Hírek
Cikkek A hét végén kiderül: akarunk-e új lakást? 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 12:47
Különféle kedvezményekkel készülnek a kiállítók a pénteken nyíló budapesti Lakásvásárra; kérdés, hogy a látogatók között hány vásárló lesz - hangzott el a 14. Lakásvásár és 9. Készház vásár bemutató sajtótájékoztatóján kedden Budapesten. Több kiállító ad 10 százalék, vagy éppen 1 millió forintos árengedményt, de kapható lesz 3 százalékos forint hitel is, amelyet a fejlesztő "egészít ki". Eddig 140 kiállító jelezte részvételét, de számuk az utolsó pillanatig növekszik - mondta Borsi László, a Lakásvásár média csoport elnöke. Jelenleg a 2 millió lakosú Budapesten alig 3 ezer eladatlan lakás van, hamarosan túlkereslet várható - adott hangot optimizmusának Israel Benyakar, a GB Európa Ingatlan tulajdonosa és vezetője. Megnyugodhatnak a lakáshitelesek Azt is megmentik, aki felújításra vett fel hitelt Ingatlanpiac: menekül, ki merre lát Lendületet adhat a piacnak a tavaszi Lakásvásár   MTI
Cikkek Már decemberben 100 milliárd hitelt vettünk fel 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 12:45
Tavaly decemberben már érződött a fogyasztási hitelek piacán a gazdasági válság hatása, míg 2007 decemberében a magyar lakosság mintegy százmilliárd forint új fogyasztási hitelt vett föl, addig 2008 decemberében már csak 60 milliárdot - mondta Lendvai János, a Magyar Cetelem Bank elnök-vezérigazgatója kedden Budapesten, sajtótájékoztatón. Lendvai János elmondta, a leginkább az autópiacon lehet megfigyelni a visszaesést: Magyarországon éves szinten 2008-ban több mint 8 százalékkal esett vissza az új autók értékesítése, az idei évre vonatkozó elképzelések szerint viszont 2009-ben a háztartások mindössze körülbelül négy százaléka vesz majd új autót. A Lehman Brothers szelleme kísért Kelet-Európában  Kelet-Európa bedönti az euróövezetet?  "Európa tragédiája lenne az újbóli megosztottság" A Times velünk ijesztegeti Amerikát  Európa még soha nem látta ilyen sötétnek a jövőt  Nem szeretne banki osztalékot látni a PSZÁF MTI
Cikkek Az előszobáztatáson törik a fejüket Brüsszelben 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 11:32
A pénzügyi válság a jelek szerint az euróövezeti felvételi folyamat rövidítésének megfontolására késztetett egyes európai uniós vezetőket, írta a Financial Times
Cikkek A gyorsreagálású cégek lesznek a túlélők 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 11:17
A válság kkv szektorra gyakorolt hatásait legelőbb a krízis epicentrumában lévő amerikai kis- és közepes vállalkozások tapasztalták meg. Wolf Gábor kkv marketing szakértő Washingtonban gyűjtött tapasztalatokat a válság kis- és közepes vállalkozásokat érő hatásokról. Az ott látott sikeres válságkezelő stratégiák segíthetnek a hazai kis- és közepes vállalkozásoknak is a megfelelő válaszok megtalálásában. A válság hatásainak kivédésére két terület erősítésében látják a megoldást tengeren túli kisvállalatok: 1) az ügyfélszolgálat megerősítésében - amellyel megvédhetik a nehezen megszerzett ügyfélbázisukat az olcsó konkurensek támadása elől; 2) az új termékek és szolgáltatások fejlesztésének és bevezetésének felgyorsításával - hogy fenntartsák a piac érdeklődését és új piacokat hódíthassanak meg - számolt be tapasztalatairól Wolf Gábor, a Marketing Commando vezető tanácsadója. Hozzátette, hogy amerikai vezető kkv marketing szakértők beszámolója szerint, a válság leginkább azokat a kis- és közepes céget fenyegeti, amelyek korábban nem alkalmaztak marketing eszközöket és nem építettek vevőlistát, amivel hatékonyan és költségkímélő módon kommunikálhatnak a vevőikkel. Az amerikai tapasztalatok rámutatnak, hogy nem feltétlenül a legerősebb cég marad fenn, hanem amelyik gyorsabban képes alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. A cégvezetőnek is árt a túlórázó beosztott Ötvenszer több pénzzel tartoznak a cégek
Cikkek Traubit akarunk - de más is jó lesz: szőlőízű ital-teszt 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 10:33
A büntető reklámszlogen bizonyára sokaknak ismerős, ahogy a Traubit akarunk! felkiáltás is. Szerencsére azonban nem csak a régi idők reklámjai maradtak fenn az utókornak
Cikkek Ki gondolná? Svájcban is recesszió van 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 10:25
Recesszióba került a tavalyi utolsó negyedévben a svájci gazdaság, amely 0,3 százalékkal gyengült negyedéves szinten. A harmadik negyedévben 0,1 százalék volt a GDP csökkenése. A tavalyi utolsó negyedévi adat jóval kedvezőbben alakult a szakértők várakozásánál, akik a decemberrel zárult három hónapra 0,8 százalékos GDP-csökkenést jósoltak. Tavaly összességében 1,6 százalékkal nőtt a svájci hazai össztermék az egy évvel korábbi 3,3 százalékos bővülés után. A negyedik negyedévben az export 8 százalékkal csökkent, a tőkebefektetések 5 százalékkal hanyatlottak. A fogyasztási kiadások ugyanakkor 0,1 százalékkal bővültek, a kormányzati kiadások 0,7 százalékkal nőttek. A kiskereskedelmi és az idegenforgalmi ágazatban növekedés, a pénzügyi szektorban visszaesés volt.  A negyedéves adatra gyengült a svájci frank az euróval szemben. Kedden reggel 1,4837 frank ért egy eurót, ami 0,3 százalékos csökkenés a hétfő késő estihez képest. A svájci központi bank az utóbbi időszakban erőteljesen gyengítette az alapkamatot és több elemző további 25 bázispontú kamatcsökkentést vár 0,25 százalékra a bank március 12-i kamatdöntő ülésétől. Tekintettel azonban arra, hogy a svájci kamatszint a nullához közelít, a svájci jegybank vezetői egyéb eszközökkel, például pénzpiaci intervencióval is növelhetik a piaci likviditást, ami a svájci frank gyengülése révén lendületet adhat a kivitelnek. Prémium helyett fizetésemelést kapnak a bankárok Teljesen kigyomlálják a svájci frank-hiteleket MTI
Makro / Külgazdaság Izraelnek nem tetszik az amerikai-iráni közeledés 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 10:08
Az izraeli vezetők várhatóan az amerikai-iráni kapcsolatfelvétellel szembeni fenntartásaikról és feltételeikről is tájékoztatják majd a kedden Jeruzsálemben tárgyaló amerikai külügyminisztert - írta a Háárec című izraeli napilap egy kormányzati dokumentumra hivatkozva. A dokumentum szerint a zsidó államnak pozitívan kell hozzáállnia a tervezett amerikai-iráni párbeszédhez, viszont ki kell kötnie bizonyos feltételeket, amelyekkel minimálisra csökkenthetők az ilyen kapcsolatfelvétellel járó kockázatok. A fenntartások listáját a múlt héten jóváhagyta Ehud Olmert távozó kormányfő, Cipi Livni külügyminiszter és Ehud Barak védelmi miniszter. Az izraeli vezetők várhatóan felvetik majd a témát Hillary Clinton amerikai külügyminiszterrel tartandó keddi megbeszéléseiken. A dokumentum leszögezi, hogy mindenféle párbeszéd előtt, illetve azzal párhuzamosan is "szigorúbb szankciókat" kell alkalmazni Iránnal szemben, mert ellenkező esetben a perzsa állam úgy vélheti: a kapcsolatfelvétel azt jelzi, hogy elfogadták eddig vitatott atomprogramját. Ezenkívül Izrael szerint a tárgyalásoknak időbeli korlátot kellene szabni, nehogy Irán csak időt próbáljon nyerni nukleáris programjának befejezésére. Az Egyesült Államoknak arra is fel kell készülnie, hogy mit lép, ha a tárgyalások nem járnak eredménnyel. Erre vonatkozóan Izrael szerint tanácsos lenne különösen szigorú nemzetközi szankciókat kilátásba helyezni Iránnal szemben, ha a párbeszéd kudarcot vall. A dokumentum felhívja a figyelmet, hogy sok múlik a kapcsolatok felvételének időzítésén is, és megfontolandónak tartja, hogy egyáltalán érdemes-e a júniusi iráni elnökválasztások előtt megkezdeni a közeledést - írta a napilap. Barack Obama amerikai elnök elődjéhez képest új Irán-politikát ígért, azt, hogy nyitni fog Teherán felé. A Fatah és a Google Izraelnek kémkedett? Izraelt újabb rakétatámadás érte  Netanjahu alakíthat kormányt IzraelbenMTI
Cikkek Szén-dioxidban a Fiat a király 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 09:35
2008-ban is a Fiat került a dobogó legfelső fokára az eladásokkal súlyozott CO2-kibocsátási listán a volumen márkák között 133.7g/ km-es értékkel. Dobogós a Peugeot és a Citroën
Cikkek Tovább veszi magát az OTP 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 09:05
Az OTP Bank Nyrt. a 2008. május 30-án bejelentett programja keretében 140.000 darab OTP törzsrészvényt vásárolt hétfőn 1.510 forintos átlagáron - közölte a pénzintézet a tőzsde honlapján. A bank saját tulajdonában lévő törzsrészvényeinek állománya ezzel 20.356.801 darabra növekedett. A csoporttagoknál lévő részvények darabszáma a 2009. február 26-i állapot szerint 2.098.560 darab. A saját részvény állomány a tranzakcióval 8,02 százalékra nőtt. Friss tőzsdei árfolyamok a PrivátbankáronMTI
KKV Vérdíjat tűztek ki a "vírusgazda" fejére 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 08:55
A brit IT Pro összegyűjtötte azokat a számítástechnikai veszélyforrásokat, amelyek a legnagyobb károkat okozták az elmúlt hónapban
Cikkek Három hét múlva kezdik árulni az Expo-jegyeket 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 08:32
Március 27-én a csoportos jegyekkel megkezdik az Expo belépők árusítását. Az egyéni belépők július 1-jén kerülnek forgalomba. Az alap jegyár 160 yuan (kb. 5450 Ft). A külföldiek a Shanghai Világkiállítás Irodája által meghatalmazott külföldi jegyirodákban vásárolhatják meg a belépőket. Március 27. és június 30. között a csoportos foglalások szervezetek, intézmények és vállalatok számára nyitottak. A bárki által megvásárolható egyéni belépőjegyeket július elsejétől kezdik árusítani – mondta Zhong Yanqun, a 2010-es Shanghai Világkiállítás Rendező Igazgatóság megbízott vezetője hétfői sajtótájékoztatón. A csúcsidőre szóló jegyekért valamivel többet, 200 yuant (kb. 6800 Ft) kell leszurkolni. Ezek 17 kiemelt napot érintenek: a Kínai Munka Ünnepét (május 1-3.) a Nemzeti Ünnepet (október 1-7. a Kínai Népköztársaság felszabadulását ünneplik ekkor), valamint a zárás előtti utolsó hetet (október 25-31.). Azok, akik a Világkiállítás 2010. május elseji megnyitása előtt megvásárolják a belépőjüket, 10-30 yuan közötti összeget (kb. 340-1020 Ft) spórolhatnak. A délután öt óra után érkezők a fent említett kiemelt napok kivételével 90 yuanért (kb. 3060 Ft) juthatnak jegyhez az Expo ideje alatt. A háromnapos belépő 400 yuanba (kb. 13.600 Ft) kerül, a hetijegyért 900 yuan-t (30.600 Ft) kell fizetni. Legkevesebb 62 millió jegy kerül forgalomba, mondta Chen Xianjin , az Expo Iroda főigazgatója. Kedvezményes jegyeket biztosítanak a fogyatékkal élőknek, a nyugdíjasoknak, az érvényes diákigazolvánnyal rendelkező tanulóknak, valamint a honvédségi dolgozóknak. A 120 cm alatti magasságú gyerekeket ingyen beengedik. Az alapár a legtöbb ember számára megfizethető. Az Expo szervezői a látogatók áramlásának kontrollálása érdekében arra biztatják az embereket, hogy vásárolják meg elővételben vagy csoportosan a jegyeket. A szervezők 70 millió látogatóra számítanak. www.vilagkiallitas.hu Olimpia után jön az Expo-láz 
Cikkek Feljelentették a Providentet 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 08:26
Feljelentette a Provident Zrt.-t a rendőrségen Mali Zoltán, Drávapiski polgármestere a büntető törvénykönyv vasárnap óta hatályos módosítása alapján - írta az Új Dunántúli Napló. A dél-baranyai Ormánságban uzsora elleni harcot hirdető községvezető szerint a gyorskölcsönt folyósító pénzügyi szolgáltató tevékenysége kimeríti az uzsorabűncselekmény tényállását. Közben az adósok egy része pertársaságot alakított, és polgári peres eljárásokban kéri a hitelszerződések semmissé nyilvánítását - olvasható a baranyai napilapban. Durva törlesztőrészletek: menekülés a biztosításba Tájékoztatókba menekül a Provident Háromjegyű THM: kevesen vonultak a Provident ellenMTI
Cikkek Duzzadnak a pénztől az állami tőkealapok 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 07:39
Tavaly megközelítette a négyezer milliárd dollárt az állami kötődésű - szuverén - vagyonalapokban kezelt tőke értéke, és további fél évtized alatt valószínűleg megkétszereződik a jelenlegi szintről
Cikkek Lapítanak a szponzorok 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 07:27
A pénzpiaci válság ellenére továbbra is a bankok, pénzügyi vállalatok a hazai kulturális intézmények, rendezvények legnagyobb támogatói, és továbbra is jelentős szeletet képviselnek a távközlési cégek - olvasható a Világgazdaság keddi számában. Ennek ellenére még a "jól szponzorálható" rendezvények, intézmények is visszaeséssel számolnak az idén, a vállalatok ugyanakkor nem szívesen ismerik el: szorítani kell a szponzorációs büdzsén. A lap idéz egy közvélemény-kutatást, amely a Nemzeti Kulturális Alap megrendelésére készült. Eszerint 2007-ben a TOP 200-ba tartozó nagyvállalatok több mint 4,3 milliárd forintot költöttek kultúratámogatásra; a legnépszerűbbek a kulturális fesztiválok, könnyűzenei és dzsessz-koncertek, táncház-találkozók, kiállítások, képző-, ipar- és népművészeti bemutatók voltak. Már a rendezvényeket is visszamondják a cégekVilággazdaság
Cikkek Megölik a béren kívüli juttatásokat 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 07:20
Akár 250-300 milliárd forintot is hozhatna az állam konyhájára a béren kívüli juttatások megadóztatása, ha a cégek nem gondolkodnának a megszüntetésében
Cikkek Az uniós fejetlenség az IMF-et is aggasztja 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 07:10
Bírálta az IMF vezérigazgatója, hogy az Európai Unióban hiányzik a koordináció a gazdasági és pénzügyi problémák megoldásához
Cikkek Elhárult az újabb gázválság veszélye 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 07:02
A Gazprom megállapodott Ukrajnával, hogy feltételekkel ugyan, de eltekint a bírságtól, amiért Kijev a szerződöttnél kevesebb gázt importált februárban
Cikkek Összeroppantak a New York-i tőzsdeindexek 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 06:59
Erősen gyengültek a vezető New York-i tőzsdemutatók hétfőn, elsősorban a vezető amerikai biztosítótársaság, az AIG óriási vesztesége miatt
Cikkek Berántotta a félelem az olajárat 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 06:54
Mintegy 10 százalékkal csökkent a kőolaj ára a világpiacon hétfőn azokra az aggodalmakra, hogy a globális válság - amely a befektetői aggodalmak tükrében egyre inkább súlyosbodni látszik - erősen visszafogja majd a világ olajkeresletét. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj 4,14 csökkenéssel 42,21 dolláron zárt Londonban áprilisra. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta hordónkénti ára 4,61 dollárral 40,15 dollárra süllyedt a New York-i árupiacon (NYMEX) ugyancsak áprilisra. Egy dollárt esett az olajár Lefelé fordult az olajárMTI
Makro / Külgazdaság Olajos Péter kiborult az MDF eljárásán 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 06:48
Mind tartalmát, mind módszerét és stílusát tekintve meglepte és mélyen felháborította Olajos Pétert, az MDF európai parlamenti képviselőjét Bokros Lajos listavezető helye
Cikkek Gyurcsány ma Londonban referál 
Privátbankár.hu | 2009. március 3. 06:33
Vezető brit gazdasági és pénzügyi befektető csoportok képviselőivel találkozik kedden Londonban Gyurcsány Ferenc. A JP Morgan pénzügyi szolgáltató csoport által szervezett fórumon a miniszterelnök tájékoztatást ad a magyar gazdaság helyzetéről, a kormány válságkezelő intézkedéseiről, valamint a válságkezelést és növekedést szolgáló stratégiáról. Gyurcsány Ferenc londoni útja során találkozik az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnökével, valamint a bank igazgatótanácsának tagjaival. Gyurcsány nem akar minisztert cserélni Gyurcsány nem adja fel Orbán: új kormányért kiált az ország MTI
Cikkek A világ legrizikósabb munkája 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 19:10
A hozzá nem értés és az emberi mulasztások miatt több ezren veszítik életüket a tengeren való halászás közben - ez a a világ legveszélyesebb munkája
Makro / Külgazdaság Sikerre szomjaznak a mániákusok 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 18:52
A mániás és bipoláris zavarral élő embereknek nagyobbak az elvárásai a sikerrel, pénzzel, hírnévvel kapcsolatban - állítják egy hétfőn közzétett tanulmány szerzői. Sheri L. Johnson, a Kaliforniai Egyetem kutatója és munkatársai 103 embert kérdeztek ki, köztük 27, korábban mániás depresszióval diagnosztizált pácienst. Ennél, a bipoláris zavarnak is nevezett rendellenességnél az érintett emberek drámai hangulat-, energia- és munkaképességet érintő változásokon mennek át. A kutatók megállapították, hogy a megkérdezettek közül azoknak volt a legnagyobb elvárásuk a pénzügyi sikerrel, hírnévvel kapcsolatban, akik életében már voltak mániás időszakok. A brit Journal of Clinical Psychology című szaklapban megjelent tanulmányukban a szerzők utalnak arra, hogy az összefüggést a mánia - amely felpörgött kedélyállapottal, egymást kergető gondolatokkal és bőbeszédűséggel párosul - és a teljesítmény fontosságába vetett hit között már korábban megállapították. "A mostani eredmények azt jelzik, hogy a mánia - az egyéb, érte fizetendő ár mellett - nagyobb célok elérésére is sarkallhatja az embereket" - tette hozzá Johnson. A pszichológus úgy véli, ha sikerre viszi az érintetteket vágyuk, előnyük is lehet egyébként nagyon fájdalmas rendellenességükből. A cégvezetőnek is árt a túlórázó beosztott  Krízishatás: egyre több az öngyilkosMTI
Pénzügyi szektor Kötvénykibocsátással segítik a bankokat 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 18:24
A bankok biztonságos működését segítendő, még márciusban kötvényt bocsáthat ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB), ha az Országgyűlés elfogadja a lakáscélú kölcsönökre vonatkozó állami készfizető kezességre szóló törvényt hétfőn - mondta Keller László, a Pénzügyminisztérium államtitkára. Megnyugodhatnak a lakáshitelesek: jön az állami garancia Keller László szerint nem új bankmentő csomagról van szó, hanem arról, hogy az állam szélesítené azt a lehetőséget, amivel a bankok likviditási helyzetét lehet javítani. Hozzátette: a módosítás szerint az MNB kötvényt bocsáthat ki, amelyet az állam lejegyezhet, és kölcsön formájában ezen keresztül javíthatja a kereskedelmi bankok likviditását. Keller László szerint erre az IMF-hitelszerződés ad lehetőséget. A törvénymódosítás szerint a pénzügyi közvetítőrendszer stabilitását potenciálisan veszélyeztető helyzetben a magyar állam a szabad pénzeszközeinek kezelése keretébe az MNB által kibocsátott kötvényt szerezhet. Az értékpapírt a Magyar Köztársaság területén székhellyel rendelkező hitelintézetnek értékpapír-kölcsön ügylet keretében kölcsönadhatja. A módosító javaslat indoklása szerint a változtatás célja, hogy a magyar állam, illetve a nevében vagy javára eljáró személy számára felhatalmazást adjon szabad pénzeszközeinek kezelése keretében olyan ügyletek létrehozására, amelyek végső soron a hitelintézeti szektor likviditását képesek biztosítani. E lehetőség korlátozott, és kizárólag azokban az esetekben alkalmazható, ha a pénzügyi közvetítőrendszer stabilitását potenciálisan veszélyeztető helyzet áll fenn a gazdaságban. A célja is meghatározott, azaz végső soron a hazai gazdaság, a vállalkozások forráshelyzetének javítását kell, hogy szolgálja - szól az indoklás. A lakáscélú kölcsönökre vonatkozó állami készfizető kezességre szóló törvény többi paragrafusa az Európai Bizottság jóváhagyásától függően, a kötvénykibocsátásról szóló paragrafus azonban kihirdetését követő napon lép hatályba. Lemondhatunk az idei OTP-osztalékról Hatalmas pofont kaptunk a hitelminősítőtől 2,81 milliárd eurós igény a 6 hónapos devizacsere-ügyletre MTI
Cikkek Megnyugodhatnak a lakáshitelesek: jön az állami garancia 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 18:17
Elfogadta a Ház a munkájukat elvesztők lakáscélú hitelére vonatkozó állami garanciáról törvényt hétfőn
Cikkek Gyurcsány nem akar minisztert cserélni 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:58
Gyurcsány Ferenc nem tervez kormányátalakítást azon túl, hogy Göncz Kinga helyére új külügyminisztert jelöl. "Nem merül fel, nem gondolkodom rajta, nem várható" - összegezte az MTI kérdésére, hogy a kisebbségi kormány megalakulásának egyéves évfordulóján - amely lényegében egybeesik Göncz Kinga távozásával - lehet-e számítani miniszterek cseréjére vagy kormányátalakításra. A miniszterelnök beszámolt arról: több jelölt is volt az MSZP EP-listájának vezetésére. Mint mondta, Göncz Kinga első jelölése nem tőle származott, de izgalmasnak gondolta a felvetést. Véleménye szerint Magyarország számára hatalmas lehetőség, hogy a külügyminiszter az ő hátterével, elismertségével, elfogadottságával ambicionálja ezt a lehetőséget. Hozzátette: természetesnek tartja, hogy Göncz Kingának az EP-választások előtt le kell mondania a külügyminiszteri posztról. Gyurcsány Ferenc arra reagálva, hogy a Népszabadság szerint Faller Jenő, a külügyi tárca államtitkára lesz Göncz Kinga utódja, azt mondta: az újságok dolga, hogy találgassanak, neki meg az, hogy jelölje a minisztert. "Kicsi esélyét látom annak, hogy ezek a találgatások pontosak lesznek" - jelentette ki a kormányfő. Kitért arra is, hogy nem jelent irányváltást a külpolitikában, hogy a tárcavezető és az államtitkár is távozik. Magyarország számára kedvezően változott meg a külpolitika környezete az elmúlt hónapokban - emelte ki. Példaként említette az Egyesült Államok formálódó külpolitikát. Emlékeztetett arra, hogy a magyar kormány az elmúlt években többször került a belpolitikai viták kereszttüzébe, mert Oroszország felé is nyitott és kiegyensúlyozott külpolitikát folytat. A Fidesz gondolhatta úgy, hogy ezekhez a belpolitikai támadásokhoz talál támogatást a Bush-adminisztrációban, az Obama-adminisztráció politikája azonban ebben jelentősen eltér az elődjéétől - hívta fel a figyelmet a kormányfő. Gyurcsány Ferenc arra kérdésre, hogy hogyan állnak a február 16-i parlamenti beszédében ismertetett gazdaságélénkítő csomaghoz szükséges törvénymódosítási javaslatokkal, amelyekről akkor azt mondta, a kormány két héten belül elkezdi benyújtani azokat az Országgyűlésnek, azt válaszolta: a kabinet szerdán már tárgyalja az indítványok egy részét, melyek utána kerülhetnek a Ház elé. Göncz Kinga az MSZP EP-listájának élén A többség menesztené Gyurcsányt MTI
Pénzügyi szektor Lemondhatunk az idei OTP-osztalékról 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:52
Az OTP csoport jó úton halad, hogy megvalósítsa idei 150 milliárd forintos profittervét, nem vesz igénybe állami tőkejuttatást, de áprilisra várhatóan megköt egy megállapodást az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD), és ez tovább erősíti tőkepozícióját - mondta Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatója a Reuters hírügynökségnek. Az elnök vezérigazgató az EBRD-vel való együttműködésről annyit mondott, hogy az nem jár majd új részvények kibocsátásával. Csányi elmondta, hogy az OTP folytatja saját részvényeinek vásárlását mindaddig, amíg azok szerinte túl alulértékelten forognak a Budapesti Értéktőzsdén. Ugyanakkor Csányi szavai szerint nem valószínű, hogy tavalyi rekord eredményéből idén osztalékot fizetne az OTP csoport. Az elnök vezérigazgató ezzel kapcsolatban a Pénzügy Szervezetek Állami Felügyeletének kérésére utalt, hogy a bankok nyereségüket inkább tőkehelyzetük erősítésére, semmint osztalékfizetésre használják. Az OTP nem tudja megmenteni az országot Orbán jobban hallgat az OTP-vezérre MTI
Cikkek Szembe ment a BUX a többiekkel 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 155,84 pontos, 1,53 százalékos emelkedéssel, 10.345,99 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 11,9 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Varjú Péter, az Erste Bank üzletkötője elmondta, hogy a régiós tőzsdék a nemzetközi indexekkel szemben erősödtek, a BUX napi maximumán zárt. Az erősödést az eladók hiányával indokolta az üzletkötő, mivel a forint gyengüléséből és az állampapírpiaci hozamok emelkedéséből továbbra sem látszik, hogy a befektetők "megszerették" volna a magyar piacot. Kiemelte a Mol és a Richter teljesítményét, alulteljesítőnek nevezte azonban az OTP-t, ami hétfőn is gyengült. A bankpapír árfolyamának csökkenését részben indokolja a Morgan Stanley bejelentése. A bankház hozzávetőleg 55 százalékkal csökkentette több közép-kelet-európai bank célárát: az osztrák Erste csoportét 21,1 euróról 7 euróra, az ugyancsak osztrák Raiffeisen International bankét 23,4 euróról 9,2 euróra, az OTP-ét pedig 2.600 forintról 1.500 forintra. A Mol 280 forinttal, 3,15 százalékkal 9.180 forintra erősödött, 993,1 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 35 forinttal, 2,18 százalékkal 1.570 forintra csökkent, forgalmuk 8,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 13 forinttal, 2,38 százalékkal 560 forintra nőtt, forgalma 1,0 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 440 forinttal, 1,80 százalékkal 24.945 forintra emelkedett, a részvények forgalma 887,0 millió forintot ért el. Szektortársa, az Egis 578,6 millió forintos forgalom mellett 10 forinttal, 0,10 százalékkal 9.890 forintra esett. A BUMIX 1.288,87 ponton zárt hétfőn, ez 12,22 pontos, 0,94 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva. Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek 2,81 milliárd eurós igény a 6 hónapos devizacsere-ügyletre 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:43
Az MNB hathónapos devizacsere-ügyletére hét bank jelentkezett összesen 2,81 milliárd euró értékben - közölte a Magyar Nemzeti Bank. A jegybank február 5-én hirdette meg új, hosszabb lejáratú eszközét, amelyre a kereskedelmi bankok február 25-ig jelentkezhettek. A határidőig hét magyarországi bank jelezte, hogy élni kíván a jegybank által nyújtott új lehetőséggel. Az új devizacsere (swap) eszköz hétfőtől áll a bankok rendelkezésre. Az MNB emlékeztet rá, hogy a megváltozott nemzetközi pénzügyi helyzetben szűkültek a külföldi források, ami a hitelkínálat hirtelen csökkenését, és ezen keresztül a gazdaság teljesítményének jelentős visszaesését okozhatná. Az alkalmazkodás elősegítése érdekében vezette be a jegybank hathónapos euró-forint csereügyletét - tette hozzá. A feltételek között szerepelt, hogy a résztvevő kereskedelmi bankok vállalják: belföldi vállalati hitelállományukat 2009 folyamán legalább a 2008. év végi szinten tartják. Az új eszköz bevezetésével a jegybank célja, hogy a magyar pénzpiacon meglévő, az esetenkénti szűkös likviditásból származó bizonytalanságok tovább csökkenjenek, egyúttal a vállalati hitelezés területén a feszültségek oldódjanak. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron MTI
Cikkek Újabb pénzeket pumpálnak az óriásbiztosítóba 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:36
Az American International Group Inc. biztosító tavaly az utolsó negyedévben 61,7 milliárd dolláros veszteséget szenvedett, ez az Egyesült Államok gazdaságtörténetében az eddigi legnagyobb vállalati veszteség egyetlen negyedévben. A társaság most újabb támogatási megállapodást kötött az amerikai kormánnyal, mivel túl nagynak tartják, semhogy megengedhető legyen az elbukása. Az AIG tavaly 150 milliárd dollárhoz jutott az amerikai adófizetők pénzéből, most újabb 30 milliárd dollárra számíthat. Az új mentőcsomag révén elkerülhető a biztosító hitelbesorolásának további rontása, ami az AIG-nek dollármilliárdos többletkiadást jelentene. Az AIG, amely a világ több mint 130 országában működik, nemrég még a világ piaci érték alapján számított legnagyobb biztosítója volt; részvényeinek árfolyamát a most közölt állami juttatás 9 centtel 51 centre emelte. Az AIG negyedéves vesztesége, amely egyébként már sorban az ötödök volt, egy részvényre vetítve 22,95 dollár lett az egy évvel korábbi 2,08 dolláros veszteség helyett. A veszteség mértéke napi 670,2 millió dollárt tett ki. Tavaly egész évben az AIG vesztesége 99,29 milliárd dollár volt. Botrányszagú az AIG megmentéseMTI
Cikkek A borús hangulat lehúzta a forintot 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:30
A forint mintegy két százalékkal gyengült a bankközi devizapiacon hétfőn, ennek alapvető oka az volt, hogy a nemzetközi hangulat borúsabbá vált. Délután fél ötkor 306,70/307,00 forint volt az euró árfolyama, ami 191 bázisponttal gyengébb pozíció a péntek délutáni 301,00/20 forintos szintnél. Délelőtt még 306,00/25 forint volt a jegyzés, a nap során meglehetősen szűk sávban, 305 és 307 forint között alakult. Ugyanakkor az európai nyitás előtt 298 forint környékén ingadozott az euró árfolyama a nemzetközi kereskedelemben, ám az uniós segélycsomag elmaradása visszavetette a térségbeli devizák (lengyel zloty, cseh korona) árfolyamát, és a kockázatvállalási hajlandóság minden piacon érzékelhető csökkenése miatt a többi feltörekvő deviza, így például a dél-afrikai rand is veszteséggel fejezte be a kereskedést. A dollár erősödött: a múlt hetet még 1,29-es szinten kezdő euró/dollár árfolyam már a hét végére 1,275-re módosult, a hétfői adásvétel során pedig szűk sávban, 1,26 körül ingadozott. A budapesti bankközi piacon az amerikai deviza árfolyama 243,50/70 forint; pénteken délután 238,00/30 forint, hétfő délelőtt 242,90/243,20 forint volt a jegyzés. A svájci frankot 207,15 forinton jegyezték délután, a pénteki zárás 202,52 forint volt. Az MNB hivatalos jegyzése 206,84 forint, péntekre 199,60 forint volt. A japán jen jegyzése délután (100 jen) 248,50 forint, a pénteki zárás 240,95 forint. Az MNB hivatalos jegyzése 249,63 forint hétfőn a pénteki 240,64 forint után. A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási (o/n) kamat változatlanul a jegybanki alapkamat alatt, 9,00/20 százalék körül alakul. Az euró-likviditást nyújtó hathónapos EUR/HUF FX-swap tender sikertelenül zárult. A piaci szereplők most a kedden esedékes kéthetes MNB kötvényaukciótól várják a likviditási helyzet módosulását - számításaik szerint ugyanis jelenleg több százmilliárd forintos a likviditási többlet. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek 22 milliárdos profit a Raiffeisennél 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:21
A Raiffeisen Bank 22,351 milliárd forint adózás utáni eredménnyel zárta a 2008-as üzleti évet, ami 7 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál. A Raiffeisen Bank Zrt. hétfőn tette közzé a magyar számviteli szabályok szerinti, nem auditált 2008. évi eredményeire vonatkozó gyorsjelentését. Az elmúlt év utolsó negyedéve a bankszektor számára is rendkívül nehéz időszak volt, a Raiffeisen Bank hitelállománya ennek ellenére 1.900 milliárd forintra emelkedett, ami  19 százalékkal magasabb a 2007. év végihez képest.  A betétek állománya 21 százalékkal nőtt, 1.497 milliárd forintot ért el 2008 végén. A Raiffeisen Bank Csoport IFRS szerinti, konszolidált, nem auditált adózás utáni eredménye 2008 végén 14,137 milliárd forint volt. A csoportban az ügyfélhitelek állománya 19 százalékkal 1.836 milliárd forintra, a betétek állománya 23  százalékkal 1.511 milliárd forintra nőtt. A banki közlemény szerint a Raiffeisen Bank tulajdonosa, a Raiffeisen International teljes mértékben támogatja magyarországi leánybankja működését és biztosítja folyamatos tőkeellátottságát. Ezzel összefüggésben a Raiffeisen International anyabankja, a Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) 2009. február 27-én 20 millió euró alárendelt kölcsöntőke nyújtásával erősítette meg a magyarországi leánybank tőkehelyzetét. Hazai bankok: mi lesz a 600 milliárd sorsa? Tőzsdei cégek: ideje lenne rendet tenni!  MTI
Cikkek Hatalmas pofont kaptunk a hitelminősítőtől 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 17:19
Az eddigi stabilról leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta Magyarország szuverén hosszú futamú deviza- és forintadósi besorolásainak kilátását a Fitch Ratings, a hazai és az európai gazdasági kilátások folytatódó romlására hivatkozva. A londoni székhelyű nemzetközi hitelminősítő egyben megerősítette a közepes befektetői, "BBB" szintű hosszú futamú devizaadósi osztályzatot, és a forintban kiadott hosszú lejáratú államadósság "BBB plusz" besorolását. A magyar adósosztályzatok ezzel mindhárom nagy nemzetközi hitelminősítőnél - Fitch, Moody´s Investors Service, Standard & Poor´s - negatív kilátáson vannak. A Moody´ ugyanakkor jelenleg elsőrendű "A3"-as szinten tartja nyilván a magyar államadósságot. A kilátásrontáshoz fűzött indoklásában a Fitch Ratings azt írta, hogy becslése szerint a magyar hazai össztermék-érték (GDP) 2009-ben 4 százalékkal csökken, és ebben a környezetben a közadósság a GDP-érték 88 százalékára emelkedhet az idén a tavalyi 73 százalékról. London: már az adósságunk sem ér annyit  Rizikófaktor vagyunk a bankok szemében  Rontottak a kilátásainkon MTI
Cikkek Nem mehetnek 40 évesen nyugdíjba a rendőrök 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 16:50
Alkotmányellenesnek találta és megsemmisítette az Alkotmánybíróság (Ab) azt a jogegységi határozatot, amely szerint be kell számítani a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjának szolgálati idejébe a szakmunkásképzést folytató szakközépiskolákban töltött tanulmányi időt. Az alkotmányellenes közigazgatási-polgári jogegységi határozat azt követően veszti hatályát, hogy a testület döntése a Magyar Közlönyben megjelenik, vagyis ettől az időponttól kezdve nem lesz kötelező a bíróságok számára - olvasható a közleményben. Az indítványozók – köztük magánszemélyek, bírák és állami szerv képviseletében eljáró ügyvéd – azért kezdeményezték az Alkotmánybíróság eljárását, mert álláspontjuk szerint a támadott jogegységi határozat nem felel meg a jogbiztonság követelményének. Ezen túlmenően ellentétes a Legfelsőbb Bíróságról szóló egyik alkotmányi rendelkezéssel, sérti továbbá a diszkrimináció tilalmának elvét és a szociális biztonsághoz való jog garantálását. A testület határozatának indokolásában kifejtette, hogy "a jogegységi döntés alapjául szolgáló, 1976-ban elfogadott minisztertanácsi határozat értelmezett rendelkezésének nincs normatartalma, azt a jogegységi határozat sem pótolhatja". A Legfelsőbb Bíróság jogegységesítő jogkörének nem része a jogalkotás, illetőleg a jogszabály-módosítás, így a jogegységi tanács alkotmányellenesen rendelkezett a szolgálati idő beszámításáról - áll a közleményben. A döntést valamennyi alkotmánybíró támogatta, de a határozat indokolásához négy alkotmánybíró is párhuzamos indokolást csatolt. Az Alkotmánybíróság döntése azért jelentős, mert a fegyveres szervek hivatásos állományú dolgozói 25 év szolgálati viszonyban eltöltött idő után szolgálati nyugdíjra jogosultak. Sereg András, az Alkotmánybíróság sajtófőnöke az MTI érdeklődésére elmondta: a testülethez összesen 147 olyan indítvány érkezett, amelyek a jogegységi határozat alkotmányellenességének megállapítására és megsemmisítésére irányultak. Az indítványokból négy utólagos normakontroll-kérelem, 113 alkotmányjogi panasz és 30 bírói kezdeményezés a Fővárosi Munkaügyi Bíróság két bírájától. Az Ab visszautasította a Honvédelmi Minisztérium Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség meghatalmazása alapján eljáró ügyvéd által benyújtott 113 alkotmányjogi panaszt. Az előterjesztő valamennyi alkotmányjogi panaszban kérte a jogegységi határozat alkotmányellenességének megállapítását, s annak meghozatala időpontjára visszamenőleges hatályú megsemmisítését. Bokros: a kormány elzálogosítja a jövőnket! Nyugdíjpénztár: ne vegye ki, csak ha muszáj! MTI
Cikkek Senki sem rohan lemondani a családi pótlékról 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 16:47
Elenyésző azok száma, akik saját akaratukból mondanak le a családi pótlékról - mondta Veres János pénzügyminiszter Lanczendorfer Erzsébet (KDNP) azon kérdésére, hogy nem bízik-e a kormány a felső tízezer önmérséklő magatartásában. Elfogadható-e az a kormányzati szándék, hogy a családi pótlékot a dolgozó szülő keresetéhez hozzáadják és megadóztatják bizonyos jövedelmi határ felett? - kérdezte Lanczendorfer Erzsébet (KDNP) interpellációjában. Az ellenzéki politikus azt is tudakolta, ez azt jelenti-e, hogy a kormány nem bízik a családi pótlékról való önkéntes lemondásban, vagyis a felső tízezer önmérséklő magatartásában. Hozzátette: a családi pótlék a gyermeket illeti annak ellenére, hogy azt a szülő veszi át. A nagycsaládosok 60 százaléka létminimum alatt él, a szegény gyerekek 45 százaléka pedig nagycsaládban - mondta. Veres János válaszában azt mondta, hogy a kormány tervei között nem szerepel a családi pótlék jövedelemhatárhoz kötése, így továbbra is megmaradnak  az alanyi jogon járó juttatások, amelyek minden gyermeket nevelő családnak járnak. Mint mondta, a családi pótlékról való lemondás eddig is adott volt, de a kincstári információk alapján elenyésző volt azoknak a száma, akik ezzel a lehetőséggel éltek volna. A pénzügyminiszter közölte, hogy a személyi jövedelemadóról szóló törvény tervezett módosításával a családi pótlék adóterhet nem viselő járandóság, vagyis az összevont adóalap része lesz, de nem kell utána adózni. A szakminiszter úgy vélte, a módosítás a legkiszolgáltatottabb réteget nem érinti. A választ a képviselő nem fogadta el, a Ház viszont 201 igen, 164 nem szavazattal és két tartózkodással elfogadta. Jót csinál a kormány, csak rosszkor Kétféle adókedvezmény megmarad, a többit kidobják Feltételekhez kötik a családi pótlékotMTI
Cikkek Hogyan spórolhat a lakóközösség? 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 16:42
Hajas Gábort, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. vagyonbiztosítási üzletágának igazgatóját kérdeztük a társaság új akciójáról, melyet lakásszövetkezetek és társasházak vehetnek igénybe (x)
Cikkek Évről évre több a viharkár 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 15:43
Három év alatt másfélszeresére nőttek a szélsőséges időjárás okozta károk, míg a kárkifizetések megduplázódtak ezen idő alatt, ugyanakkor a biztosítási díjak csak az inflációval emelkedtek a Generali-Providencia Biztosítónál - közölte a társaság. A biztosító összehasonlította az elmúlt három év vagyon- és mezőgazdasági kár adatait. A Generalihoz 2008-ban kiugróan sok, 48.022 kárbejelentés érkezett felhőszakadás, vihar, jégeső és villámcsapás miatt. Ezek túlnyomó többsége - 86 százaléka - lakáskár bejelentés volt, de a korábbi évekkel való összehasonlításban jelentősen megnőtt a mezőgazdasági és egyéb vagyonkár bejelentések száma is. Egy évvel korábban, 2007-ben 40.430, míg 2006-ban 32.101 szélsőséges időjárás miatti vagyon, illetve mezőgazdasági kárigényt regisztráltak a biztosítónál. Így három év alatt másfélszeresére nőtt a káresetek száma. Az elmúlt három évben a szélsőséges időjárás okozta kárkifizetések megközelítették a 12 milliárd forintot a biztosítótársaságnál. Míg 2006-ban vagyoni és mezőgazdasági károkra 2,7 milliárd forintot, addig 2008-ban már 5,5 milliárd forintot fizetett ki ügyfeleinek a Generali. Az MTI kérdésére Papp-Váry Borbála kommunikációs vezető elmondta, hogy a három év alatt megduplázódott kárkifizetés ellenére a biztosítási díjak csak az éves inflációval emelkedtek. Kartelleztek a biztosítók, de újra kell tárgyalni Magyar szinten a Generali-Providencia Aki óvatos volt, a Generalival most jól jár!MTI
Cikkek Háromszázezer osztráknak nincs állása 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 15:36
Meredeken növekedett a munkanélküliség februárban a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva Ausztriában. Az előző hónapban valamivel több mint 301 ezren voltak állás nélkül, 23,7 százalékkal többen mint tavaly februárban, jelentette hétfőn az osztrák Munkaerőpiaci Szolgálat (AMS). Az átképző tanfolyamokon résztvevőkkel együtt - tehát az uniós szabványnak megfelelő számítási mód alapján - hozzávetőleg 359 ezret tett ki a munkahellyel nem rendelkezők száma. Az AMS által alkalmazott hazai módszerrel kalkulált munkanélküliség február végén 8,3 százalékos volt, egy évvel korábban 6,8 százalékos. A munkanélküliség megugrása valamennyi ágazatban és korcsoportban megfigyelhető, mégis legfőképpen a fiatalokat sújtja. Körükben az állást keresők száma 35,9 százalékkal 47 400-ra emelkedett. A februárban meghirdetett állások száma viszont csak 26 ezer volt, 29 százalékkal kevesebb mint egy éve. Munkahelyteremtés: pályázni bármire lehet! Havonta 5000 embert rúgnak ki Nehéz idők: 8,4%-ra emelkedett a munkanélküliség MTI
Cikkek Övön aluli lesz a februári gázszámla 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 15:31
A februári távhőszámla 25 százalékkel lesz magasabb, mint tavaly az áremelkedés és a hideg idő miatt - közölte a Főtáv
Cikkek Románia öt év múlva akar eurót 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 15:25
A román kormány változatlanul tartja magát ahhoz, hogy 2014-ben bevezetik az országban az eurót , ez áll a Brüsszelbe küldött új román konvergencia programban, amelyet a múlt héten hagyott jóvá a kabinet. A tervek szerint Románia 2012-ben csatlakozna az európai átváltási mechanizmushoz (ERM-2). Korábbi ERM-2-tagságot a román kormány nem tart lehetségesnek, mert még számos reform vár megvalósításra. A 2008-2011 közötti időszakra vonatkozó konvergencia programban egyebek mellett az is szerepel, hogy az államháztartási hiány a GDP 1 százaléka alá mérséklődik 2012-re a tavalyi 5 százalékról. A közvetlen külföldi tőkebefektetések az idén várhatóan 4,7 milliárd euróra csökkennek, ez majdnem a felével kisebb a tavalyinál. Gyurcsány: eurót mihamarabb! Céldátum a céldátumra: mikor lesz eurónk? Eurónk még nincs, de euró bizottság lesz MTI
KKV Nem kell többé aprópénz a parkokáshoz! 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 15:20
Mobiltelefonnal fizethető Budapesten és húsz vidéki városban a parkolás - mondta Lónyai Tamás, az Első Mobilfizetés Elszámoló Zrt. igazgatósági tagja
Cikkek Gyurcsány nem adja fel 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 15:03
Gyurcsány Ferenc továbbviszi stabilizációs és integrációs programját, amelynek egyes elemeit az informális jellegű EU-csúcstalálkozón ismertette Brüsszelben
Cikkek Leáll a termelés a zalaegerszegi hűtőházban 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 14:21
Leállítják a termelést április végén a zalaegerszegi Goldsun Zrt.-nél, az üzemben dolgozó közel 50 fő munkaviszonyát pedig csoportos létszámleépítéssel megszüntetik - tájékoztatta Somogyi Ferenc, a TM-Line Felszámoló és Gazdasági Tanácsadó Zrt. igazgatója hétfőn az MTI-t. A munkahelyek megszűnéséről a dolgozókat már tájékoztatták, a végkielégítéseket és a járandóságokat április végén fizetik ki. A felszámoló január közepén a cégközlönyben meghirdette a Goldsun eladását, de mindeddig sem a Goldsun ingatlanvagyonára, sem a gombócgyártásra nem volt érdeklődő. Ha időközben jelentkezne bérlő vagy vevő, aki újraindítaná a termelést, a dolgozókkal új munkaviszonyt kell majd létesítenie - közölte Somogyi Ferenc. Bokros: a kormány elzálogosítja a jövőnket!  A kormány mentené a diósgyőri kohászatot A százezer munkanélküli nem csak ijesztgetésMTI
Cikkek Beintett a Reformszövetségnek a két nagypárt 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 14:15
Nem kerül a parlament napirendjére hétfőn az MDF és az SZDSZ javaslata, amelyben a Reformszövetség programjának országgyűlési megtárgyalását indítványozzák
Cikkek Győztünk: maradhat a GMO-tilalom 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 14:10
Elvetették az Európai Bizottságnak azt a javaslatát, hogy Magyarország és Ausztria szüntesse meg bizonyos génmódosított termékek termesztésének tilalmát
Cikkek Másodosztályúak lettünk az unióban 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 14:00
A magyar javaslat elutasítása az EU-csúcson a bizonyítéka annak, hogy a gazdasági válság inkább a nacionalizmust erősíti, mintsem konszenzust teremt Európában
Cikkek Fizetés nélkül leléptek a Piszke Papír főnökei 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 13:31
Százötven ember tüntetett délelőtt a lábatlani Piszke Papír bejárata előtt, januári és februári bérük kifizetésért - mondta a gyár szakszervezeti vezetője. Harsányi Imre tájékoztatása szerint december közepe óta nem termel a papírgyár. A 420 dolgozót nem bocsátották el, de fizetést két hónapja nem kaptak. A gyárban nincs villany, víz és gáz. A biztonsági szolgálatot egy bank megbízottai látják el, akik arra ügyelnek, hogy nehogy a megmaradt gépeket kivigyék az üzemből. "A görög tulajdonosok el akarják adni a gyárat és a vevő kötelezettsége lesz az elmaradt bérek kifizetése. A tárgyalások alapján minden remény megvan rá, hogy április elsején újraindulhat a termelés" - mondta el az MTI-nek a Piszke Papír jogi képviselője, Berki Ádám. A tüntetésen ismertették, hogy a vegyipari dolgozók szakszervezetének elnöke levelet intézett a görög nagykövethez, melyben leírta, hogy a vállalat vezetői a munkabérek kifizetése nélkül elhagyták Magyarországot. Paszternák György szakszervezeti elnök a nagykövet közbenjárását kérte a bérek kifizetéséhez. Lábatlanon 1993-ban privatizálták a papírgyárat, az üzem a görög Zeritis-csoport tulajdonába került, és részvénytársasággá alakult. Az üzemben  toalettpapírt, papírszalvétákat és háztartási papírtörlőket gyártottak. Magyarországon a Zeritis-csoport érdekeltségébe tartozik a Szentendrei Papírgyár, és a papírhulladék-gyűjtéssel foglalkozó Budafok Recycling Zrt. A Piszke Papír honlapja szerint a lábatlani cég 2000-ben a Zeritis-csoport több mint 150 millió dolláros árbevételének csaknem egyharmadát adta. "Új kormány kell a munkapiac védelméhez" Diósgyőr nem kapja meg, amit a BorsodChem A kormány mentené a diósgyőri kohászatot  MTI
Cikkek 1500 forintos célár az OTP-re 
Privátbankár.hu | 2009. március 2. 13:28
Hozzávetőleg 55 százalékkal csökkentette több közép-kelet-európai bank célárát a Morgan Stanley. A bankház szerint az idén profitjuk 80 százalékos csökkenésére lehet számítani, 2010-ben pedig a bankok fele kifejezetten veszteséges lesz. A bank az osztrák Erste-csoport célárát 7 euróra szállította le 21,1 euróról, az ugyancsak osztrák Raiffeisen International bankét 23,4 euróról 9,2 euróra, az OTP-ét 2600 forintról 1500 forintra csökkentette. A Morgan Stanley indoklása szerint a célárat azért szállították le, mert a rossz hitelek növekedése, illetve a banki mutatók romlása miatt csökkentette a nyereségek alakulására vonatkozó előrejelzését. A bank úgy látja, hogy míg sok közép-kelet-európai bank tőkeellátottsága mára javult, a következő két évben 19-46 milliárd euró pótlólagos tőkére lesz szükségük a portfólió minőségének és a várható céltartalékok alakulásának függvényében. Bizonytalanság: a Citigroupra vár a tőzsdevilág Saját selejtjét árusítja ki a Citigroup S&P: 11 globális bankot leminősített - a Citibankot is  MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG