Hírek
Cikkek A roncspénz miatt kitört a Corsa-láz 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 15:17
Ismét teljes gőzzel dolgoznak azok az Opel-gyárak, ahol Corsákat szerelnek össze, sőt, pótműszakokat kell beiktatni, akkora a kereslet, közölték a cég rüsselsheimi központjában szerdán. A német kormány január közepe óta fizetett 2500 eurós "roncsprémiumának" köszönhetően naponta háromszor annyi megrendelés érkezik Corsára, mint az állami támogatás bevezetése előtt. Az 1700 főt foglalkoztató eisenachi Corsa-gyárban márciusban már ismét három műszakban fognak dolgozni, sőt, több extra műszakot is beütemeznek. A Corsákat is gyártó spanyolországi Zaragozában is éjjel-nappal üzemelnek a gépek. A német kormány környezetvédelmi támogatási kezdeményezése nyomán - a támogatás annak jár, aki legalább kilencéves kocsiját cseréli újra - az Opel ebben a hónapban öt éve a legtöbb új megrendelést kapta, több mint 40 ezer autóra. Ezenközben, német sajtójelentések szerint, változatlanul csőd fenyegeti az ország egyik legtekintélyesebb autógyárát. Több hétvégi újság is beszámolt arról, hogy az Opel már akár májusban vagy júniusban fizetésképtelenné válhat. Az Opel hónapokkal ezelőtt mindenekelőtt az anyavállalat, az amerikai General Motors pénzügyi válsága miatt került rendkívül nehéz helyzetbe, és több üzemében rövidített munkaidő bevezetésére kényszerült. Ennek keretében a folyamatos termelés biztosítása és a munkahelyek megtartása érdekében az Opel magyarországi üzemében is, a General Motors Powertrain-Magyarország Kft.-nél január 16-tól, átmeneti időre, heti négy napra csökkentették a munkaidőt. Bizonytalanságban Az Opel állami garanciavállalásért a Merkel-kormányhoz fordult. A német kancellár közölte, hogy kormánya  elvileg kész a garanciavállalásra azokkal a tartományokkal együtt, ahol a legnagyobb Opel-üzemek vannak. Az Opel az elmúlt hetekben erre vonatkozóan mintegy 1,8 milliárd eurós igényt jelzett, vasárnapi értesülések szerint azonban ennél jóval nagyobb, kereken 3,3 milliárd eurót kitevő likviditási igényről van szó. Az Opel helyzetét súlyosbítja, hogy nem világosak az anyavállalat General Motors szándékai. A napokban olyan hírek terjedtek el, hogy a General Motors a bochumi üzem  bezárását, illetve az eisenachi eladását tervezi. Mindennek kapcsán az esetleges opciók között felmerült az Opel önállósodása vagy a tulajdonosváltás is. Berlin: 5%-nál is nagyobb lehet a visszaesés 74 éves mélyponton a GM részvényei Nem jön még a kaszás az Opel-gyárakért  MTI
Makro / Külgazdaság Megéri-e leigazolni Bokros Lajost? 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 15:13
A Nézőpont Intézet szerint van vesztenivalója az MDF-nek Bokros Lajos jelölésével, de szavazatokat vehet el a legnagyobb konkurensétől: az SZDSZ-től. Dávid Ibolya szerint az "egymásra találás" törvényszerű volt
Cikkek Nem ad ingyen laptopot az Ericsson 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 15:00
Szerkesztőségünkhöz eljuttatott levelében egy valótlan tartalmú körlevélre hívja fel a figyelmet az Ericsson. Mint írják, a közelmúltban útjára indult egy valótlan tartalmú, és ezáltal rosszindulatúan félrevezető levélsorozat, melynek írója az Ericsson munkatársának kiadva magát ingyen laptopokat ígér a levél továbbítójának. A cég felhívja mindenki figyelmét, hogy ne dőljön be a félrevezető információnak: "hivatalosan cáfoljuk, hogy a levél szerzője, tartalma és célja bármilyen összefüggésben állna az Ericsson Magyarországgal vagy bármely Ericsson vállalattal világszerte" - írják. Továbbá kifejtik: "Minthogy cégünk nem foglalkozik laptoptok gyártásával és értékesítésével, remélhetőleg a címzettek jelentős része számára eleve nyilvánvaló a megtévesztés szándéka, ennek ellenére elnézést kérünk azoktól, akiket a hamis levél szerzőjének ily módon sikerült félrevezetnie, és kérjük, ne továbbítsák senkinek az álhírt tartalmazó levelet!" Egyre ügyesebben lopják el a pénzünket Jól jöttek a közbeszerzések a HP-nak Jön a 2000 forintos laptop! Privátbankár
Makro / Külgazdaság Szlovák-magyar: az egyetértés útján? 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 14:55
Először fogalmazták meg szlovák politikusok, hogy a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumának (KMKF) létét nem kifogásolják, csak azt nem tudják elfogadni, hogy a fórumot a parlament saját állandó intézményének tekinti - mondta az MTI-nek a magyar és a szlovák parlamenti külügyi bizottság szerdai esztergomi találkozója után Szabó Vilmos, a magyar bizottság szocialista alelnöke. A megbeszélésen a felek több kérdésben is egyetértettek. Németh Zsolt, a magyar külügyi bizottság fideszes elnöke és szlovák partnere, Boris Zala a megbeszélés után tartott sajtóértekezleten egybehangzóan azt emelte ki, hogy a két ország alapszerződéséhez nem kell hozzányúlni, hanem az abban foglaltakat kell alkalmazni; mint a fideszes politikus mondta: "az alapálláson kell változtatni". A két társbizottság megállapodott abban, hogy a KMKF-fel kapcsolatos jogi kifogásaikat a szlovákok átnyújtják a magyar külügyi bizottságnak, s ezeket meg fogják vitatni. Egyetérttek abban is, hogy rendszeres találkozókra van szükség - legalább évente egyszer-kétszer - de erre ezen felül is sor kerülhet, ha bármelyik fél kéri. Magyar-szlovák: ledöntik a tabukat  Megoldják-e az új tagok, amit a nagyok is nyögnek? Olcsó bevásárlóhely vagyunk a szlovákok szemében  Botrányba fulladt a magyar-szlovák tárgyalás MTI
