás is gyorsabb.