Hírek
Cikkek Munkahelyeinkért küzd a miniszterelnök 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 13:47
A gazdasági válságkezelés legfőbb feladata megőrizni a munkahelyeket - mondta a miniszterelnök az észak-borsodi Kazincbarcikán, a BorsodChemben tett látogatásakor. Gyurcsány Ferenc a vállalat dolgozóival találkozott a cég telephelyén. A miniszterelnök személyes tájékozódását nemcsak az indokolta, hogy a vegyipari cég a térség legnagyobb foglalkoztatója, hanem az is, hogy a minap a kormánynak kellett beavatkoznia azért, hogy a BC Zrt. vezetése megváltoztassa az 550 fős csoportos létszámleépítéssel kapcsolatos döntését. A kormányfő hangsúlyozta: a vállalat, az önkormányzat és a szakszervezetek időben jelezték a problémákat, ennek a gyors összefogásnak köszönhető, hogy a munkahelyek megmaradhatnak Kazincbarcikán. "A közvetlenül fenyegető felhők elmúltak" a vállalat életében, a következő kihívás a tervbe vett és a már elkezdett beruházások, fejlesztések forrásainak előteremtése. Ehhez is segítséget nyújt az állam - közölte a miniszterelnök. Gyurcsány: Fájdalmas hibát követtem el Válságkezelés: csak 10% bízik Gyurcsányban Tíz évnyi semmittevés gyümölcsét "élvezzük" MSZP: álljon be mögénk az ellenzék!  Barroso: helyes utat választott Magyarország Orbán: kibabrál velünk Nyugat-EurópaMTI
Cikkek Közel 2 billió dollár lesz az amerikai hiány! 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 13:12
Az amerikai költségvetés hiánya az idén a hazai össztermék (GDP) 12,3 százalékára, várhatóan 1,75 billió dolláros új rekordra nő, ez derült ki kormányzati tisztségviselők nyilatkozataiból Washingtonban. Az előző rekord hiány, 455 milliárd dollár tavaly, vagyis a szeptemberrel zárult előző költségvetési évben volt, emlékeztetett a Reuters hírügynökség. Az amerikai elnök, Barack Obama csütörtök délután ismerteti a 2010-es költségvetési terv alapvonalait, és tisztségviselők ezt megelőzőleg adtak tájékoztatást a szélesebb folyamatokról. Idén a hiány elsősorban a kormány gazdaságélénkítő és bankmentő intézkedéseinek költsége miatt nő ugrásszerűen. A kormány programja szerint 2013-ra 533 milliárd dollárra, az akkorra elképzelt GDP 3 százalékára kellene csökkenteni a hiányt. Ehhez egyik oldalról növelnék a bevételeket: a leggazdagabbak adójának növelése révén az adóbevétel 2013-ra a GDP 19 százalékéra nőne a mostani 16 százalékról. A legmagasabb adókulcs 39 százalékra nő 35 százalékról annak nyomán, hogy a korábbi Bush-kormányzat által 2001-ben és 2003-ban bevezetett adócsökkentések lejárnak, és az Obama-kormányzat nem újítja meg ezeket. Más oldalról a kiadásokat a GDP 22 százalékára csökkentenék 2013-ra a mostani 26 százalékról. Egyebek között az afganisztáni és az iraki hadviselés költségét az idei 140 milliárd dollárról már 2011-re 50 milliárd dollárra csökkentenék. E két tétel tavaly még 190 milliárd dollár volt, írta a Reuters. Obama minden pazarlást kihúz a büdzséből Amerika retteghet a forinttól is  Vésővel indul a harcba ObamaMTI
Cikkek Sztrájkot hirdettek a BKV-nál 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 13:02
Sztrájkot hirdetett tizenegy BKV-s szakszervezet, miután a csütörtöki bértárgyaláson sem született megállapodás az érdekképviseletek és a cég vezetősége között a bérfejlesztésről. Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetségének szóvivője az MTI-nek a tárgyalások után azt mondta: tizenegy szakszervezet képviselőiből sztrájkbizottság alakul és sztrájkot hirdet, de ennek konkrét időpontját csak akkor nevezik meg, ha a további tárgyalások sem megfelelő ütemben zajlanak. Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke az MTI-nek azt mondta, hogy a kötöttpályás szakszervezetek az eddigi 8 százalékos béremelési követelésüket 7,5 százalékra mérsékelték annak érdekében, hogy közeledjenek az álláspontok, de a cég vezetése továbbra is háromszázalékos bérfejlesztést ajánl. Hozzátette: a buszos szakszervezetek továbbra is ragaszkodnak a 8 százalékos bérköveteléshez. A bértárgyalások hétfőn folytatódnak. Újabb "érdekes" BKV-busztender Évek óta nincs független ellenőre a 4-es metrónak BKV: kirúgták a korrupt ellenőröketMTI
Cikkek Tájékoztatókba menekül a Provident 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 12:57
A Provident fejleszti az ügyféltájékoztatást és új, banki átutalásos terméket vezet be - mondta Mikola Gergely, a pénzügyi szolgáltató kommunikációs igazgatója. Február 27-től minden, a Provident Zrt.-vel kötendő hitelszerződés megkötése előtt alá kell írnia az ügyfélnek egy 12 pontból álló, a hitelfelvétellel és az eladósodás kockázataival kapcsolatos tájékoztató dokumentumot. A vállalat ezenkívül minden szerződést igényfelmérő lappal és a PSZÁF ajánlásának megfelelő ügyféltájékoztatóval egészít ki, amelyet a szerződés aláírása előtt ugyancsak alá kell írnia a hitelfelvevőnek. Ez a dokumentum tartalmazza az adott kölcsönnel kapcsolatos összes felmerülő költséget. A pénzügyi szolgáltató péntektől egy új konstrukciót is bevezet: az igénylő eldöntheti, hogy készpénzben és az otthon nyújtott szolgáltatással, vagy 15 napos banki átutalással szeretne-e a kölcsönhöz jutni és azt ugyancsak banki átutaláson keresztül, hetente törleszteni - mondta el Slánicz Béla, a cég gazdasági vezérigazgató-helyettese. THM: hiába a plafon, úgyis mi járunk rosszul MSZP: plafont a THM-nek!  Háromjegyű THM: kevesen vonultak a Provident ellen MTI
Makro / Külgazdaság Ráfekszik a rendőrség a lopásokra 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 12:39
Öt régiót hoz létre a Budapesti Rendőr-főkapitányság meghatározott bűncselekménytípusok eredményes felderítése érdekében
Cikkek Másképp kell hozzáállnunk az élethez 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 12:34
A hitelből élőknek meg kell tanulniuk megtakarítani, Ázsiának pedig el kell kezdenie fogyasztani a globális válságból való kilábaláshoz
Cikkek Kóka: az SZDSZ nem áll Gyurcsány mellé 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 11:53
Az SZDSZ-frakció Gyurcsány Ferenc miniszterelnök javaslatai helyett a Reformszövetség elképzeléseit fogja támogatni - mondta Kóka János, a liberális párt frakcióvezetője csütörtökön az MTI-nek. A kormányfő javaslatai nem elegendőek a válság megoldására, ezek a javaslatok lehet, hogy jó irányba mutatnak, de a lépések elégtelenek - közölte a politikus. Hozzátette: nagyon könnyen lehet, hogy bezsebeljük az összes keresletcsökkentő hátrányt, de a gazdaság nem kapja meg azt a lendületet, amelyet az adó- és költségcsökkentéstől, a szerkezeti reformoktól elvárnánk. Kóka János ezért azt javasolja az SZDSZ-frakciónak, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök javaslatai helyett a Reformszövetség elképzeléseit támogassa. Arra a kérdésre, többséget kap-e ez az álláspont az SZDSZ-frakcióban, Kóka János közölte: a hétfői frakcióülés tapasztalataiból kiindulva támogatja a frakció azt az elképzelését, hogy Gyurcsány Ferenc javaslata helyett a Reformszövetség javaslatát támogassák. *** Országgyűlési határozati javaslatban nyújtja be a Reformszövetség programját az SZDSZ és az MDF külön-külön az Országgyűlésnek - jelentette be Kóka János és Herényi Károly, a két párt frakcióvezetője csütörtökön Budapesten. A határozati javaslatok törvényalkotási feladatokat szabnának a kormánynak. Kóka János szerint hétfőn rendkívüli házbizottsági ülésen dönthetnek az SZDSZ, vagy más parlamenti párt által benyújtott előterjesztésekről. A Reformszövetség elfeledkezett 2 millió magyarról? Dávid Ibolya: a Reformszövetség őszinte, de néhány pontját homály fedi Állami cégek: "iszonyatos a pazarlás" Munkáltatói járulék: 10%-os csökkentést 2011-ig!  Kihagyták a tervekből a tűrőképességünket MTI
Cikkek Európa még soha nem látta ilyen sötétnek a jövőt 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 11:50
Februárra mélypontra süllyedt mind az Európai Unióban, mind pedig az eurózónában az üzleti és a fogyasztói bizalom - közölte csütörtökön az Európai Bizottság. A felmérés azt jelzi, hogy a gazdaság szereplői és a háztartások még soha nem ítélték meg ennyire borúlátóan a helyzetet azóta, hogy a bizottság 1985 januárja óta a felmérést minden hónapban elkészíti. Valamennyi ágazatban, de legfőképpen az iparban erőteljes a bizalomvesztés, és mélypontra jutott. Az iparvállalatok és a szolgáltató cégek egyaránt a foglalkoztatottak számának csökkentését tervezik, a háztartások pedig a korábbiaknál sokkal inkább aggódnak a munkahelyek megszűnése miatt. Az általános (üzleti és fogyasztói bizalmat együttesen jelző) index 65,4 pontra esett februárra a januári 67,2 pontról az eurózónában, a 27-tagú EU-ban pedig 61,0 pontra a januári 63,2 pontról. (Az index az eurózóna és az EU esetében is 116,9, illetve 116,0 ponttal 2000 májusában állt a legmagasabb szintjén). Mindez a recesszió mélységének újabb jele, ami kamatmérséklésre késztetheti az Európai Központi Bankot (EKB) - értékelik a szakértők, akik két vigasztalóbb jelre azért felfigyeltek. Az egyik az, hogy a háztartások inflációs várakozása alacsony szinten van és tovább esett, ami döntésre bátoríthatja az EKB-t. A másik, hogy a hangulatromlás üteme februárban már nem volt olyan gyors, mint a múlt év végén. Megsegítjük cégeinket - Brüsszel engedi A rossz bank, a jó és a bizalom Több milliárd eurót ígérnek az autóiparnak  Lavinát indítana el Magyarország összeomlása MTI
Cikkek Gyurcsány: Fájdalmas hibát követtem el 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 11:26
"Fájdalmas hibát követtem el" címmel Gyurcsány Ferenc miniszterelnökről közölt cikket csütörtökön a Berliner Zeitung. A lap szerint Gyurcsány inog, de - még - nem bukott el
Befektetés Tőzsdei cégek: ideje lenne rendet tenni! 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 11:16
Az elmúlt időszakban több, a transzparencia csökkentésére alkalmas tényező is megjelent a magyar tőkepiacon
Cikkek Vészhelyzet: rengeteg amerikai maradhat biztosítás nélkül 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 10:56