Cikkek Járai a Lehman Brothers "helyettesét" keresi 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 14:51
A Lehman Brothers kiesése után a CIG Közép-európai Biztosító új befektetőt keres - jelentette be Járai Zsigmond, a biztosító felügyelőbizottságának elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. Az elmúlt év második felében indult CIG a negyedik negyedévben közel 1,5 milliárd forint díjbevétellel első helyen állt a befektetéshez kapcsolódó, újonnan kötött életbiztosítások piacán - mondta Horváth Béla elnök-vezérigazgató. Amennyiben tartósabban csak a magyar tulajdonosok tőkéjére számíthat a biztosító, akkor a növekedés lassabb lesz a tervezettnél - mondta Járai Zsigmond, hozzátéve, hogy a tavasszal induló romániai leányvállalatnál is kidolgoztak egy intenzívebb és egy visszafogottabb növekedési tervet. A magyarországi eredmények eddig meghaladják a várakozásokat. Az életbiztosításokon belül az unit-linked (befektetéshez kötött) biztosításokkal indított a társaság, és ezen a területen 2008. negyedik negyedévében piacvezető lett. Az újonnan kötött ilyen biztosításokból származó díjbevétele 1 milliárd 446 millió forintot tett ki, ezzel 17,15 százalékot szakított ki a piacból.  Az eddigi 4.500 ügyfél - átlagosan - évi 570 ezer forint díj befizetését vállalta, és az ehhez járult egyszeri befizetésekkel a egy szerződésre jutó éves díj elérte az 1 millió forintot. Ezzel a magasabb jövedelműeket célozta meg az új biztosító, és meg is találta őket. A következő lépés viszont egy tömegbiztosítás meghonosítása lesz. A jövő héttől kapható a CIG "Alkony" nevű temetési biztosítása. Ezzel a társaság az évi 40 milliárd forintos temetkezési piacot célozza meg - mondta Sallai Linda aktuárius. Jelenleg - a PSZÁF adatai szerint - évi 350 millió forint díjbevétel folyik be ilyen biztosításokból, a CIG a potenciális piac felét akarja megszerezni. Az egész országban elérhető szolgáltatást minden 18-80 év közti személy megkötheti. A fővárosban a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. a CIG kizárólagos partnere, az erről szóló megállapodást a tájékoztató végén írta alá a két vezérigazgató, Simóka Kálmánné és Horváth Béla. Járai egy óra alatt találna 100 milliárdot  MTI
Cikkek Közös európai bankfelügyelet kell 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 14:30
Határokon átnyúló bankfelügyeleti rendszer megteremtését javasolta szerdán a francia Jacques de Larosiere vezette szakértőcsoport, amelyet tavaly októberben bízott meg a feladattal José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke. Az indítvány értelmében négy év alatt kellene megvalósítani a reformot, ami nem jelentené az egész EU-t átfogó, nagyhatalmú központi felügyeleti szerv létrehozását, de azt igen, hogy a pénzügyi szervezetek nemzeti felügyeletei között összehangolnák a munkát, valamint létrehoznának egy olyan testületet, amely figyelemmel kísérné a pénzügyi piacok működési rendszeréből fakadó, felmerülő kockázatokat. Az EKB lehetne a "Nagy Testvér" MTI
Cikkek "Több romát kell foglalkoztatni a közigazgatásban" 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 14:22
Az MSZP országgyűlési határozati javaslatot készít annak érdekében, hogy minél több diplomás roma kerülhessen be a közigazgatásba - mondta Teleki László, szocialista politikus szerdán, Budapesten. Az "Összetartozás" program célja, hogy tíz év alatt a közigazgatásban dolgozók 7-8 százaléka roma diplomás legyen - mondta a romaügyekért felelős miniszteri biztos a Kondorosi Ferenc kormánybiztossal közösen tartott sajtótájékoztatón. Teleki László hozzátette: a koncepció lényege nem a pozitív diszkrimináció, hanem esélykiegyenlítési programról van szó. A politikus kérdésre válaszolva közölte: reményeik szerint a határozati javaslatot az Országgyűlés még a tavaszi ülésszakon elfogadja.   Kondorosi Ferenc azt hangsúlyozta: fontos a foglalkoztatás kiemelése, de ezzel párhuzamosan a képzés és a lakhatás kérdéseivel is foglalkozni kell. Békés együttélésre vágynak a cigányok  MTI
Cikkek Mélyponton a hazai vásárlási kedv 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 14:18
Jelentősen esve mélypontjára süllyedt 2008 decemberében a vásárlási hajlandóság a GfK Hungária legújabb, a magyar kiskereskedelmet vizsgáló kutatása szerint - mondta Kozák Ákos, a piackutató intézet igazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. A vásárlási hajlandóság 2008 szeptemberéhez képest rekord mértékben esett, ami arra utal, hogy 2008 végéig a hazai fogyasztók többsége nem vett tudomást arról, hogy a válság miatt át kellene alakítania vásárlási szokásait. Dörnyei Otília, a GfK ügyfélkapcsolati igazgatója a kutatás eredményeinek ismertetésekor kiemelte: a globális válság kapcsán tavaly év végén megjelenő bizonytalanság nem változtatta meg a hazai kiskereskedelmet, csak a korábbi tendenciákat erősítette fel. A mélység titka: odalett minden bizalmunk MTI
Cikkek Indokolt lenne, de nem emelik a gázárat 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 14:04
A gáz ára nem emelkedik  április 1-jén Magyarországon - közölte Molnár Csaba közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter szerdán Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva. Elmondta: a forint-dollár árfolyam alakulása ugyan indokolttá tenné az áprilisi emelést, mégis az gázár változatlanul hagyása mellett döntött, mert arra számít, hogy a forint árfolyama erősödni fog, illetve a gáz világpiaci ára a következő negyedévben csökken. Hangulatjavító intézkedés: csökkenhet a gáz ára  Mennyit spórol majd az állam?  MTI
Cikkek Állami kitüntetés a gázkrízisben való helytállásért 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 14:02
Zsuga Jánosnak, az FGSZ Földgázszállító Zrt. vezérigazgatójának a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozat kitüntetést adományozott a köztársasági elnök a kormány javaslatára. Az FGSZ közleménye szerint a kitüntetést a magyarországi földgázellátás biztosítása érdekében végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként kapta a vezérigazgató. Prométheus díjat vehetett át az FGSZ több munkatársa: Gyimesi Gábor szakértő, Keresztesi István igazgató és Vucskics Károly központvezető. E díjat a villamosenergia-, a gáz- és olajipar, a bányászat, az atomenergia biztonsága érdekében, valamint a hőszolgáltatás területén a fejlesztésben végzett kimagasló tevékenység, illetve életmű elismeréséért adományozható. A Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi miniszter elismerésében részesült az FGSZ két szakértője, Balla József és Handó Katalin, valamint Lakatos Edina szóvivő. Az elismerés a minisztérium feladat- és hatáskörébe tartozó területen eredményes, példamutató tevékenységet végzett személy részére adományozható. Az állami és miniszteri kitüntetéseket Molnár Csaba közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter adta át. Hangulatjavító intézkedés: csökkenhet a gáz ára Ismét fizetési nehézségekkel küzd a Naftogaz  A Világbank csak a gázt hiányolja a Nabuccóból  MTI
Cikkek Több milliárd eurót ígérnek az autóiparnak 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 13:57
A válságos helyzetben lévő európai autóipar már márciusban 4 milliárd euró kedvezményes hitelhez juthat az Európai Beruházási Banktól - jelentette be szerdán Brüsszelben az Európai Bizottság ipari kérdésekben illetékes biztosa. Günter Verheugen szerint ezen kívül további 6,8 milliárd euró hitelről folynak tárgyalások. A Chryslernek nincs esélye 74 éves mélyponton a GM részvényei Csődbe menekült a Saab Már csak a csőd mentheti meg az autógyárakatMTI
Cikkek Kartelleztek a biztosítók, de újra kell tárgyalni 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 13:47
Az első fokú bírósági ítélet részben megváltoztatta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntését az úgynevezett biztosítókartell ügyében, mivel a Fővárosi Bíróság az alkuszcégek esetében új eljárásra kötelezte a hatóságot - tájékoztatta szerdán az MTI-t a GVH. A versenyhivatal tájékoztatása szerint a bíróság azt nem vitatta, hogy a GVH jogosan marasztalta el kartellezés miatt a biztosító társaságokat és a gépjármű-kereskedőket, ám az alkuszcégek esetében új eljárás lefolytatására utasította a hivatalt. Emellett a bíróság csökkentette a versenyhatóság által kirótt bírság összegét is, az alkuszi megállapodásokra eső résszel. A GVH 2006 decemberében született határozatában megállapította, hogy több esetben is a verseny korlátozására alkalmas magatartást tanúsított a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége (GMOSZ) az Allianz Hungária Biztosító Rt., illetve a Generali-Providencia Biztosító Zrt. Emellett több alkusz cég is a megállapodásokat versenykorlátozó, annak befolyásolására alkalmas módon kötötte meg. Tipp Síbiztosítás: nem mindig a legdrágább a jó A GVH a jogsértő magatartások további folytatását a határozat kézhezvételétől megtiltotta. Emellett kötelezte az Allianz Hungária Biztosító Rt.-t 5,319 milliárd forint, a Generali-Providencia Biztosító Zrt.-t 1,046 milliárd forint, a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségét 360 millió forint, a Magyar Peugeot Márkakereskedők Biztosítási Alkusz Kft.-t 13,6 millió forint, a Magyar Opelkereskedők Bróker Kft.-t 45 millió forint, a Porsche Biztosítási Alkusz Kft.-t 30,7 millió forint bírság megfizetésére. A versenyhatóság döntése ellen az érintettek - a Porsche Biztosítási Alkusz kivételével - bírósághoz fordultak. Az első fokon eljáró Fővárosi Bíróság 2009. január végén részben megváltoztatta a GVH döntését. Helybenhagyta a GVH határozatának több pontját teljes egészében, illetve részben, viszont az Allianz és a Generali tekintetében hatályon kívül helyezte azt, és új eljárás lefolytatását rendelte el. A bíróság nem látta bizonyítottnak, hogy a biztosítók és az alkuszcégek tiltott versenykorlátozó megállapodást kötöttek volna. Mivel a Fővárosi Bíróság a GVH határozatában felrótt egyik jogsértést nem találta megalapozottnak, így értelemszerűen az ügyben kirótt bírságokat is csökkentette. Végül az Allianz Hungária Biztosító Rt. 5,319 milliárd helyett 4,97 milliárd forint, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. 1,046 milliárd helyett 880 millió forint bírságot kapott. A Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének 360 millió forintos, a Porsche Biztosítási Alkusz Kft. 30,7 millió forintos bírságát a Fővárosi Bíróság változatlanul hagyta, míg a Magyar Peugeot Márkakereskedők Biztosítási Alkusz Kft-re valamint a Magyar Opelkereskedők Bróker Kft-re kirótt GVH bírságot eltörölte. A GVH a bíróság írásos ítéletének kézhezvétele után dönt arról, hogy fellebbez-e az ügyben. Hullanak a biztosítási ügynökök Biztosítások: az idő pénz - lehetne  Kötelező: mit tegyen, aki még nem kapott csekket? MTI
Cikkek Gazdaságélénkítés: lakásfelújítás 5%-os áfával 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 13:28
A meglévő lakóépületek felújítási munkáihoz kapcsolódó áfa átmeneti időtartamra szóló 5 százalékra csökkentését javasolta az Országgyűlés Gazdasági és informatikai bizottságának építőipari munkacsoportja a bizottság szerdai ülésén. Az építőipar helyzetének javítására még decemberben létrehozott négypárti munkacsoport az áfa ideiglenes csökkentése helyett elfogadható megoldásnak tartaná azt is, ha a felújítási költség 30-35 százalékos része a személyi jövedelemadóból felső határ nélkül visszaigényelhető lenne. Emellett a Baráth Etele (MSZP) elnökletével működő munkacsoport, a műemlékek felújításnál állandó áfa-kedvezmény biztosítását kéri a kormánytól. Kész a vállalkozásmentő csomag  Ingatlanpiac: menekül, ki merre lát Tavaly is vergődött az építőipar Botrányos állapotok a magyar cégek házatáján MTI
Cikkek Államkötvények: megugrottak a hozamok 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 13:20
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 3 éves (2009/F, 2010/C) és 5 éves (2009/D) lejáratú államkötvényekre hirdetett visszavásárlási aukciót szerdán; alacsony érdeklődés mellett több mint kétszázötven bázisponttal kerültek magasabbra az átlagos hozamok. A 2009. augusztus 12-én lejáró 2009/F kötvényre 7,429 milliárd (január 14-én 25,260 milliárd) forint értékben nyújtottak be ajánlatot, az ÁKK ebből 5,783 milliárd (az előző alkalommal 11,560 milliárd) forintot fogadott el 12,10 százalékos (januárban 9,50 százalékos) átlaghozam mellett. A 2009. október 12-én lejáró 2009/D kötvényre 5,189 milliárd (januárban 29,500 milliárd) forint ajánlatot tettek, az ÁKK 1,324 milliárd (januárban 19,000 milliárd) forintot fogadott el 12,24 százalékos (az előző alkalommal 9,50 százalékos) átlaghozammal. A 2010. április 12-én lejáró 2010/C kötvényre 8,393 milliárd forint ajánlat érkezett (ez csaknem megegyezett a januári 8,399 milliárd forinttal), az ÁKK ebből 4,112 milliárd forintot fogadott el - januárban nem volt elfogadott ajánlat. Gyurcsány 300 fölé lökte a forintot Nem folytatódik a kötvényaukció A Times velünk ijesztegeti Amerikát MTI
Cikkek Gyógyszervásárlás: felül kellene vizsgálni a reformot? 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 13:13
Az elmúlt években javult a lakosság gyógyszerellátása a gyógyszer-gazdaságossági törvény nyomán, de több ponton érdemes lenne változtatni a szisztémán, például felülvizsgálatot igényel a patikán kívüli gyógyszerárusítás - mondta Kökény Mihály, az MSZP országgyűlési képviselője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. A politikus a patikán kívüli gyógyszerárusításról azt mondta: a meglévő szabályok meglehetősen szigorúak; a statisztikák szerint a vény nélküli patikaszerek egy százalékát sem érte el a gyógyszertáron kívüli forgalom. Ezen kívül növelni szükséges a gyógyszertári asszisztensképzés keretét és javítani az oktatás minőségén. Szintén megfontolandó az is - mondta -, hogy a kistelepüléseken ne nyíljon egynél több patika, hiszen egy 4-5 ezres lélekszámú településen nem tud kialakulni a patikai verseny. Ehhez törvénymódosítás kell. A gyógyszertámogatási rendszerről szólva Kökény Mihály elmondta, az átrendezés miatt nőnek a lakossági terhek, de az infláció mértéke alatt maradnak. Székely Tamás egészségügyi miniszter az ágazatot érintő javaslatait az MSZP-frakció támogatni tudja - hangsúlyozta Kökény Mihály, azonban - mint mondta - ahhoz ragaszkodnak, hogy a mentésre, a háziorvosi ellátásra, a szűrővizsgálatokra és az európai uniós fejlesztésekre szánt pénzekből nem lehet elvonni. Kiemelte: az átalakításokra a gazdasági helyzet miatt van szükség, hiszen a tervezett járulékcsökkentéssel kevesebb lesz az Egészségbiztosítási Alap bevétele. A teljesítményvolumen-korlát (tvk) eltörléséről szólva azt mondta: nem azért kívánja az egészségügyi kormányzat megszüntetni a tvk-t, mert nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A tervek szerint ezzel a lépéssel csökkennek a várólisták, és csak azok a betegek kerülnek kórházba, akiket már a járóbeteg-ellátásban nem tudnak gyógyítani. Kökény Mihály közölte: véleménye szerint a legtöbb kórháznak jó lesz, ha eltörlik a tvk-t. Megemlítette, hogy a tervek szerint a szakellátás pont/forint értékét is megemelik. Az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának elnöke a tervezett változtatásokkal kapcsolatban hangsúlyozta: irányokról, javaslatokról van szó. Megszűnik a teljesítményvolumen-korlát Hogyan győzi le a betegség az orvosságot? Gyengébb idei évre számít a Richter MTI
Cikkek Varsó: 4%-ra vágták vissza az alapkamatot 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 13:06
A lengyel központi bank szerdán 25 bázisponttal csökkentette az irányadó kamat szintjét a piaci várakozásoknak megfelelően. Az irányadó kamat ezzel 4 százalékra csökkent. A bank késő délután ad ki közleményt és tart sajtóértekezletet a döntésről. Simor: túl sok negatív kritika éri a jegybankot Nem a kamatszint miatt erős a forint  Az MNB kiáll a forint védelmében MNB: alapkamat maradt, a GDP adat ijesztő lesz MTI
Cikkek Tíz évnyi semmittevés gyümölcsét "élvezzük" 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 12:53
A politikai elitet leszámítva az emberek már régóta tisztában vannak azzal, hogy alapvető változásokra van szükség - írta a Der Standardban Rásky Béla történész. Hogyan felejtettünk el nevetni?
Cikkek Moszkvában költözködik a Malév 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 12:40
A Malév járatai a nyári szezon kezdetétől Moszkvában újra a Seremetyevo repülőteret használják majd - adta tudtul az Aeroflot és a Malév közös közleménye, amelyet az orosz hírügynökségek szerdán délben tettek közzé. Eszerint a két társaság ugyancsak a nyári szezon kezdetétől felújítja a code sharing megállapodás keretében való együttműködését, amelynek alapján 2002-től tavaly március végéig már dolgoztak együtt. Közös üzemeltetésben naponta közlekednek a Moszkva-Budapest-Moszkva útvonalon az Aeroflot A319 és a Malév Boeing-737 típusú repülőgépei. A közlemény rámutat: a két társaság ilyen módon operatív tevékenysége harmonizálására, az utasok számának növelésére törekszik. Az Interfax hírügynökség hírében emlékeztetett rá, hogy a Malév járatai Moszkvában a korszerű Domogyedovo repülőteret használták, amikor Borisz Abramovics időközben tönkrement AiRUnion légi szövetsége volt a partnere. Január végén azonban a Malévnál tulajdonosváltás következett be: az Abramovics fivérek a társaság részvényeinek 49 százalékos pakettjét átadták a VEB banknak, amelynél azok hitelek fejében letétben voltak. A VEB a Malév gyakorlati irányításába bevonta az Aeroflotot, a legnagyobb orosz légitársaságot. Veszteségbe fordult Európa legnagyobb légitársasága Zuhanórepülésben az Air France-KLM Új elnökkel repül a Malév  MTI
Cikkek Kiszínezi életünket a Díjbeszedő 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 11:41
A Díjbeszedő színes számlák bevezetését tervezi, mert a nemzetközi tapasztalatok szerint ez javíthatja a fizetési fegyelmet. A társaság nemzetközi tapasztalatok alapján azzal számol, hogy akár 10 százalékkal is megnőhet a háztartások fizetési fegyelme a kiküldött számlákon alkalmazott kiemelő szín használatával - mondta Jelinek Gábor, a Díjbeszedő Holding vezérigazgató-helyettese. Hamarosan üzembe is áll az első nagysebességű színes nyomtató berendezés a Díjbeszedő Holding Zrt.-nél - tette hozzá. A Díjbeszedő vezérigazgató-helyettese szerint társaságán kívül a nemzetközi példákat már ismerő, külföldi tulajdonú szolgáltatók lehetnek az elsők, akik Magyarországon alkalmazni fogják a kiemelő színt, melynek bevezetése mellett szól az is, hogy a tapasztalatok szerint hatására jelentősen csökken az ügyfélszolgálatok terhelése. A Díjbeszedő szakértői szerint a színes, személyre szabott ügyféllevelek Európa-szerte tapasztalható terjedését a piaci helyzet kényszerítő ereje mellett az is elősegíti, hogy már rendelkezésre állnak azok a korszerű, nagy termelékenységű digitális nyomógépek, amelyekkel az ilyen küldemények előállítása nem jelent számottevő pluszköltséget.     A technológia egyúttal számos más, korábban nem ismert üzleti lehetőséget is kínál, így például a tranzakciós és a promóciós nyomtatás összevonását („transzpromó” nyomtatás), amellyel a leveleken elhelyezett személyes üzeneten vagy reklámon keresztül az adott szolgáltató egyedi ajánlatot tud eljuttatni az ügyfélhez - mondta Jelinek Gábor. Lusták vagyunk leszokni a sárga csekkről  Már nem csak magyarokat riogat a Díjbeszedő Színesben kaphatjuk a számlát MTI
Makro / Külgazdaság A balesetek áldozatainak fele vétlen 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 11:20
2007-hez viszonyítva hét százalékkal kevesebb közúti baleset történt. Az elhunyt gépjárművezetők háromnegyede nem használta biztonsági övét
Makro / Külgazdaság Épphogy vagyunk tízmillióan 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 11:09
Az előzetes adatok szerint 2008-ban 99.200 gyermek született Magyarországon, 1,6 százalékkal több mint egy évvel korábban. 130 ezren haltak meg, ez 2,2 százalékos csökkenést jelent 2007-hez képest - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal az MTI-t. A természetes fogyás 30.800 fő volt, 4.525-tel kevesebb az egy évvel korábbinál. A nemzetközi vándorlás figyelembevételével becsült népességszám az időszak végén 10 millió 31 ezer fő volt - olvasható az összegzésben. A születések száma az év folyamán egyenetlenül alakult: öt hónapban kevesebb, hét hónapban viszont több gyermek született, mint egy évvel korábban. Összességében 2008-ban a születésszám 1,6 százalékkal emelkedett, ez az egy évvel korábbihoz viszonyítva közel 1600-zal több újszülöttet jelent. Június és július hónapokban az újszülöttek száma 4,5 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit, októberben és novemberben kevesebb, decemberben viszont ismét több gyermek jött világra. A vizsgált időszakban a halálozások száma - három kivételével - valamennyi hónapban alacsonyabb volt, mint az előző évi: összességében közel 3.000-rel (2,2 százalékkal) kevesebben hunytak el. Ezer lakosra 9,9 élve születés és 13,0 halálozás jutott. Az előbbi 0,2 ezrelékponttal magasabb, az utóbbi 0,2 ezrelékponttal alacsonyabb az egy évvel korábbihoz mérten. A természetes fogyás mértéke a 2007. évi 3,5 ezrelékről 3,1 ezrelékre mérséklődött. 2008-ban ezer élve születésre 5,6 csecsemőhalálozás jutott, ez 0,3 ezrelékponttal alacsonyabb, mint az egy évvel korábbi érték. Jelentős ingadozást mutatott a házasságkötések havonkénti száma is az év folyamán. Májusban és augusztusban jóval többen mondták ki a boldogító igent, mint egy évvel korábban; júniusban és júliusban, valamint  szeptemberben viszont számottevően kevesebbet, mint az előző évben. A májusi és augusztusi többlet nem tudta ellensúlyozni az év többi hónapjában jelentkező hiányt, így 2008-ban az összességében 40.100 házasságkötés 742-vel (1,8 százalékkal) kevesebb volt, mint az előző év azonos időszakában. Még többen mennek nyugdíjba, ha nem lesz 13. havi Boldog házasságok márpedig vannak Egyre több beteg baba születikMTI
Cikkek Megszenvedte az OMV az olajár zuhanását 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 10:54
Veszteséggel zárta a tavalyi év utolsó negyedét az osztrák OMV kőolaj- és gázipari csoport az olaj árának csökkenése, készletleírások, valamint egyszeri kiadási tételek miatt. Az év egészében viszont nőtt a profitja. A szerdán ismertetett adatok szerint adó után 208 millió euró vesztesége keletkezett a csoportnak a negyedik negyedben az egy évvel korábbi 318 millió eurós profit után. Elemezők 178 millió eurós adózott eredményre számítottak. Az üzemi eredmény 56 százalékkal csökkent a negyedik negyedben, 301 millió euróra az egy évvel korábbi 688 millióról, a bevétel 5,77 milliárd euró volt, egy évvel korábban 5,73 milliárd. Az év egészében a bevétel 27 százalékkal emelkedett 25,54 milliárd euróra a 2007. évi 20,04 milliárdról. Az üzemi eredmény 7 százalékkal 2,34 milliárd euróra nőtt 2,18 milliárdról, rendkívüli kiadások nélkül az üzemi eredmény 31 százalékkal volt magasabb tavaly (3,1 milliárd euró) az egy évvel korábbinál (2,37 milliárd).  A társaság 1 euró osztalékot javasol fizetni a tavalyi vére az előző évi 1,25 euró után. Az idei évre vonatkozóan a társaság nem adott ki előrejelzést, abból indulnak ki, hogy nagy ingadozások lesznek a nyersolaj árában, a finomítói árrésben és az euró-dollár árfolyamában. Szabadul benzinkútjaitól az OMV  A Gazprom belevág: indul a Déli Áramlat építéseMTI
Cikkek Sokkoló számok: jövőre is mínuszban leszünk 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 10:39
A bruttó hazai termék az idén 3,5 százalékkal, jövőre további 0,5 százalékkal esik vissza, miközben az infláció 2009-ben 3,7 százalék, jövőre pedig 2,8 százalék lesz
Cikkek Kétféle adókedvezmény megmarad, a többit kidobják 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 10:30
Elkerülhetetlennek nevezte a pénzügyminiszter az adókedvezmények jelentős mértékű szűkítését a K&H Bank konferenciáján
Cikkek Kilencszáz embert kirúgnak a tiszaújvárosi Jabil-gyárból 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 10:28
Összesen kilencszáz embert bocsát el az amerikai Jabil konszern a tiszaújvárosi gyárából - tájékoztatta a cég az MTI-t. A cég közleménye szerint a gazdasági válság nyomán a csökkenő megrendelések miatt kialakult helyzet következtében a Jabil újragondolja mind a működését, mind a méretét. A cég a vevői megrendelésekhez igazítja tiszaújvárosi gyárában a foglalkoztatottak létszámát, így nem hosszabbítják meg összesen 900 kölcsönzött és saját állományban lévő, határozott idejű munkaszerződéses dolgozójuk szerződését. Az elektronikai iparágban tevékenykedő Jabil jelenleg több mint 4000 embert foglalkoztat Tiszaújvárosban. A százezer munkanélküli nem csak ijesztgetés A BorsodChem felfüggesztette a csoportos létszámleépítést A munkaerőn spórolnak a cégek  Újabb elbocsátásokat jelentettek beMTI
Cikkek "90 óta nem volt ilyen rosz negyedévük a németeknek 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 09:36
A német gazdaság a múlt év utolsó negyedében 2,1 százalékkal teljesített kevesebbet a megelőző negyedhez képest. Éves összehasonlításban a GDP 2008 utolsó negyedében 1,7 százalékkal süllyedt - erősítette meg az előzetes adatokat a statisztikai hivatal. A kedvezőtlen alakuló külkereskedelem fogta vissza elsősorban a német gazdaságot és okozta az 1990 évi országegyesítés óta a legrosszabb negyedévet. 2008 harmadik negyedévében a GDP 0,5 százalékkal csökkent. A múlt év negyedik negyedében a háztartások fogyasztása 0,1 százalékkal, a tőkebefektetések 2,7 százalékkal, az export 7,3 százalékkal, az import 3,6 százalékkal csökkent. A szakértők arra számítanak, hogy az idei első negyedévben is folytatódik a recesszió, változás pedig majd csak az év második felében történhet. Ez azonban csak stabilizálódást hozhat, élénkülésre csak 2010-ben lehet számítani. Nagy zakó vár Németországra  Ekkorát még nem bukott a német ipar Nem húznak tovább a világ húzóerői MTI
Cikkek Sárba tiporják az öngondoskodást 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 08:16
A Stabilitás Pénztárszövetség a pénztári szféra nevében elutasítja a munkáltatói hozzájárulás megadóztatását - jelentette be a szervezet
Cikkek Kihagyták a tervekből a tűrőképességünket 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 08:13
Eltérően értékelik a Reformszövetség javaslatainak társadalmi rétegekre gyakorolt hatását a politológusok
Cikkek Már a rendezvényeket is visszamondják a cégek 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 08:02
Akár 25-30 százalékkal is csökkenhet az idén a céges rendezvények száma, ezzel együtt visszaesik a vállalati eseményekre fordított összegek nagysága
Cikkek Segítségért kiáltanak az újságok 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:48
A sajtóágazat szereplőinek befizetéseiből fenntartott pénzalappal biztosítaná a nyomtatott média továbbfejlesztését a Magyar Lapkiadók Egyesülete
Cikkek Obama minden pazarlást kihúz a büdzséből 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:41
Az Egyesült Államok nehéz időket él át, de fel fog épülni a gazdasági válságból, és erősebb lesz, mint valaha - ezt az üzenetet fogalmazta meg Barack Obama
Cikkek A kormány mentené a diósgyőri kohászatot 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:33
Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter javasolja és támogatja, hogy a válság után a diósgyőri kohászat termelése induljon újra - írta az Észak-Magyarország. A cég képviselői egy szóval sem említették, hogy a válságon a diósgyőri társaság megszüntetésével kívánnak úrrá lenni, ugyanakkor ha a tulajdonos valóban nem akarja tovább üzemeltetni a DAM-ot, akkor a kormány nem sokat tehet. Ha a cég mégis meggondolja magát, akkor segítséget kaphat a közeljövőben létrehozandó térségi válságkezelő alapból - írta az Észak-Magyarország, emlékeztetve arra, hogy hétfőn a DAM vezetése jelezte, csaknem 900 dolgozóját elbocsátja. Két hónapja tárgyalnak a Dunaferr Zrt-vel a kormányzati támogatásról, de eddig egy szó sem esett arról, hogy az azonos érdekeltségi körbe tartozó diósgyőri kohászatot meg akarja szüntetni a dunaújvárosi társaság, ez nem volt a pakliban - nyilatkozta Szűcs Erika a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében megjelenő napilapnak. A megrendelések csökkenése miatt 10 milliárd forint támogatást szeretne a Dunaferr, de részletes dokumentációt még nem nyújtott be - tette hozzá a napilap. Vége a diósgyőri kohászatnak - mindenkit kirúgnakMTI
Cikkek Szili Katalin hazamegy Pécsre 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:31
Szili Katalint egyhangúlag, feltétel nélkül választotta pécsi polgármesterjelöltjének az MSZP városi szervezetének küldöttértekezlete
Pénzügyi szektor Berlin közbelépett: megmenekült a HSH Nordbank 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:24
A fizetésképtelenség elkerülése érdekében újabb német tartományi bank részesült állami segítségben
Cikkek Brüsszel átírhatja az euró-menetrendet 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:19
Nem zárható ki, hogy az EU változtat az eddigi eurócsatlakozási gyakorlatán Veres János szerint
Makro / Külgazdaság Obama jövő nyárig hazahozza a katonákat 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:13
Az Egyesült Államok a tervek szerint 2010 augusztusáig kivonja csapatai nagy részét Irakból - közölték kedden névtelenséget kérő amerikai kormánytisztviselők Washingtonban. Barack Obama ezzel - bár ígéretéhez képest némileg lassabban - teljesíteni szándékozik egyik legfőbb kampányígéretét. Annak idején azt mondta, beiktatása után 16 hónap alatt kivonják az amerikai erők döntő hányadát az ázsiai országból, nagyjából havonta egy dandár érkezne haza. A 2010 augusztusi határidő azt jelenti, hogy Obama január 20-i hivatalba lépése után 19 hónappal fejeződne be a csapatok nagy részének kivonása. A névtelenségbe burkolózó tisztviselők szerint Obama várhatóan a héten tesz bejelentést az amerikai erők iraki hazavezényléséről. Az amerikai hadsereg a csapatkivonás után egy 30-50 ezres nagyságú erőt hagyna hátra Irakban az iraki biztonsági erők kiképzése és tanácsadás céljából. Ugyancsak Irakban maradnának hírszerzési és ellenőrzési specialisták a felszerelésükkel, egyebek között robotrepülőgépekkel. A következő csapatkivonási fázis 2011 decembere előtt lezajlana. Az Egyesült Államok és Irak korábban arról egyezett meg, hogy addig az összes egység elhagyja Irakot; jelenleg 142 ezer amerikai katona, mintegy 14, egyenként 3-5 ezer fős dandár állomásozik az országban. Amerika megdönthetetlen  4 irakit megölt - életfogytiglan az amerikai katonának  Bin Ladennek nincs esélye MTI
Cikkek Újabb "érdekes" BKV-busztender 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:11
Egy belga cégtől venne 32 használt csuklós buszt a BKV. A közlekedési vállalat csak e céggel tárgyalna a sürgősen kiírandó tenderen - írta a Népszabadság. A 300 ezer kilométert futott buszok darabja húszmillió forintba kerül, a BKV szerint a rendkívül kedvező ajánlat csak egy hónapig él. A BKV mindezt a belga cég honlapjára hivatkozva állítja, holott ott erről szó sincs - írta a napilap. A közlekedési vállalat hirdetmény nélküli, tárgyalásos közbeszerzési eljárást írna ki a buszbeszerzésre, ami azt jelenti, hogy a tenderre csak a belga Van Hool Társaságot hívnák meg - tette hozzá. A BKV-nál úgy vélik, a gyorsított tendereztetésnek - amelynek során kizárólag a belga céggel tárgyalnának - megvannak a törvényi feltételei - írta a Népszabadság. Évek óta nincs független ellenőre a 4-es metrónak  Állami cégek: "iszonyatos a pazarlás" BKV: nem szabályos a behajtási gyakorlat?Népszabadság
Cikkek Örömünnep a Wall Streeten 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 07:01
Megtáltosodtak a pénzügyi részvények a Wall Streeten Ben Bernanke Fed-elnök beszéde után: a New York-i tőzsde vezető indexe 3,3 százalékkal emelkedett
Cikkek Az MDF Bokrost akarja 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 06:54
Bokros Lajos volt pénzügyminisztert, a Közép-Európai Egyetem (CEU) tanárát kéri fel az MDF elnöksége arra, hogy legyen az európai parlamenti (EP) választásokon a párt listavezetője - tudatta az MDF. Egyelőre nem tudni, hogy Bokros Lajos elfogadja-e a felkérést. "A Magyar Demokrata Fórum (MDF) elnöksége keddi ülésén arról döntött, hogy felkéri Bokros Lajost, vállalja el a MDF európai képviselő-választási listájának vezetését" - fogalmaz Dávid Ibolya pártelnök közleménye. Bokros Lajosnál jobban senki nem ért a pénzügyi gazdasági válság kezeléséhez - írja indoklásában Dávid Ibolya, majd hozzáteszi: nincs más út, csak az, ha az ország problémáit ismerő és megoldani kívánó racionális emberek összefognak. Az MTI kedd estig nem tudta elérni Bokros Lajost, így egyelőre nem tudni, hogy a volt pénzügyminiszter elfogadja-e a felkérést. Már korábban megszületett a döntés arról, hogy a Fidesz-KDNP listáját Schmitt Pál, az SZDSZ listáját pedig Szent-Iványi István vezeti. Az MSZP listavezetőjét - információk szerint - pénteken nevezi meg Gyurcsány Ferenc pártelnök-miniszterelnök. Az SZDSZ nem a többiekről akar beszélni  Boríthatja a hazai politikát az EP-választásMTI
Cikkek MSZP: álljon be mögénk az ellenzék! 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 06:52
Az ellenzéki pártoknak támogatniuk kellene a Gyurcsány-kormány gazdaságpolitikáját annak érdekében, hogy Magyarország minél hamarabb leküzdhesse a válságot - mondta Kovács Tibor, az MSZP frakcióvezető-helyettese. Hagyjanak fel az ellenzéki pártok azzal a politikával, amely a "minél rosszabb a kormánynak, annál jobb nekünk" hozzáállásban foglalható össze - hangoztatta. Az MSZP frakcióvezető-helyettese utalt arra, hogy ha az Európai Unió és annak vezető szerve, az Európai Bizottság támogatja a kormány elképzeléseit, akkor "igazán az a legkevesebb, hogy a magyarországi pártok, még ha ellenzékben vannak is, a kormány oldalára állnak ezekben a kérdésekben". Örvendetesnek nevezte ugyanakkor, hogy az ellenzéki pártok vezető politikusai "ha csak egy-egy gesztus erejéig is", de támogatják a kormány erőfeszítéseit. Ezek között megemlítette Orbán Viktor Fidesz-elnök néhány napja külföldön, az európai uniós választásokhoz kapcsolódó kampánykörútján tett nyilatkozatát. A Fidesz az ország legnagyobb baja? Senki sem akar anarchiát  Simor: túl sok negatív kritika éri a jegybankot  Mennyit spórol majd az állam? Orbán: kibabrál velünk Nyugat-EurópaMTI
Cikkek Egy áron a benzin és a dízel 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 06:43
Csökkentette bruttó 4 forinttal a 95-ös benzin és 6 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát a Mol Nyrt. A Mol egy hete változtatott a benzin árán, akkor emelte bruttó 4 forinttal, míg a gázolajé akkor nem változott. A mostani csökkentéssel az üzemanyagok átlagára 250 forintra mérséklődött. A kutaknál 10-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak az autósok. Nem lesz többé Tesco-benzinkút Csökken a benzinár: szerdától tankoljon! Olcsóbban tankolhatunk szerdátólMTI
Cikkek Meghökkentő prémiumok a rendőrségnél 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 06:41
Egymilliárd forint jutalmat osztottak ki tavaly a rendőrségnél és a szervezetet irányító Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumnál (IRM) - írta a Magyar Nemzet. A szaktárca dolgozói között 214 millió forintnyi prémiumot osztottak szét. A hivatalos magyarázat szerint "számos olyan nagy horderejű intézkedést készítettek elő, illetve valósítottak meg, amelyek az általánosan elvárható mértéken felüli erőfeszítéseket igényeltek a minisztérium dolgozóitól" - írta a napilap.   A rendőri állomány összesen 840 milliónyi jutalmat kapott, ebből a pénzből több mint ezerkétszázan részesültek - olvasható a Magyar Nemzetben. Havi 200 ezer nyugodtan borítékolható A vagyonosodási bírságok prémiumra mennek?Magyar Nemzet
Cikkek Azt is megmentik, aki felújításra vett fel hitelt 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 06:38
A bankok javaslatára nem csupán a lakásvásárlási hiteleket, hanem a felújításra felvett jelzálogkölcsönöket is garantálhatja két évre az állam, ha az adós munkanélküli lett és kéri ezt a segítséget - tudta meg a Napi Gazdaság. A napilap információi szerint a bankok további hitelekre is kiterjesztették volna az állami garancia intézményét, a kormány azonban valószínűleg nem enged. A Napi Gazdaság úgy tudja: a már a parlament előtt lévő törvényjavaslatot úgy fogják pontosítani, hogy ha a hitelt párok vették fel, és csak az egyikőjük veszítette el állását, már akkor is élhetnek az ingyenes állami garanciával. A bankok tudták, hogy rosszak a frankhitelek?  Az államnak sem jó a lakáshitelek bedőlése Munkanélküliek adóssága: még nincs döntés Hiteles mentőcsomag: kivel beszél a kormány?  Lakáshitel: ötezer forintba kerül az átütemezésNapi Gazdaság
Cikkek Nyugdíjpénztár: nem kell mindjárt menekülni 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 06:18
A nyugdíjpénztáraknál jelentkező negatív hozamok nem kérdőjelezik meg a rendszer fenntarthatóságát, a befektetések ugyanis hosszú távon nyereséget biztosítanak
Cikkek Lavinát indítana el Magyarország összeomlása 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 06:03
A kelet-európai gazdaságok válsága visszahathat az Egyesült Államokra - figyelmeztetett a The New York Times
KKV A fiúkat nehezebb megszülni? 
Privátbankár.hu | 2009. február 24. 19:41
Több terhességi komplikáció alakul ki, ha fiút vár az anya, a koraszülések veszélye ilyen esetben hetven százalékkal volt magasabb
Cikkek Frigid ember nincs, csak rossz ház 
Privátbankár.hu | 2009. február 24. 19:24
Egy passzívházban a férfiak tovább bírják, a nőknek pedig jobban esik. Vajon miért?
KKV A harag öl 
Privátbankár.hu | 2009. február 24. 19:00
A harag és más erős érzelmek potenciálisan halálos szívritmuszavart válthatnak ki az arra érzékeny embereknél - közölték amerikai kutatók
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG