Hírek
Cikkek
Félő, hogy jövőre muszáj lesz több pénzt adni az embereknek
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 12:16
A GDP az idén jó esetben 2 százalékkal bővülhet, jövőre 2,4-2,5 százalékkal nőhet, de 2009-re a növekedést előzmények nélkül nem lehet felpörgetni - mondta Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke szerdán. A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) a közpénzekről rendezett konferenciáján Budapesten a GDP-t firtató kérdésre az elnök a kedvezőtlen harmadik negyedévi adatot a megszorítások hatásán túl szezonális hatásokkal indokolta.
Hozzátette: a negyedik negyedévben már kedvezőbb bővülési ütemre számít, az alacsony bázis és a csökkentést kiváltó okok részbeni megszűnése miatt is. A negyedik negyedévben a mezőgazdaság és az építőipar súlya rendszerint kisebb a növekedésben - emlékeztetett.
A jövő év nagy kockázatának nevezte Kovács Árpád a bérkiáramlás mértékét. Kétségesnek tartotta, hogy jövőre is az ideivel hasonló mértékben lehet visszatartani a bérek emelkedését.
Alul, felül borús számok
Kövér deficit: a PM azért sem változtat
Nyugdíjaznák a GDP-t
GDP: megyünk mi még egy alá is?
Egy új év új adók nélkül?MTI
Cikkek
Jól terítünk Romániában: nem tartják a lépést
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 11:49
Az idén az első nyolc hónapban a magyar-román kereskedelmi forgalomban 900 millió dolláros aktívum alakult ki - az árucsere-forgalom 80-85%-át a gépek és berendezések adják
Cikkek
Fővárosi borúlátás: mi lesz a lakáspiaccal?
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 11:27
A fővárosi ingatlanindex októberben több mint 5 ponttal volt rosszabb, a félév végéhez képest - még mindig a lakáspiac megítélése a legpesszimistább, a borúlátás erősödött
Cikkek
Beindult Lengyelországban a Dell
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 10:47
A lengyelországi Lodzban megkezdődött a számítógépek gyártása a Dell üzemében. A korábbi közlés szerint a beruházás 200 millió euróba került. A 35 ezer négyzetméteres üzem kezdetben 400 embernek ad munkát, de 2008 januárjában 1100-ra növekszik a foglalkoztatottak száma.
Az amerikai számítástechnikai vállalatnak ez a második gyára Európában, az első az írországi Limerickben működik. A cégcsoport indoklása szerint azért döntöttek Lengyelország mellett, mert onnan gyorsabban el tudják érni közép-kelet-európai, illetve skandináviai ügyfeleiket.
A lengyelországi üzemben Latitude és Inspiron notebookokat gyártanak, később tervezik asztali számítógépek és szerverek előállítását is.MTI
Cikkek
Tovább veszített értékéből a forint
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 10:03
A budapesti bankközi devizapiacon szerda reggel előző napi záró értékénél gyengébb pozícióba került a forint az euróval szemben. Míg kedden délután 254,80/255,00 forinton jegyezték az európai valutát, szerdán fél tíz körül már 255,60/70 forint volt az árfolyama.
A kereskedők szerint továbbra is elsősorban nemzetközi hatások mozgatják a piacot, az "éjszaka híre" az volt, hogy a hírügynökségi értesülések szerint nem elképzelhetetlen a Fed rendkívüli kamatcsökkentése. A dollár ennek hatására tovább gyengült, 1,4850-en született meg az új euró/dollár árfolyamrekord, de a piaci folyamatok a feltörekvő piaci devizáknak, így a forintnak sem kedveztek.
Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Cikkek
Példátlan adatvesztés: egy hónapig hallgattak róla
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 10:01
Nyoma veszett Nagy-Britanniában két számítógépes adathordozó lemeznek, amelyeken a brit felnőtt lakosság felének minden adó- és bankszámla-adata rajta van - fejvesztés lett a vége
Cikkek
Kárpótlást követel a volt olasz királyi család
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 09:14
A Savoyai-ház, az egykori olasz uralkodó család 260 millió eurós kártérítést követel az államtól. Ez derül ki abból a riportból, amelyet az olasz közszolgálati televízió harmadik csatornája, a RAItre sugárzott. A szerkesztőség közlése szerint a Savoya-család 20 nappal ezelőtt egy hétoldalas levélben követelte hivatalosan a kárpótlást Giorgio Napolitano olasz köztársasági elnöktől és Romano Prodi kormányfőtől.
Emanuele Filiberto herceg a riportban azzal indokolja követelésüket, hogy a száműzetés évei alatt erkölcsi károkat szenvedtek emberi jogaik megsértésével. A kárpótlási igényt az 1948-ban aláírt európai emberi jogi konvenció alapján fogalmazták meg. Ennek értelmében Vittorio Emanuele, II. Umberto, az utolsó olasz király fia 170 milliós, unokája, Emanuele Filiberto pedig 90 milliós kárpótlásra tart igényt.
A római kormány azonban hallani sem akar a követelésről. Mint Carlo Malinconico, az olasz kormányfői hivatal kabinetfőnöke ugyancsak a műsorban leszögezte: nemhogy nem szándékozik az olasz köztársaság semmilyen kárpótlást adni a Savoyai-háznak, hanem még nekik kellene fizetniük az ismert történelmi eseményekben való felelősségük miatt.MTI
Cikkek
Tőzsdei csúszka: nincs megállás
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 09:04
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 123,41 pontos csökkenéssel, 25.863,78 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,47 százalékkal gyengült. Elemzői vélemény szerint egyébként mai is folytatódhat az esés a Budapesti Értéktőzsdén.
Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Cikkek
Tovább folytatta a bevásárlást az OTP
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 09:03
Az OTP Bank Nyrt. november 20-án 500 ezer OTP törzsrészvényt vásárolt 8.529 forintos részvényenkénti átlagáron a Budapesti Értéktőzsdén - közölte a bank a tőzsde honlapján szerdán. A bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 4 millió 636 ezer 268 darabra emelkedett.
Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Cikkek
Bíróság elé viszik a játékgyárakat
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 09:02
Kalifornia állam több millió játék egészségügyi okokból történt visszahívását követően húsz játékgyártót perelt be, köztük olyan nagy cégeket, mint a Mattel, vagy a Toys "R" Us. Az amerikai szövetségi állam azt veti a gyártók szemére, hogy nyilvánosságot nem figyelmeztették kielégítően a többnyire Kínában előállított termékeik magas ólomkoncentrációjával kapcsolatban.
A San Francisco Chronicle híre szerint egyedül Kaliforniában hatmillió, az egészségügyi határérték felett ólomszennyezett játékot hívtak vissza. Eközben biztonságos játékokat ígér karácsonyra az európai játékgyártók szakmai szervezete. A jelentősebb gyártókat - többek között a Mattel, a Hasbro, a Hornby cégeket - tömörítő Toy Industries Europe elnöke nemrégiben kijelentette: az utóbbi idők visszahívásai ellenére nem kell tartani a kínai játékoktól.
Az Európai Unióban ugyanakkor küszöbön áll a játékok biztonságára vonatkozó szabályok szigorítása, sőt néhány európai és amerikai képviselő egyenesen betiltaná a kínai játékok importját mindaddig, amíg nem készül el a szigorúbb szabályozás.
Kockán nyert a Lego
Biztonságos játékokat hoz a Jézuska?MTI
Cikkek
Ellepik az olaszok Budapestet
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 08:56
Egy őszi olasz idegenforgalmi körkép szerint Budapest - amely a nyolcvanas években, elsősorban akkori olcsósága miatt már kedvelt célpontja volt az olasz turistáknak - most ismét vezető "új" úti céllá vált Olaszországban: az idén ősszel - a foglalásokat tekintve - a húsz legkedveltebb város listáján 13 helyet javult tavalyhoz képest.
A listán a favorit New York, amelyet Párizs, Madrid és London követ. Olaszországon belül az egyetlen úti cél, amely tavalyhoz képest javított, az maga a főváros: a tavalyi év megfelelő időszakához képest 30 százalékkal többen foglaltak római "őszölésre".
A szegény turisták mennek Bulgáriába
305 milliárd forintnyi EU-s pénz a turizmusnak (hanganyag)MTI
Cikkek
Kevesebb lesz az aukció jövőre
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 08:49
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. 2008. január 1-jétől - stratégiai és piacfejlesztési céljaival összhangban - új aukciós rendet vezet be - közölte a társaság. Az egyes államkötvények aukcióit az ÁKK sajtóközleménye szerint a jelenlegi négyhetes aukciós ciklus helyett hathetente hirdetik meg, ennek következtében a kötvényaukciók száma évi 46-ról 30-ra csökken.
Változik a diszkont kincstárjegyek (DKJ) kibocsátása is: 2008. július 1-jétől a hathónapos futamidejű DKJ értékesítése megszűnik, aminek következtében éves szinten 26-tal, 78-ra csökken a diszkont kincstárjegy aukciók száma is.
Diszkontos logika: folyton máson jár az agyunk
Tíz év alatt kétszer állt fel: így görbüljek meg!
A kockázat el van vetve - magyar adósságkínálatMTI
Cikkek
Centikre, centekre a 100 dolláros olajtól
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 08:41
Szerda reggel újabb történelmi csúcsra emelkedett a kőolaj ára a szabadpiacon, amit elemzők szerint legfőképpen a spekuláció okoz: a dollár gyengülésével ugyanis spekulatív tőke áramlik az olajpiacra.
Hozzájárult az áremelkedéshez az is, hogy hidegre fordult az időjárás az Egyesült Államok északkeleti vidékén, amely a világ legnagyobb fűtőolaj-felhasználó térsége. Egyelőre ráadásul kétséges az is, hogy az OPEC december 5-i miniszteri értekezletén szó lesz-e a termelés növeléséről.
A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate a legközelebbi, januári határidőre szerda reggel hordónként 98,63 dollár volt, 60 centtel drágább a keddi New York-i zárónál. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta a legközelebbi, januári határidőre szerda reggel 95,90 dollár volt, 41 centtel drágább a keddi zárónál.
Élőben közvetítették a titkos OPEC-tárgyalást
Vége az örökkévalóságnak: beelőzött a gázolajárMTI
Cikkek
Szolidaritás kontra politikai érdek
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 08:36
Szolidáris vagyok a méltányos érdekvédelemmel, de nem a zsarolással, és akkor is fontosnak tekintem a szolidaritást, ha ma momentán nem akarok ennek jegyében kormányt dönteni - jegyzet
Cikkek
Béremelési tervek: nem szellemes
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 08:10
A magyarországi cégek jövőre nominálisan 6,5, tehát reálszinten várhatóan 2,7 százalékos átlagos béremelést terveznek - derül ki a Világgazdaság cikke szerint a Towers Perrin tanácsadó cég felméréséből. Magyarországon idén hat százalékkal emelkedtek a nominálbérek, ehhez képest tehát félpontos gyorsulás várható - írja a lap.
A cikk szerint figyelemre méltó, hogy míg egyes nyugat-európai országokban a szellemi területeken lehet nagyobb arányú emelkedésre számítani, addig térségünkben inkább a termelésben dolgozók pozíciói javulhatnak.
Nemzetközi szinten is brutális a magyar adóteher
"Eddig szárnyaltak a bérek"
Cikkek
Újraszabnák a reformot: javaslatok A-tól Z-ig
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 08:08
Az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényjavaslathoz beadott szocialista módosító indítványok még hátrányosabb helyzetbe hoznák a kisebbségi tulajdonosokat
Cikkek
Az APEH sem szereti, ha a nevében fenyegetőznek
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 07:51
Az állami adóhatóság közleményben szólította fel a BSA-t, hogy szüntesse meg az adóhatósággal fenyegető eljárását
Cikkek
Nagy zakó a tokiói tőzsdén
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 07:43
A tokiói értéktőzsde fő mutatója szerdán közel másfél éve a legalacsonyabb szinten zárt, elsősorban azért, mert az erős jen, valamint az amerikai gazdaság gyengélkedése rontja a japán exportőrök - élükön a Honda Motorral - kilátásait. A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója szerdán 2,5 százalékos, vagyis 373,86 pontos csökkenéssel 14 837,66 ponton végzett.
MTI
Cikkek
A fejlesztéseken bukik a kormányzati negyed?
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 07:33
Lapinformáció szerint százmilliárdos közúti fejlesztésekhez köti a közlekedési hatóság a kormányzati negyed építési engedélyét
Cikkek
Húszéves járulékcsúcs - nyugdíjba igyekszik a magyar
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 07:20
A társadalmi elöregedés elengedhetetlenné teszi a nyugdíjrendszer reformját, amelynek szükségességét igazolja az is, hogy rekord magasságba jutott a nyugdíjjárulék mértéke
Cikkek
Visszafogottá vált a Fed, stressz-helyzetben a piacok
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 07:08
Az amerikai jegybank októberi kamatdöntő ülésén részt vevők azon vitatkoztak, vajon megvárják-e, hogy újabb jelek támasszák alá, hogy a gazdaságot kár éri a lakóingatlan-piaci hanyatlás az értékpiacok erőteljes mozgása miatt, mielőtt kamatcsökkentésről döntenének, mintegy mentőövként. Egyebek között ezt tartalmazza a Fed október 31-én záródott kétnapos ülésének kedden nyilvánosságra hozott jegyzőkönyve. Akkor a Fed 0,25 százalékponttal 4,5 százalékra csökkentette az irányadó kamatot, miután szeptemberben 0,50 százalékponttal vitte azt lejjebb.
Az elmúlt két hónapban végrehajtott 0,75 százalékpontos kamatvágás után a Fed képviselői úgy vélték, hogy a gazdaságnövekedési és az inflációs kockázatok kiegyensúlyozottak, ami - megfigyelők szerint - azt jelentheti, hogy a jegybank november 11-i kamatdöntő ülésén esetleg a kamat szinten tartásáról döntenek. A Fed illetékesei aggodalmuknak adtak hangot a pénzügyi piacok kapcsán, amelyek továbbra is stressz-helyzetben vannak a jelzálogválsággal kapcsolatos aggodalmak miatt.
A döntéshozók a legnagyobb gondot a gazdasági növekedés lassulásában látták és egyben ismertette legújabb GDP-előrejelzését is.A jegybank a jövő évi gazdaságbővülés ütemét a júniusban várt 2,5-2,75 százalékról jelentősen visszafogta, 1,8-2,5 százalékra csökkentette.
Az idei GDP bővülést 2,4-2,5 százalékra várja a Fed, amely szerint a folyó negyedévi gazdaságnövekedés 1,5 százalék körüli lesz az erőteljes második és harmadik negyedévi bővülést követően. A Fed most azzal számol, hogy 2009-ben 2,3-2,7 százalékkal, 2010-ben 2,5-2,6 százalékkal nő a gazdaság.MTI
Cikkek
Sztrájkok napja: Ferihegyen már túl vannak rajta
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 06:58
Ma 6 és 12 óra között nem közlekednek a személy-, illetve a tehervonatok, két megyében a Volán társaságoknál lesz sztrájk, este pedig Budapesten tartanak demonstrációt
Cikkek
Földön, vízben, levegőben: kukucskál az APEH
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 06:34
2008-tól az adóhatóság már a légi, illetve vízi járművekkel kapcsolatos nyilvántartásokban is kutakodhat a vagyonok eredete után
Cikkek
Hiller: az MSZP nem mond le a győzelemről
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 06:14
Az MSZP nem mond le a 2010-es győzelemről - jelentette ki Hiller István Székesfehérváron, a Nagy párbeszéd elnevezésű lakossági fórumon. Az oktatási és kulturális miniszter az egészségügyi és oktatási reformmal kapcsolatban fejtette ki véleményét mintegy száz-százhúsz fős hallgatóság előtt.
Mint mondta, abból, hogy a közvélemény-kutatási adatok jelenleg mit tükröznek, nem lehet 2010-re vonatkozóan következtetést levonni. Emlékeztetett a 2004. évi adatokra, amikor húsz százalékpontnyi különbség volt az MSZP és a Fidesz támogatottsága között, s 2006-ban mégis több szocialista párti képviselő került a parlamentbe, mint korábban.
Úgy fogalmazott: "Ha bárki azt hinné, (...)hogy egy percig (...) is lemondunk a 2010-es győzelemről, az téved". A kormány lehetősége, hogy színvonalasan továbbviszi és befejezi a reformokat - mutatott rá, hozzátéve, "útközben megállni, megfordulni, vagy esetleg megrettenve leülni, az biztos bukás."
Gyurcsány hajlandó lenne félreállni
Századvég: sose volt ilyen mélyen az MSZP
Szili: Talán még nincs minden veszveMTI
Cikkek
Az SZDSZ felsorakozott Kóka utódja mögé
Privátbankár.hu | 2007. november 21. 06:11
Kákosy Csabát, a tárca jelenlegi kabinetfőnökét jelöli gazdasági és közlekedési miniszternek az SZDSZ, az ügyvivői testület egyhangúlag támogatta a jelölést
Cikkek
Íme, a legmenőbb csengőhang: fogd be a szád!
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 19:30
A spanyolokat teljesen lenyűgözte királyuk, János Károly, amikor megkérte Venezuela elnökét, hogy fogja be a száját - mindenki ezt a mondatot akarja telefonján hallani
Cikkek
Irodaválasztás: már az elején észnél kell lenni
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 17:40
Kellemes munkakörnyezet, a vállalat igényeivel összhangban álló belső térkialakítás, megfelelő parkolási lehetőség - néhány domináló szempont irodaház választásakor
Cikkek
Vezérváltás és más újítások a Cashline-nál
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 16:26
A Cashline Értékpapír Zrt. bejelentette, hogy Albrecht Ottó a vezérigazgatói tisztséget Puskás Tamásnak adja át. 13 sikeres év után a társaság egy újabb fejlődési szakaszba lép
Cikkek
Meglepő, de nem csak szórjuk a pénzt karácsonykor
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 16:19
Az év vége nemcsak az ünnepek előtti költekezést hozza, hanem lakossági megtakarítási csúcsot is mutat, a háztartások új megtakarításaik nagy részét az utolsó negyedévben halmozzák fel
Cikkek
Induljon a káosz: megtartják a sztrájkot a vasutasok
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 16:10
A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) és a Vasutasok Szakszervezete (VSZ) november 21-én 6 óra és 12 óra között megtartja a sztrájkot a mellékvonalak tervezett bezárása elleni tiltakozásul - jelentette be a két szakszervezet elnöke kedden sajtótájékoztatón Budapesten.
Elmondták: nem tudják elfogadni a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) döntését, amely szerint a 38 mellékvonalból a térségi vasútként működtetésre kerülő 26-ra egész évre, míg 12 esetében február végéig adnal közszolgálati megrendelést az új vasúti menetrendben, mert ez a megoldás nem jelent hosszú távú garanciát a mellékvonalak sorsának megnyugtató rendezésére.
A szakszervezetek szerint, ha nem születik megállapodás a sztrájk ideje alatti elégséges szolgáltatásról, akkor a munkabeszüntetés alatt nem közlekednek majd a személy-, illetve a tehervonatok, a 6 óra előtt elindult járatok pedig bemennek a következő állomásra.
Türelmi időt kérnek a települések a szárnyvonalak ügyében
Sztrájk: a Liga nem mond megálljt
Beindulnak a bulldózerek a NyugatinálMTI
Cikkek
Betét-számtan: kamatadó nélkül az igazi
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 16:01
Jövő év február 1-jével módosul a betéti és hiteldíjmutatóka vonatkozó szabályozás: így a betétekre vonatkozó EBKM, az értékpapírok hozamára vonatkozó EHM, valamint a hitelekkel kapcsolatos THM mutatók számítása mellett ezek közzététele is megváltozik
Cikkek
Schengeni pénzből vásároltak tömegoszlató járműveket
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 15:49
Több mint negyvenmilliárd forintot kapott Magyarország a csatlakozást segítő Schengen Alapból, ebből több mint 260 millió forintot vízágyú-beszerzésre költöttek
Cikkek
Jön az újabb gigapláza!
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 14:33
Új, multifunkcionális kereskedelmi- és irodakomplexum épül Budaörsön, közvetlenül az M1/M7-es autópályák közös kivezető szakasza mellett
Cikkek
Alul, felül borús számok
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 14:05
Határozottan romlott a világgazdasági klíma a negyedik negyedévben az Ifo német gazdaságkutató intézet elemzése szerint. A hangulat mérésére szolgáló mutató 99,3 pont volt az előző három hónapban mért
113,6 ponttal szemben.
Romlottak az úgynevezett almutatók is: a jelenlegi helyzet megítélése 127,9 pontról 118,7 pontra esett vissza, a várakozások indexe 100 pontról 80,7 pontra csökkent.
A romlás valamennyi nagy gazdasági térségben - Nyugat-Európa, Észak-Amerika, Ázsia - érzékelhető volt, de a legjobban Észak-Amerikában, s ott is elsősorban az Egyesült Államokban, aminek oka a másodlagos jelzáloghitel-piaci válság okozta megrázkódtatás.
Nyugdíjaznák a GDP-t
Belehúzott az OECD-s GDP
Jobb a gödör, mint a lejtő?MTI
Cikkek
Visszük a laptopot, mint a cukrot
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 13:56
Jelentősen, a vártnál jobban nőtt a Hewlett-Packard profitja az október 31-ével zárult negyedévben, elsősorban a laptop-eladások erőteljes növekedésének köszönhetően. Ezzel a világ legnagyobb személyi számítógép-gyártója lekörözte főbb versenytársait, az IBM és a Cisco céget, amelyek a napokban gyengülő megrendelésekről számoltak be, mivel megrendelőik jó része a hitelválságnak kitett bankszektorból tevődik össze. A HP ügyfelei között viszont kevesebb a pénzügyi szolgáltató.
A negyedévben 28 százalékkal 2,2 milliárd dollárra, részvényenként 81 centre emelkedett a cég adózott eredmény az egy évvel korábbi 1,7 milliárdról, részvényenként 60 centről. Az árbevétel 15 százalékkal 28 milliárd dollárra nőtt, ezen belül a notebookok forgalma 40 százalékkal szökött fel.
A Gartner piackutató adatai szerint a HP tovább erősítette pozícióit: piaci részesedése 18,8 százalék volt a harmadik negyedévben, 4 százalékponttal több, mint a második helyen álló Dellé.
Jön a Tesco Technikája: LCD TV 120 ezerért
Sokkal jobb a Leopard, mint a Vista?
Szélessávú étlap - nagy net teszt
Sírás, anyázás: repülhet a nagy Ő
Itt az olcsó laptop!MTI
Cikkek
Gyurcsány hajlandó lenne félreállni
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 13:27
Gyurcsány Ferenc a Gandul román napilapnak elmondta: az autonómia se nem felkínálható, se nem követelhető, hanem meg kell egyezni róla. Azt is elmondta: nem érzi magát kiválaszottnak
Cikkek
Eljött a vizitdíj ideje a cseheknél is
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 13:18
Az orvosi kivizsgálásért és a recept minden tételéért 30, egynapi kórházi tartózkodásért 60, míg az éjjeli és az ünnepi ügyelet igénybevételéért 90 koronát (mintegy 860 forintnak megfelelő összeget) kell fizetni januártól Csehországban - jelentette be kedden Tomás Julínek egészségügyi miniszter.
Az illetékek évi összegének felső határát 5000 koronában (közel 48 ezer forintban) állapította meg a tárca. Az illetékekkel kapcsolatos összes tudnivalót a tárca egy könyvecskében foglalta össze, amely megtalálható lesz az orvosi rendelőkben.
Minden pénzt elvisz a gyerek és a napi betevő
Elindult a Fidesz népszavazási kampánya
A vizitdíj leszoktat? (hanganyag)MTI
Cikkek
Kövér deficit: a PM azért sem változtat
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 12:32
A Pénzügyminisztérium 172,2 milliárd forint hiányra számít novemberben az államháztartásban, így az első tizenegy havi deficit a GDP 5,4%-a lesz. A célon azért nem változtatnak
Vásárló
Katasztrofális mélységekben - Nagy Mogyorókrém-teszt
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 12:15
Teljes mértékben gyanútlanul vágtunk neki: ha valamitől aggódtunk, az legfeljebb az volt, hogy biztosan ugyanolyan lesz minden termék. A végén aztán mégis egy alapos gyomrossal álltunk fel az asztaltól a Nagy Mogyorókrém-teszt után: megszületett a megdönthetetlen negatív rekord
Cikkek
Kötelező: a fele még nem igaz
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 11:33
Már csak tíz napig van lehetőségük az autósoknak arra, hogy - amennyiben úgy döntenek - felmondják kötelező gépjármű-felelősségbiztosításukat
Cikkek
Görög térfigyelő kamerák: lemondott a fél hatóság
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 10:28
Lemondott a személyes adatok védelmével foglalkozó, 14 tagú görög hatóság hét tagja, így tiltakozva amiatt, hogy a rendőrség videokamerákat használt egy tüntetésen, a hatóság tiltása ellenére.
A távozók - köztük Dimitrisz Gurgurakisz elnök és alelnöke - a sajtóhoz eljuttatott közleményükben utalnak arra, hogy a testület igen egyértelműen megvétózta a 2004-es athéni olimpia idején felállított térfigyelő kamerák rendőrségi alkalmazását. Gurgurakisz szerint a rendőrség ennek dacára filmezte e kamerákkal azt a nagy baloldali demonstrációt, amellyel megemlékeztek az ezredesek diktatúrája elleni, 1973. november 17-i diákfelkelésről.
Szotirisz Hadzigakisz igazságügy-miniszter, elfogadva a lemondásokat, a maga részéről védelmébe vette a kifogásolt gyakorlatot. Ezt a legfelsőbb bíróság közelmúltbeli állásfoglalásával indokolta, amely engedélyezi a kamerák használatát törvénytelen cselekmények esetén. A baloldal haragját kiváltó állásfoglalás a rendőrség által kért végső államtanácsi döntés megszületéséig lesz érvényben.
A három évvel ezelőtti olimpiai játékok befejezése óta az Athén utcáin felszerelt mintegy 300 kamera elvileg csak a gépkocsiforgalom ellenőrzését szolgálhatná.
A svájci miniszter saját magán próbálta a tasertMTI
Cikkek
A Gazprom beszállna az olasz árambizniszbe
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 10:27
Nagy erőkkel terjeszkedik Olaszországban a Gazprom: az orosz gázipari monopólium szeretne bekapcsolódni az áramszolgáltatásba is. Olasz lapjelentések szerint az Eni után most az Enel csoporttal tárgyal arról, hogy a gázszállításokhoz kapcsolódva részt venne az áram kiskereskedelemben is.
A Gazprom az idén februárban írt alá földgázszállítási megállapodást az Enivel arról, hogy közvetlenül a fogyasztóknak is ad majd el földgázt.
Az orosz vállalat azt tervezi, hogy az Olaszországba szállítandó mennyiségből az Enel is kapna. Cserében egy újonnan létrehozandó vállalatban a Gazprom kisebbségi részesedést kapna, az Enel pedig bevinné a cégbe néhány gázüzemű erőművét.
Németország után Olaszország a Gazprom legnagyobb európai partnere, évente 22 milliárd köbméter földgázt vásárol tőle, ennek legnagyobb részét az Eni importálja. Ezzel az Eni a Gazprom legnagyobb vállalati partnere a világon.
Hízik a Gazprom a gázáremeléstől
Zsarolja a Gazprom Európát!
A Gazprom megmondta Ukrajnának az árat
Amerikaiakkal karöltve terjeszkedik a GazpromMTI
Cikkek
4 millió az econet nyeresége
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 09:52
Az econet.hu Nyrt. 2007 első háromnegyedévében 3,98 millió forint adózott nyereséget ért el, ami 25 százalékkal alacsonyabb a 2006 azonos időszaki 5,31 millió forintos nyereségnél - közölte a társaság a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerint készült, konszolidált tőzsdei gyorsjelentésében kedden.
Üzemi szinten ugyanakkor jelentősen javult a cégcsoport eredményessége: a nyereség 84,8 millió forint volt az idén, szemben a tavalyi bázisidőszak 186 millió forintos veszteségével. A konszolidált árbevétel 34 százalékkal 2,842 milliárd forintra nőtt az egy évvel ezelőtti 1,212 milliárd forintról.
Az árbevétel változása nagyrészt a cégméret növekedéséből adódik, míg az eredményesség főként a telekommunikációs szolgáltatásokat nyújtó Externet Zrt. javuló teljesítményének köszönhető.
A cégcsoporton belül a média üzletágat képviselő, az idén akvizícióval megszerzett EST Média Group Kft. és leányvállalatai a beszámolási időszakban mintegy 1,35 milliárd forinttal járultak hozzá a konszolidált árbevételhez.
Az adózott profit az idén illetve a bázisidőszakban nagyságrendileg hasonló volt, de míg tavaly ez csak egy 180 millió forintos, cégeladásból származó egyszeri pénzügyi eredménnyel volt elérhető, addig az idén az eredményt önmagában az üzleti tevékenység eredménye is megalapozta.
Az econet.hu jegyzett tőkéje a 2007 márciusi tőkeemeléssel 3,6 milliárd forintra nőtt a korábbi 2,85 milliárd forintról, majd az augusztus eleji újabb tőkeemeléssel 4,271 milliárd forintra emelkedett. Ez utóbbit október 11-én jegyezte be a cégbíróság. A saját tőke értéke 3,9 milliárd forint volt szeptember 30-án, egy év alatt 34 százalékkal nőtt.
A társaság részvényeit az idén áprilisban a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájába sorolták át. A papírok kedden délelőtt 213 forintot értek a tőzsdén, 2 forinttal kevesebbet a hétfői záróáruknál. Az elmúlt egy évben 73 és 232 forint közötti árfolyamon forogtak.
A kategóriás lesz az econet.huMTI
Cikkek
Negyedével csökkent az építőipari termelés
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 09:32
Az építőipari termelés 2007 szeptemberében kiigazítatlan adatok alapján 25,7, munkanaptényezővel kiigazítva 24,8 százalékkal csökkent 2006 szeptemberéhez képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az év első kilenc hónapjában a termelés 10,2 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakitól. Szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazítva a termelés 4,6 százalékkal volt kisebb az előző havinál.
Az építőipari termelés 2007 első nyolc hónapjában 7,3 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Augusztusban kiigazítatlan adatok alapján az ágazat termelése 15,3 százalékkal, munkanaptényezővel kiigazítva 14,4 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
Az építőipari termelés 2006 szeptemberében kiigazítatlan adatok szerint 4,8 százalékkal, munkanaptényezővel kiigazítva 3,7 százalékkal maradt el az előző évi magas bázistól, az év első kilenc hónapjában a termelés 2,1 százalékkal csökkent. Tavaly szeptemberben a termelés szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazítva 2,7 százalékkal volt magasabb az előző havinál.
A KSH közlése szerint a szerkezetkész épületek és egyéb építmények építése szeptemberben harmadával esett vissza 2006 szeptemberéhez képest; január-szeptemberben összességében 15,1 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.
Az épületgépészeti szerelés szeptemberi termelése 2,5 százalékkal emelkedett, a befejező építésé 21,5 százalékkal csökkent az előző év azonos hónapjához viszonyítva.
Az épületek építésének volumene kiigazítatlan adatok alapján 22,6 százalékkal, az egyéb építményeké 29,4 százalékkal volt alacsonyabb, mint 2006. szeptemberben. Évkezdettől az épületek építése 6,3 százalékkal csökkent, az egyéb építményeké 14,9 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazítva az épületek építése az előző havihoz képest 6,6 százalékkal, az egyéb építményeké 3,2 százalékkal esett vissza.
Az építőipar szeptember végi szerződésállománya 46,8 százalékkal volt kisebb az egy évvel korábbinál. Ezen belül az épületek építésére kötött szerződések állománya 32,6 százalékkal, az egyéb építmények építésére kötötteké 55 százalékkal csökkent.
Az építőipari vállalkozások augusztusban az egy évvel korábbinál 13,5 százalékkal kisebb volumenű új szerződést kötöttek, ezen belül az épületek építésére kötött új szerződések volumene 4,5 százalékkal, az egyéb építmények építésére kötötteké közel egynegyedével esett vissza. Az év első kilenc hónapjában kötött szerződések 18,7 százalékkal maradtak el a 2006. január-szeptemberitől.
2006 szeptemberéhez képest az építőipari tevékenység költségalapon számított árai a korábbinál kisebb mértékben, 4,6 százalékkal nőttek, ezen belül a szerkezetkész épületek és egyéb építmények építésének árai 5 százalékkal emelkedtek. Az építőipari árak az előző havihoz képest 0,2 százalékkal emelkedtek.
Kissé javult az átlagkeresetek vásárlóereje (hanganyag)
"Eddig szárnyaltak a bérek"
Háromnegyed év alatt 5,6%-kal csökkent a reálbér
Megdöglött a Pannon Puma: 1 százalékos GDP-bővülés
MTI
Cikkek
Eljárás indult a szegedi EHÖK-elnök ellen
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 09:29
Fegyelmi eljárás indult a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának (EHÖK) elnöke ellen.
Török Márkot többek között azzal gyanúsítják, hogy szabálytalanul intézkedett a szociális támogatások megítéléséről, és hogy engedély nélkül rendelt el felújítási munkákat a bölcsészkaron. A fegyelmit Badó Attila rektorhelyettes indítványozta.
Az EHÖK távirati irodához eljuttatott közleményében az szerepel, hogy a vád szerint az elnök dohányzik az irodájában, a tárgyalások alatt tiszteletlenül beszél bizonyos oktatókkal, és nem veszi figyelembe a rektorhelyettes által működtetett egyetemi térítési bizottság javaslatait a szociális ösztöndíjak tekintetében. Továbbá elnöki jogköreit túllépve irányítja a Bölcsészettudományi Kar főépületében öntevékeny csoportok által működtetett pinceszínház kialakítását.
A közlemény szerint az EHÖK elnöksége maximálisan kiáll az elnök mellett, amit bizalmi szavazáson harminchat igen és négy tartózkodás mellett a küldöttgyűlés is támogatott ellenszavazat nélkül. A részletekről kedden sajtótájékoztató keretében számolnak be.
Az egyetem a vizsgálat lezárultáig nem nyilatkozik az ügyben - közölte Keczer Gabriella, az SZTE kommunikációs vezetője.
Inkább a lányok kérnek diákhitelt
Gráf: lesz munkájuk a pályakezdő gazdáknak
Gyurcsány: helytállnak gyermekeink a világban?MTI
Cikkek
Nemzetközi szinten is brutális a magyar adóteher
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 09:08
Egy felmérés szerint Belgium és Dánia mellett Magyarország alkalmazza a legsúlyosabb elvonásokat; a családosokat alapul véve a legutolsó helyen végzett az ország
Cikkek
Zöldülne a repülés, ha hagynák
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 08:38
Ha azért terhelik a légiközlekedést, mert az még terhelhető, az hamar visszaüthet a forgalomban, olyannyira, hogy a Heathrow új, zöld terminálját sem lehet majd rendesen kihasználni - Márványi Péter jegyzete
Cikkek
"Gépkoldusok" a kéregetők helyett Pécsett
Privátbankár.hu | 2007. november 20. 08:35
Köztéri adománygyűjtő automaták felállítását fontolgatják Pécsett, hogy kevesebb kéregető zaklassa az állampolgárokat - írja az Új Dunántúli Napló.
Az ötletgazda, Tasnádi Péter polgármester elmondta: a gépekbe dobott összegeket, illetve az abból vásárolt holmikat a koldusok, hajléktalanok problémáit ismerő szervezetek juttatnák el az érintettekhez. Az Európa több városában alkalmazott módszerrel vissza lehet szorítani a kéregetést, persze csak akkor, ha erre az adakozók is vevők lesznek.
A koldulók szerint ugyanakkor ez nem oldaná meg a gondjaikat. Úgy vélik, a "gépkoldusokba" sokkal kevesebb pénz kerülne, mint amennyit ők személyesen össze tudnak gyűjteni.
A baranyai megyeszékhelyen idén több mint háromszáz esetben indult rendőrségi eljárás erőszakos kéregetés miatt. A büntetésnek azonban nem sok foganatja van, lévén, hogy a koldusok nem tudják kifizetni a bírságokat.
Munkaügyi kirendeltség a hajléktalanoknakMTI
Friss
Makro / Külgazdaság
Megint durván drágulnának az üzemanyagárak a hazai kutakon védett ár nélkül
Hét, illetve három forinttal nőnek a piaci árak.
39 perce
Részvény / Deviza / Áru
Nagyot fog káromkodni, ha meglátja ezt a forintárfolyamot
Tovább gyengült pénteken a forint.
2 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Hat zenész a világ milliárdosai között2026. március 13. 14:50 -
Erdélyi bevásárlóközpontok megvásárlásáról tárgyal Jellinek cégcsoportja2026. március 13. 06:15 -
170 millió dolláros luxusbirtokot vásárolt Mark Zuckerberg, a világ egyik leggazdagabb embere2026. március 12. 16:15 -
-
Százmillió eurót ér Szoboszlai: brutálisan felment a magyar sztár értéke2026. március 11. 16:15
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Az állami idősellátás hiányait gondoskodó közösségek igyekeznek pótolni
16:58
-
Újabb pofon az amúgyis mélyponton lévő horvát-magyar viszonynak
16:26
-
A MÁV szerint dübörög a Budapest-Belgrád vasútvonal
16:08
-
Ekkora mennyiségű olaj kiesésére még soha nem volt példa
15:39
-
Az 50 év felettieknek el kell kezdeniük felkészülni a nyugdíjas évek finanszírozására
14:21
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Helyszínváltozás: a Dobó téren tartják a Fidesz március 17-i rendezvényét Egerben
14:07
-
Több, mint bio: a Demeter minősítés és a biodinamikus gazdálkodás világa
06:03
-
Rendkívüli szünet az Epreskert utcai Tagóvodában
05:46
-
Tavaszi idő elszórt záporokkal
05:20
-
Bronz minősítést és különdíjakat nyert az OVI-VÁR csapata a jubileumi közétkeztetési szakácsversenyen
19:37
legolvasottabb
-
Nem akárki küldött levélben figyelmeztetést Orbán Viktornak
2026. február 23. 19:52
-
A Covidnál is nagyobb sokk következik
2026. február 18. 10:21
-
Sorra mondják le az izraeli turisták a budapesti szállodafoglalásaikat
2026. február 21. 12:54
-
Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt
2026. február 22. 11:41
-
Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
2026. február 20. 19:30
top 24
-
Az áprilisi választás után jön a neheze a győztesnek – megszólalt a Fitch Ratings
2026. március 13. 10:22
-
Rosszul jár, aki idén megy nyugdíjba
2026. március 13. 11:16
-
Vérfagyasztó figyelmeztetést küldött az iráni Forradalmi Gárda
2026. március 13. 10:39
-
Mindenképp megkapja a 90 milliárdot Ukrajna a francia elnök szerint
2026. március 13. 15:16
-
Belenyúltak a védett áras tankolás szabályaiba – akár 5 milliárdos bírságot is kiszabhat a NAV
2026. március 13. 07:14