Közel tízmillió fővel emelkedhet a következő tíz évben és elérheti az 54 milliót az egészségbiztosítás nélküli polgárok száma az Egyesült Államokban, ha a kormányzat nem fog hozzá azonnal a reformokhoz - figyelmeztetett a törvényhozás vezető költségvetési elemzője. Douglas Elmendorf, a Kongresszusi Költségvetési Iroda (CBO) igazgatója a szenátus pénzügyi bizottsága előtt szerdán kifejtette, hogy vissza kell fogni az egekbe szökő egészségügyi kiadásokat, és ki kell terjeszteni a biztosítási rendszert. "A biztosítottak körének bővítésében néhány év alatt nagy eredményt lehet elérni, a rendszer hatékonyságának növelése azonban sokkal lassabb, akár évtizedekig tartó folyamat" - mondta Elmendorf.  A szakértő szerint az egészségügyi kiadások főként a technológiai fejlődés, az új gyógymódok és orvosságok miatt növekednek, de a pazarlás is jelentős. "Számos elemzés bizonyítja, hogy a ráfordítások tekintélyes részének egyáltalán nincs hatása a népesség egészségügyi állapotára" - hangoztatta Elmendorf. A költségek lefaragása mellett ugyanakkor a rendszer kiterjesztése is sürgető feladat, és ha a vezetés nem lát hozzá haladéktalanul, akkor a 65 éven aluliak körében a jelenlegi bő 45 millióról 2019-re 54 millió főre ugrik az egészségbiztosítással nem rendelkezők száma - mondta a CBO igazgatója a szenátusi meghallgatáson. Obama minden pazarlást kihúz a büdzséből Minden bizalmukat elvesztették az amerikaiak Amerika megdönthetetlen  MTI
Cikkek Utcára mennek az Opel-dolgozók 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 10:28
Csütörtökön nagyszabású demonstrációra készülnek Európa-szerte a német Opel autógyár dolgozói munkahelyeik megtartásáért. A megmozdulásban az Opel mellett az ugyancsak a General Motorshoz tartozó svéd Saab, valamint a brit Vauxhall alkalmazottai is részt vesznek, összesen 50 ezren. Az akció csütörtökön délelőtt 11-kor kezdődik a Opel rüsselsheimi központjában, és tüntetéseket terveznek a többi németországi, illetve külföldi Opel üzemben, Magyarországon is - legalábbis az APA hírügynökség értesülése szerint. A roncspénz miatt kitört a Corsa-láz 74 éves mélyponton a GM részvényeiMTI
Cikkek 300-on táncol a forint 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 10:03
Több-kevesebb veszteséggel nyitottak a térségbeli devizák. Az eurót 300,90/301,00 forinton jegyezték csütörtök reggel a budapesti bankközi kereskedelemben, szemben a szerda délutáni 299,15/30 forinttal. Az árfolyam az európai nyitást megelőzően 301 forint környékén állt a nemzetközi kereskedelemben, a nyitást követően pedig 303 forint felett is járt. Két százalékot meghaladó veszteséggel nyitott a lengyel zloty és a cseh korona. A nap folyamán az euró/dollár árfolyam alakulásától, illetve a délután nyilvánosságra kerülő amerikai makrogazdasági adatoktól függhet a forint és a térségbeli devizák árfolyamának további alakulása - mondták kereskedők.  A dollár erősödött, 237,20/50 forinton jegyezték az előző délutáni 233,70/80 forint után. Az euró/dollár 1,2720 környékén áll a nemzetközi kereskedelemben. A svájci frankot 202,42 forinton jegyzik a nemzetközi devizapiacon, az előző zárás 202,37 forint volt. A japán jen (100 jen) 241,48 forint, szemben az előző napi 241,91 forinttal. A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási kamat változatlanul a jegybanki alapkamat alatt, 9,00/20 százalék körül alakul, a távolabbi lejáratok iránt továbbra sincs érdeklődés.  Az államkötvények másodpiacán alig változtak a hozamok, a 3 éves 13,30 százalék, az 5 éves 12,40 százalék, a 10 éves 11,50 százalékon áll. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron MTI
Cikkek Földön, vízen, levegőben: úton a válság 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 09:54
2008-ban a szállított áruk tömege 4%-kal nőtt, a helyközi személyszállításban az utasok száma 3%-kal emelkedett, a forgalomba helyezett személygépkocsik száma közel 10%-kal csökkent
Cikkek Az áram drágulásáért szurkolnak 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 09:31
A nagyságra ötödik európai energiavállalat és a legnagyobb német áramszolgáltató, az RWE bízik az áram árának emelkedésében, ezért emelte előrejelzését eredményei növekedésére. Most az üzemi eredmény évi átlagos 5-10 százalékos növekedését és az adózott eredmény évi 10 százalékos emelkedését jósolja a vállalat 2012-ig, az eddig várt évi 5 százalék, illetve 5-10 százalék helyett. Az új előrejelzés "azon a feltételezésen alapul, hogy a mostani recessziónak nem lesz tartós negatív hatása az áram nagykereskedelmi árára", írták a csütörtökön megjelent vállalati beszámolóban. Az átlagon belül erre az évre még mindenesetre stagnáló üzemi eredményt várnak az RWE-nél. Tavaly 4,5 százalékkal 6,826 milliárd euróra nőtt az üzemi eredmény az RWE-csoportnál, amely januárban a holland Essent energiacéggel bővült, 8,2 milliárd eurós felvásárlás nyomán. Az adózott eredmény tavaly 4,1 százalékkal 2,558 milliárd euróra csökkent a 2007-es 2,667 milliárdról, a bevétel 15,2 százalékkal 48,95 milliárd euróra emelkedett 42,507 milliárdról. A jelenlegi helyzetben fontosnak tartották hangsúlyozni a beszámolóban, hogy tavaly 2500 új munkahely keletkezett a csoportnál, és idén a létszám "stabilitására" számítanak. Közölték, hogy április elsejétől újabb 12 százalékkal csökkentik a földgáz árát a németországi fogyasztók számára. A január elsejei csökkentéssel együtt ez összesen 18 százalékos árcsökkenést jelent a németországi fogyasztók számára az év eleje óta, írták. Magyarországon az RWE-nek részesedése van a Mátrai Erőmű Rt.-ben, az ELMŰ-ben, az ÉMÁSZ-ban, a Fővárosi Gázművekben, a Ddgáz Rt.-ben, a TI-gázban. A magyar árampiacon a német E.ON és az RWE részesedése közel 90 százalékos. Kifizeti a munkanélküliek villanyszámláját a CEZ Áramszünet: perlik az E.ON-t Dúl a magyar-ukrán áramvita: mi akadályozunk MTI
Cikkek Hova megyünk lakni? Irány a város! 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 09:21
2008-ban – hasonlóan a megelőző évihez – 36 ezer lakás kapott használatbavételi engedélyt, és közel 44 ezer új lakásra adtak ki építési engedélyt, 1%-kal kevesebbre, mint 2007-ben
Cikkek Észrevehetetlen pluszban nyitott a tőzsde 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 09:03
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2,30 pontos emelkedéssel, 9.889,21 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest a mutató így 0,02 százalékkal erősödött. Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Cikkek Az oroszok megint elzárhatják a gázcsapot 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 08:47
A Gazprom már március 8-án újra beszüntetheti a földgázexportot Ukrajna számára, mivel az ukrán importőrnek, a Naftogaznak március 7-én kellene mintegy 400 millió dollárt fizetnie a februári szállításokért, de jelezte, hogy ezzel problémák lesznek - írta a Kommerszant című orosz lap. A közlés a megfigyelők körében aggodalmat keltett, mert január elején, hasonló helyzetben végül az Európába irányuló tranzitszállítás is leállt, ez pedig számos európai országban súlyos helyzetet idézett elő. A lap a Gazprom keddi igazgatótanácsi ülésén elhangzottakat meg nem nevezett forrásra hivatkozva idézte. Eszerint Andrej Kruglov, a konszern gazdasági-pénzügyi osztályának vezetője kijelentette, hogy ha a Naftogaz 7-éig nem fizet, 8-án el kell zárni a csapot. Egy magas beosztású másik forrás azt mondta: "A Gazprom teljesíti a fogyasztókkal szembeni kötelezettségeit, és megfelelő mennyiségben szállít gázt, de a Naftogaznak kevesebbet ad majd, mert az ukrán vállalat nem fogja ingyen kapni a gázt".  Indokolt lenne, de nem emelik a gázárat Állami kitüntetés a gázkrízisben való helytállásért Hangulatjavító intézkedés: csökkenhet a gáz ára Többszörösen elhibázott a gázártámogatás?MTI
Cikkek Rendületlenül vásárol az OTP 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 08:40
Az OTP Bank szerdán 750.000 darab saját részvényt vásárolt a tőzsdén 1.502 forintos átlagáron, a 2008. május 30-án bejelentett program keretében - közölte a pénzintézet a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A tranzakciók után az OTP Bank tulajdonában 19.716.637 saját részvény van. A csoporttagoknál lévő részvények darabszáma a 2009. január 29-i állapot szerint 2.098.560 darab. A saját részvény állomány összesen az alaptőke 7,79 százalékát teszi ki. Öt éve nem volt ilyen mélyen a BUX OTP: 1460 forinton felfüggesztették Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Makro / Külgazdaság Cigány-ügy: rólunk beszél Amerika 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 08:35
Az amerikai külügyi tárca jelentése szerint több európai országban, köztük Olaszországban és Magyarországon a roma közösség tagjai tavaly célpontjai voltak a társadalmi erőszaknak
Cikkek Bernanke értelmezése az államosításról 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 08:02
Ben Bernanke, az amerikai szövetségi tartalékbank-rendszer (Fed) elnöke cáfolta, hogy a kormány "államosítani" akarná a nehézségekkel küzdő Citigroup bankcsoportot. "Az én értelmezésemben az államosítás azt jelenti, hogy a kormány megszerzi a bankot, kiszorítja a részvényeseket és önmagában kezdi el irányítani azt; nekünk nincs ilyen tervünk" - közölte a kongresszusban, szokásos féléves beszámolójában.     Az amerikai kormány hétfőn értesítette a nagybankokat: az állam a legnagyobb részvényessé válhat, ha a szövetségi ellenőrök úgy találják, nem elég erősek a vártnál mélyebb gazdasági válság átvészelésére. A The New York Times szerint a kormány nem nevezi nevén, de valójában a nagybankok részleges vagy teljes "államosítása" kezdődött el. Bernanke szerint azonban legfeljebb arról van szó, hogy a kormány "jelentős kisebbségi részvényhányadot" szerezhet a Citiben vagy más bankokban. Mint mondta, a kormánynak rendelkezésre állnak azok az eszközök, amelyekkel el tudja érni a kívánt célt, nem lesz szükség valamiféle csődeljárásra vagy a bankok állami átvételére. Nem szeretne banki osztalékot látni a PSZÁF MTI
KKV Elszigetelnek a közösségi oldalak? 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 07:32
Az internetes közösségi oldalak ártalmasak lehetnek az emberek lelki egészségére, mert csökkentik a személyes kapcsolatokat
Cikkek Csak az idő dönti majd el, ért-e a szóból a forint 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 07:16
Piaci túlreakció volt a forint leértékelődése, amelyet a gazdaság hosszabb távon korrigálni fog - mondta Karvalits Ferenc Szekszárdon, ahol a Magyar Vállalkozói Szalon vendégeként a gazdasági válság makrogazdasági kihívásairól tartott előadást. A jegybank alelnöke kifejtette: ha a magyar gazdaság hosszabb távon egészségesebb pályára áll, a forint árfolyama korrigálni fog. Ez azonban - szavai szerint - nem feltétlenül jelenti azt, hogy ugyanarra a korábban tapasztalt árfolyamszintre tér vissza a kurzus.     A közép-kelet-európai jegybankelnökök hétfői, a valutaárfolyamok védelmében tett egységes fellépésével kapcsolatban úgy vélte, hosszabb idő dönti el, hogy mennyire volt sikeres egy ilyen típusú beavatkozás. Nem lehet pusztán verbálisan menedzselni az árfolyamot - fogalmazott az MNB-alelnök. A megfelelő kamatlépéseket is meg kell tennie a jegybanknak - tette hozzá. Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Cikkek Nem szeretne banki osztalékot látni a PSZÁF 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 07:10
A pénzügyi felügyelet azt javasolja a hitelintézetek tulajdonosainak, hogy 2009-ben a társaságok eredményét ne fizettessék ki osztalék formájában, hanem hagyják azt a pénzintézeteknél
Cikkek A füstölésnél is olcsóbb az anyagi biztonság 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 06:45
Már havi 11-13 ezer forint is elegendő ahhoz, hogy egy család a legjellemzőbb kockázati tényezőket a jelenlegi bizonytalan gazdasági helyzetben is hiánytalanul fedezze
Cikkek Bokros Ukrajnával tárgyalt 
Privátbankár.hu | 2009. február 26. 06:44
Két fokozattal, a már igen magas befektetői kockázatra figyelmeztető "CCC" sávba süllyesztette Ukrajna hosszú távú szuverén devizaadósi besorolását az S&P
Cikkek Gyurcsány: ne várjunk újabb gyilkosságokra 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 20:25
"Nagyon jó lenne, ha nem kellene még egy-kettő gyilkosság, nem kellene még egy-kettő erőszakos fellépés" ahhoz, hogy megértse Magyarország, nem lehet következmények nélkül bujtogatni emberek, családok, társadalmi csoportok ellen - mondta a miniszterelnök. Sajtószabadság vagy emberi méltóság? - készül az alkotmánymódosítás
KKV Elvan a magyar, ha a neten játszik 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 19:34
Hazánkban közel 2 millió ember játszik legalább alkalmanként online játékokat másokkal
KKV Újabb remény a hajhullás megállítására 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 19:31
Bizonyos mértékű hajhullás minden egészséges ember esetében természetes, ugyanakkor időnként komoly kórképek kísérője, vagy figyelmeztető jele is lehet
Cikkek Óriási károkat okoz a nőknél az alkohol 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 19:26
Akár napi egy pohár alkoholos ital is növelheti a nők esetében többféle rosszindulatú daganat kockázatát - derült ki egy brit vizsgálat eredményeként
KKV A média kiirtja belőlünk az empátiát 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 19:08
Az erőszakos játékok és filmek hatása csökkenti a segítőkész viselkedést - állapították meg amerikai kutatók
Cikkek Göncz Kinga az MSZP EP-listájának élén 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 18:31
Göncz Kinga külügyminiszter lesz a szocialista párt európai parlamenti listavezetője - tudta meg szocialista forrásból szerdán az MTI. Az MTI információi szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szerdán szűk körű megbeszélésre hívta az MSZP legfelső vezetését - az alelnököket és az elnökhelyetteseket -, ahol közölte, a külügyminiszter lesz a listavezető. Göncz Kinga neve erre a posztra már tavaly felmerül, de az elképzelést többször elvetették, azzal az indokkal, hogy nem akarnak újabb kormányátalakítást. A lista elején szerepelnek a jelenlegi szocialista uniós képviselők, valamint Cserey Gyula külügyi titkár és Kökény Mihály, a parlament egészségügyi bizottságának szocialista elnöke - értesült az MTI. Az MSZP elnöksége péntek esti ülésén tárgyal a listáról, amelyet a szombaton ülésező választmány elé terjeszt. Erről valószínűleg a miniszterelnök beszél majd a választmány tagjainak. A távirati iroda úgy tudja: a hétfői - a miniszterelnöknél tartott - megyei elnöki egyeztetésen Gál J. Zoltán, a kormányfő volt kabinetfőnöke tartott prezentációt a kampányról, amelyben Szigetvári Viktor is közreműködik tanácsadóként. Ő korábban már több kampányt is végigdolgozott a szocialista párttal, és 2007 óta a Szigetvári és társa Kommunikációs Vállalat vezetője. Gyurcsány Ferenc egy február eleji interjúban azt mondta: az MSZP az európai parlamenti választásokra készülve nem túl hosszú, május elején induló és június elejéig tartó, tisztességes, korrekt, határozott, de dinamikus kampányt folytat majd.   A parlamenti pártok közül az MSZP-n kívül az MDF nem döntött még a listájáról. A Fidesz-KDNP listáját Schmitt Pál vezeti, az SZDSZ-ét pedig Szent-Iványi István. Az MDF Bokros Lajos volt pénzügyminisztert kéri fel listavezetőnek. Megéri-e leigazolni Bokros Lajost? Szili Katalin hazamegy Pécsre
Cikkek Két év után visszaesés a mobilpiacon 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 18:27
A piac utoljára 2007 elején zsugorodott: most a három mobilszolgáltató összesen 8 ezer ügyfelet vesztett, de még mindig több mint 12 millió mobilt használ az ország
Cikkek Megsegítjük cégeinket - Brüsszel engedi 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 17:56
Engedélyezi Brüsszel a legfeljebb félmillió euró összegű támogatásra, valamint a kedvezményes kamatozású kölcsönökre vonatkozó magyarországi ideiglenes programokat, jelentette be szerdán az Európai Bizottság. Az EU végrehajtó testülete ezzel két olyan, vállalkozásoknak szánt támogatási intézkedést hagyott jóvá, amelyeket Magyarország a gazdasági válság kezelése érdekében helyezett kilátásba. Okosan meglovagolhatjuk az uniós pénzeket Félnek a cégek házasodni  MTI
Cikkek Öt éve nem volt ilyen mélyen a BUX 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 17:52
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 429,69 pontos, 4,17 százalékos csökkenéssel, 9.886,91 ponton zárt, 1515 forinton az OTP. Öt éve nem volt ilyen
Cikkek Olajár: London le, New York fel 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 17:29
Vegyesen mozgott a kőolaj ára szerdán késő délután. Londonban mérsékelten csökkent, New Yorkban szerényen emelkedett. Röviddel 17 óra előtt az északi-tengeri Brent könnyűolaj 42,20 dollár volt Londonban áprilisra, ami 30 centtel olcsóbb a keddi zárónál. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta hordónkénti ára 12 centtel 40,08 dollárra nőtt a New York-i árupiacon (NYMEX) áprilisra. Az amerikai energiaügyi minisztérium (EIA) előzőleg azt közölte, hogy a február 20-val záródott héten az amerikai olajtartalék 0,7 millió hordóval 351,3 millió hordóra nőtt. Az elemzői várakozások átlagában 1,4 millió hordó emelkedés szerepelt. A benzintartalék 3,4 millió hordóval 215,3 millió hordóra esett. A szakértők 100 ezer hordó mérséklődést vártak. Az egyéb olajtermékek készlete 800 ezer hordóval 141,6 millió hordóra emelkedett. Az elemzők 1,3 millió hordó csökkenést becsültek. Lassan csúszik az olajár Az OPEC ismét lejjebb rakja a lécet?  MTI
Cikkek A Reformszövetség elfeledkezett 2 millió magyarról 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 17:22
A Reformszövetség programja elsősorban az államháztartás szemszögéből tekint a gazdaságra, reálgazdasági javaslatai azonban megmaradnak az általános igazságok szintén
Cikkek A PSZÁF rápirított a Wabard Biztosítóra 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 17:09
A szavatoló tőke emelésére 30 napon belül pénzügyi tervet kell kidolgoznia a Wabard Biztosító Zrt.-nek - a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) erről szóló határozata a felügyelet honlapján olvasható. A PSZÁF főigazgatója a biztosító 2008. IV. negyedéves adatszolgáltatására, és az ahhoz kapcsolódóan benyújtott dokumentumokra alapozva a Felügyeleti Tanács felhatalmazása alapján hozta meg a határozatát. Binder István, a PSZÁF szóvivője az MTI-nek elmondta: a felügyelet törvény szerinti kötelessége a pénzügyi terv készítésének elrendelése. Ezt a hiány nagyságára tekintet nélkül kell végrehajtania, akkor is, ha annak mértéke csekély és átmeneti. A Wabard Biztosító Zrt. 2008. szeptember 9-én kapta meg az alapítási engedélyt, és 2008. október 27-én a működési engedélyt, így lehetővé vált, hogy a társaság megkezdhesse tevékenységét a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási piacon. A múlt év végi átjelentkezések során a biztosító várakozásokon felül jól szerepelt, nem utolsósorban az adott kedvezmények miatt. A cég tulajdonosi hátterét Wáberer György vagyonkezelő cége, a VKH Kft., valamint az Arden Holding Zrt. alkotja. A biztosító honlapján szerdán a következő volt olvasható: "... a 920 millió forintos alaptőkén belül 800 millió forintnyi szavatoló tőkével rendelkezik. A stabil működést az előírt 5 százalékos ráta helyett a 12-13 százalékos tartalékosi ráta is biztosítja." A Wabard Biztosító vezérigazgatója Nagy Imre, az igazgatóság elnöke pedig Békesi László. Még mindig egy lapra tesszük fel a pénzünket  Kötelező: mit tegyen, aki még nem kapott csekket?  Több helyen jó a magyar kötelező  MTI
Cikkek Újabb "gyorssegélyt" kap a rendőrség 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 17:02
A rendőrség 14 milliárd forinttal több támogatást kap idén - derült ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter szavaiból, amikor a kormánykabinet döntéseit ismertették szerdán Budapesten. Gyurcsány Ferenc közölte: 12 milliárd forintot kap a rendőrség, amelyből 4 milliárd forintot uniós, 8 milliárd forintot pedig nemzeti forrásból biztosítnak. Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter ehhez hozzátette, hogy a 12 milliárd forint nem tartalmazza azt a 2 milliárd forintos többletforrást, amelyről már korábban döntöttek. A kormányfő elmondta azt is, hogy az év végéig 1800 fővel több rendőr teljesít majd szolgálatot. Erősebb, megbecsültebb, határozottabb rendőrséget szeretnénk, ehhez készek vagyunk még több erőfeszítést tenni - mondta Gyurcsány Ferenc. A rendőri igazoltatások 80 százaléka felesleges Előzetesben Cozma feltételezett gyilkosai  Újabb rablás - a tettest 10 percen belül elkapták  Fegyveres támadások: nagyobb szigor a büntetésben  MTI
Cikkek Már ennek is örülünk: épp hogy 300 forint alatt az euró 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 16:55
Kedvező hangulatban, széles ingadozásokkal erősödtek a térségbeli devizák és velük a forint a bankközi devizapiacon szerdán. Az eurót délután négy órakor 299,15/30 forinton jegyezték, ami gyakorlatilag megegyezik a kedd késő délutáni jegyzéssel, és egy százalékkal erősebb a kedd kora délutáni 302,00/50 forintos árfolyamnál. A kereskedés a térségbeli devizák számára kedvező feltételek mellett indult reggel: erősödött az amerikai tőzsdeindex, felfelé mozdultak az ázsiai tőzsdék, általánosságban érzékelhető volt a kockázatvállalási hajlandóság javulása. Egyre inkább fordulnak ismét a feltörekvő devizák felé a korábban menekülő fedezeti alapok is. A folyamatot erősödéssel nyugtázta a zloty, a cseh korona és a forint is.  A zloty erősödését átmenetileg megakasztotta a lengyel jegybank kamatcsökkentése, a zloty azonban még így is 1,20 százalék körül nyereségnél járt délután. A cseh korona 1,30 százalékkal erősödött. A forint árfolyamának erősödésében átmeneti visszaesést okozott egy, a magyar miniszterelnöknek tulajdonított, de később valótlannak bizonyult kijelentés. A dollárt 233,70/80 forinton jegyezték, szemben a kedd délutáni 233 forint körüli jegyzéssel. Az euró/dollár keresztárfolyam alig változott a nap folyamán, az EKB 1,2795 dollárban állapította meg az euró referencia árfolyamát a keddi 1,2763 dollár után. A svájci frankot a nemzetközi devizapiacon 200,44 forinton jegyezték délután, szemben a keddi 200,62 forintos zárással. Az MNB hivatalos devizajegyzése 201,02 forint, keddre 201,87 forint. A japán jen jegyzése a nemzetközi devizapiacon délután (100 jen) 240,19 forint, a keddi zárás 240,99 forint, az MNB hivatalos jegyzése szerdára 240,50 forint, keddre 244,54 forint. A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási (o/n) kamat változatlanul a jegybanki alapkamat alatt, 9,00/20 százalék körül alakul, a távolabbi lejáratok iránt továbbra sincs érdeklődés. Az ÁKK 3 éves és 5 éves lejáratú államkötvényekre hirdetett visszavásárlási aukciót szerdán; alacsony érdeklődés mellett több mint kétszázötven bázisponttal kerültek magasabbra az átlagos hozamok. Az államkötvények másodpiacán alig változtak a hozamok, a 3 éves 13,30 százalék, az 5 éves 12,40 százalék, a 10 éves 11,50 százaléknál áll. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek Az OTP mélyrepülése magával húzta a BUX-ot 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 16:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 429,69 pontos, 4,17 százalékos csökkenéssel, 9.886,91 ponton zárt szerdán. A Mol árfolyama 3,23 százalékkal 9.000 forintra csökkent, az OTP részvények ára 6,65 százalékkal 1.515 forintra esett. Nézze meg, hogyan zuhannak részvényei! OTP: 1460 forinton felfüggesztették Nem lehet tudni, meddig zuhan az OTP MTI
Cikkek A rossz bank, a jó és a bizalom 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 16:39
Összehangolt lépésekben rossz bankokat kellene felállítani az EU-ban a bizalom visszaszerzésére. Barosso válságbizottsága ugyanarra jutott, amit Magyarország - elsőként - már felvetett egyszer
Cikkek Válságkezelés: csak 10% bízik Gyurcsányban 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 16:25
Csak minden tizedik megkérdezett ember tartja a gazdasági válság kezelésére alkalmasnak Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, Orbán Viktor Fidesz-elnök válságkezelői képességében viszont minden harmadik magyar bízna
Cikkek Keleti: halálos baleset a metrógödörben 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 16:19
Meghalt az a munkás, akire rádőlt egy nyolcméteres betontámfal szerda délután Budapesten a Keleti pályaudvarnál - közölte a tűzoltóság az MTI-vel. Molnár Péter szóvivő elmondta, hogy a nyolc méter mély gödörben a munkás egyedül dolgozott egy géppel, amiből valamiért kiszállt. Ekkor omlott rá a támfal egy része, amit a tűzoltók emeltek le a férfiról, majd toronydaru segítségével egy speciális acélhordágyban a munkást felhozták a felszínre. A baleset körülményeit a rendőrség és a munkavédelmi felügyelőség vizsgálja. Tatárszentgyörgy: agyonlőtték apát és fiát Súlyos baleset Szlovákiában: minimum 10 halott Előzetesben Cozma feltételezett gyilkosai  MTI
Cikkek OTP: 1460 forinton felfüggesztették 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 16:09
Pár percre felfüggesztették az OTP kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén szerdán délután, mivel 10 százaléknál nagyobb mértékben csökkent a  részvény árfolyama. Egy OTP részvény a felfüggesztéskor 1.460 forintot ért. Nézze meg, hogyan zuhannak részvényei! Nem lehet tudni, meddig zuhan az OTP MTI
Cikkek Az EU-tól kérünk pénzt az M0 déli szektorára 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 16:02
Az M0 autópálya Biatorbágy és Gyál közötti, jelenleg 2x2 sávos szakasza 2x3 sávra bővül, és egy átkötő szakasz, valamint két új Duna híd is épül - közölte a részleteket  a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) az MTI-vel a 120 milliárd forintos szerdai kormánydöntésről. Molnár Csaba közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter  a szerdai kormányszóvivői tájékoztatón beszámolt arról, hogy a kormány nagyprojektként benyújtja az Európai Bizottságnak az M0 autópálya déli szektorának 120 milliárd forintba kerülő bővítését. Az M0 első szakaszaként megépült az M1 és az M5 autópályákat összekötő vonal, lényegében egy fél autópálya alépítményére "rászorított" 2x2 sáv. Hiányzik a két pálya közti elválasztó-, és mindkét oldalon a leálló sáv, ezért kell most új hidakat is építeni a Dunán. A szélesítés 20,4 kilométert érint, ennek a munkának része a 770 méter hosszú Hárosi- és az 500 méteres Soroksári Duna-ágon épülő híd. Jelenleg az M5-öt elérő M0-ról az előbbi autópályán kell tovább haladni Szeged felé Gyálig, hogy onnan letérve, a múlt év őszén átadott M0 keleti szektorára hajthasson fel az autós. E kitérő kiküszöbölésére közvetlen összeköttetést kap az M0 déli és a keleti szektora az 51. számú főút és az M5 autópálya között. Ennek a 6 kilométeres új autópályának M51 lesz a jele. Tavaly is vergődött az építőipar Az útépítés megmenti az építőipart?  MTI
Cikkek Virágzik a feketemunka Németországban 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 15:53
Virágzik a feketemunka Németországban. Majdnem minden harmadik háztartás foglalkoztat illegális alkalmazottat. Mindezt a német IW gazdaságkutató intézet állapította meg szerdán hivatalosan is közzétett beszámolójában, amely egy korábbi felmérésen alapult. A felmérésből kitűnt, hogy  a háztartásokban végzett feketemunka általánosan elfogadottá vált Németországban. Minden tíz megkérdezett közül nyolc azt a választ adta, hogy cseppnyi lelkiismeret-furdalása sincs feketemunkások illegális foglalkoztatása miatt. Sőt, a válaszadók egyötöde azt is elismerte, hogy maga is végzett már ilyen munkát. A leggyakoribb foglalkoztatók 60 évnél idősebbek, akik különböző háztartási munkához igényelnek illegális segítséget. Őket követik a gyermektelen házaspárok: mindenekelőtt takarításra, mosásra, vasalásra, kertrendezésre, autóvezetésre vesznek igénybe illegális munkát. Keresettek a feketemunkások más - ugyancsak a háztartásokhoz köthető - tevékenységekre is. A felmérés szerint 2007-ben, illetve 2008-ban egyaránt több mint 4 milliót tett ki a feketemunkások száma. Az intézet szerint, ha ezeket a különböző háztartási szolgáltatásokat a törvényes munkapiacra terelnék, mintegy 600 ezer új munkahelyet lehetne teremteni. Ebből kiindulva az IW a feketemunka megfékezését célzó intézkedéseket sürgetett. A beszámolóból kitűnt:  a tipikus feketemunkás Németországban férfi, 30 évnél fiatalabb, havonta nettó 1500 eurónál kevesebbet keres e tevékenységekkel.    A német adóügyi szakszervezet első reagálásában arra mutatott rá, hogy a feketemunka súlyos milliárdoktól fosztja meg a költségvetést. Az állam és a tartományok évente összesen mintegy 30 milliárd eurót kitevő adóbevételtől esnek el a szakszervezet szerint, amely mindenekelőtt a tartományokat szólította fel, hogy a feketemunka és az adócsalás ellen az eddiginél határozottabb intézkedéseket tegyenek. "Egy adóellenőr évente bruttó mintegy 70 ezer euróba kerül, de átlagban 900 ezer eurós többletjövedelmet kasszírozna be", állította a szakszervezet közleményében, hangoztatva, hogy az eddiginél több ellenőr foglalkoztatása felettébb jövedelmező befektetés lenne az állam számára. Az egymást követő német kormányok a szakszervezetekkel és a különböző gazdasági szervezetekkel együtt évek óta törekednek a feketemunka visszaszorítására, illetve arra, hogy az illegális munkavállalást a törvényes munkapiacra tereljék. A Merkel-kormány tavaly év végén elhatározott, első konjunktúraélénkítő programja például jelentős kedvezményeket irányzott elő: így például a háztartási szolgáltatások költsége levonható a személyi jövedelemadó alapjából, persze csak akkor, ha a foglalkoztató "bevallja" alkalmazottját, és megfizeti utána a járulékokat. Fehéredik az ország, de még mindig durvák a számok  Csúnyán elbánnak a kicsikkel a fővállalkozók MTI
Cikkek 2006 óta van válság, de csak most jöttünk rá 
Privátbankár.hu | 2009. február 25. 15:49
A hazai kiskereskedelem már 2006 óta válságát éli, de a fogyasztók erre tulajdonképpen csak tavaly decemberben döbbentek rá. A fogyasztási szokásainkon nem változtatunk, de kevesebbet vásárolunk. Mit vesz a magyar a válságban és min spórol? Egy biztos: égetett szeszből ugyanannyi fogy
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG