Hírek
Cikkek Fedezze fel az ókori Egyiptomot - az interneten 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 18:15
Az ókori Egyiptomról az interneten megtalálható információkat rendszerezi egy új magyar nyelvű honlap. Az egyes helyszíneket műholdképeken keresztül is meg lehet nézni
Cikkek Júniusi sztrájkra készülnek az olasz benzinkutasok 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 17:48
Június 6-8-a között Olaszország-szerte ismét sztrájkolni készülnek a benzinkutasok, tiltakozván amiatt, hogy a kormány liberalizálni akarja az üzemanyag kereskedelmet. Ez már a sokadik alkalom az elmúlt hónapokban, hogy a benzinkutasok ily módon adnak hangot nemtetszésüknek. Az első leállás február elején volt. Romano Prodi kormánya március közepén kapta meg a felhatalmazást a parlamenttől a gazdaság különböző szektoraiban a versenyt élénkítő csomaghoz. Ennek részeként mérséklik a benzinkutak között megkövetelt távolságot, amivel lehetővé válik még több kút megnyitása. A kötelező távolságtartási szabályt eltörlik a mozikra, a szépségszalonokra és más üzletekre vonatkozóan is. A kormány azt szeretné, ha bővülne az üzemanyag-töltő állomások hálózata, mert ez a verseny éleződése révén az árak csökkenését eredményezi. A kormány döntése értelmében ezért a jövőben a szupermarketek is értékesíthetnek üzemanyagot. Cserében viszont engedélyezték, hogy a benzinkutak árusíthassanak élelmiszereket, illetve vény nélküli gyógyszereket - amit a benzinkutasok már régóta szorgalmaztak. Olaszországban 22 ezer benzinkút működik, többnyire kisvállalkozások formájában. Az állami Eni olajtársaság a piac 40 százalékát tartja kézben. A benzinkutasok attól tartanak, hogy a nagy szupermarket láncok támasztotta versenyben nehezen fogják tudni megállni a helyüket, és az önkiszolgáló benzinkutak számnak növekedésével sok munkahely megy veszendőbe. Termelésnövelésre szólítják fel az OPEC-et MTI
Cikkek Erősödik a profitrealizálás, csökkent a BUX 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 17:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 290,89 pontos esés után, 25.955,81 ponton zárt pénteken. A csütörtöki záró értékhez képest ez 1,11 százalékos gyengülés. A részvénypiac forgalma magas volt, megközelítette a 66 milliárd forintot, aminek több mint két harmadát a Mol adta. A vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz viszonyítva. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX viszont 11,67 ponttal, 0,39 százalékkal 2.986,39 pontra emelkedett. Keresztesi Andrea, a KBC Securities üzletkötője elmondta, hogy széles sávban ingadozó, volatilis kereskedés folyt a hét utolsó napján a Budapesti Értéktőzsdén. A gyorsjelentési időszak végének közeledtével érződik a profitrealizálási hajlam erősödése - mondta. Az osztalékpapírok közül a Mol pénteken forgott utoljára együtt az osztalékszelvénnyel, ez meg is látszott a papír nagy forgalmán. A Magyar Telekom pedig hétfőn forog utoljára együtt az osztalékszelvénnyel. Ezen túl a Mol csaknem 42 milliárd forintos forgalmához hozzájárult egy 1,1 millió darabos önkötés is. A szakember elmondta, hogy az Egis gyengülésében szerepet játszott az is, hogy az UBS befektetési ház 22.000 forintról 19.000 forintra rontotta a gyógyszerrészvény célárfolyamát. A Danubius és az Émász azonban szembe tudott menni az általános piaci tendenciával: a szálloda részvény 10.200 forintos záró árfolyama történelmi csúcsot jelent, az Émász pedig arra a piaci pletykára, hogy az Elművel együtt kivezetik a tőzsdéről - csaknem 6 százalékkal, 1.350 forinttal 24.150 forintra ugrott. A Mol 1,41 százalékkal lett olcsóbb. Az OTP részvények ára 0,81 százalékkal esett. A Magyar Telekom 1,06 százalékkal gyengült. A Richter 1,67 százalékkal csökkent. Az Egis részvények 2,96 százalékkal értek kevesebbet, mint előző nap. A Danubius 169 millió forintos forgalmat bonyolított le, árfolyama 195 forinttal 10.200 forintra ugrott. Az Émászra 330 millió forintnyi üzlet született, a 24.150 forintos záróár 1.350 forintos emelkedés a csütörtöki záráshoz képest. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI  
Cikkek Ezúttal a soványak aggódhatnak: belső kövérség 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 17:38
Ha tényleg az az igazán fontos, ami a szemnek láthatatlan, akkor sok vékony ember bajban lehet. A belső szerveket borító belső zsírréteg is veszélyes lehet
Cikkek A Fidesz továbbra is veri az MSZP-t 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 17:17
Nem változott jelentősen a két nagy párt támogatottsága a Századvég és a Forsense szerint: az összes megkérdezett 27 százaléka szavazott volna a Fideszre, 21 százaléka az MSZP-re
Cikkek Kényszerleszállás Ferihegyen 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 16:11
Biztonságban leszállt az az utasszállító repülőgép, amely műszaki hiba miatt fordult vissza a budapesti Ferihegyi repülőtérre péntek délután - tájékoztatta a ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport szóvivője az MTI-t. Szollár Domokos elmondta: a Sterling légitársaság Stockholmba tartó járata - fedélzetén 82 emberrel - a felszállást követően azért fordult vissza, mert a pilóta az orrsegédszárnnyal kapcsolatban problémát észlelt. Hozzátette: a Boeing 737-es gép biztonságban leszállt a Ferihegyi repülőtéren. A szóvivő tájékoztatása szerint az orrsegédszárnynak a gép emelkedésekor és a leszállásakor, a felhajtóerő növelésében van szerepe. A ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport szóvivője a távirati irodának azt is elmondta, hogy az utasokat egy tehermentesítő járattal juttatják el Stockholmba, vagy más járatokon próbálják őket elhelyezni. Amennyiben ez nem valósulhat meg, a visszafordult gép utasai Budapesten kénytelenek tölteni az éjszakát - fűzte hozzá. Vadászgép hajtott végre kényszerleszállást Ferihegyen MTI
Cikkek Újabb saját részvény vásárlási programba kezd az OTP 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 16:08
Az OTP Bank az április 27-i közgyűlésétől kapott felhatalmazása alapján péntektől saját részvény vásárlásba kezd a Budapesti Értéktőzsdén - közölte a társaság a BÉT honlapján pénteken. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Csak egy kamatcsökkentő szavazat volt a Monetáris Tanács ülésén 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 16:00
A Monetáris Tanács április 23-án tartott legutóbbi kamatdöntő ülésén csak Bánfi Tamás szavazott a 25 bázispontos kamatcsökkentés mellett, a tanács többi, 12 tagja a változatlan kamat mellett foglalt állást - derül ki a MT üléséről készített rövidített jegyzőkönyvből, amelyet az MNB pénteken hozott nyilvánosságra. A Monetáris Tanács a jegybanki alapkamatot legutóbb tavaly október 25-én emelte 25 bázisponttal 8 százalékra. A testület május 21-án tárgyal ismét a kamatokról, a piacon nem tartják kizártnak, hogy már most lehet egy 25 bázispontos kamatcsökkentés, de vannak, akik szerint erre legkorábban júniusban kerülhet sor. Az ülésen a jegyzőkönyv tanúsága szerint áttekintették a március 26-i legutóbbi kamatdöntő ülés óta eltelt időszak makrogazdasági és pénzpiaci helyzetét. Megállapították, hogy az eltelt időszak során a konjunkturális kép nem változott számottevően. A belső keresletben 2006 során a vártnál nagyobb mértékű lassulás volt tapasztalható, miközben a nettó export a külső konjunktúra hatására dinamikusan bővült. A külső befektetői környezet kedvezően alakult, az olajárak ismételt emelkedése ellenére a piacok kedvezőbben ítélik meg a globális konjunktúra kilátásait. Több tanácstag is hangoztatta, hogy az előző havi üléshez képest nem tisztult számottevően az infláció várható alakulásáról alkotott kép. A bizonytalanság legfőbb forrásaként a versenyszféra béradatait jelölték meg. Kérdéses, hogy a hónapok óta tartó magas bérinfláció mennyiben tulajdonítható a gazdaság kifehéredésének, illetve milyen mértékben tükrözi az inflációs várakozások megemelkedését. Több részről is elhangzott, hogy amíg nincsenek pontosabb információk a munkapiaci folyamatokról és az inflációs kilátásokról, az inflációs bizonytalanság  óvatos, kiváró kamatpolitikát indokol. A tagok többsége egyetértett abban, hogy a forintbefektetésektől elvárt prémium számottevően csökkent. Többen hangsúlyozták, hogy a hazai fundamentumok kedvezőbb megítélése következtében a forint kockázati prémiumának csökkenése tartós lehet. Ezért - bár az inflációs kockázatok továbbra is jelentősek - amennyiben nem jelentkeznek további kockázati tényezők, nő a kamatpolitika mozgástere. A májusi előrejelzés ismeretében egy szélesebb információs halmazra támaszkodva lehet majd dönteni. Fölélőtték az inflációt Nem biztos a májusi kamatcsökkentés MTI
Cikkek Korrigált a forint 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 15:51
Erősödött a forint pénteken a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy körül 248,15/25 forinton jegyezték, a csütörtök délutáni 248,90/249,00 forint után. A dollárral délután 183,80/90 forinton kereskedtek, míg előző nap 184,20/35 forint volt az árfolyama. A kereskedők inkább az előző napi gyengülés korrekciójaként értékelik a forinterősödést, mintsem az áprilisi inflációs adat hatásaként, a 8,8 százalékos adat ugyanis nagyjából megegyezett a piaci várakozással. A török és a dél-afrikai valuták piacán bekövetkezett pozitív korrekció jól hatott a közép-európai valutákra is, az eurót 248,10-249,80 forint között jegyezték. A széles sávban változó árfolyamok élénkítették a forgalmat - mondták el a piacon. Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állás MTI
Cikkek 11 ezres sztrájk a Deutsche Telekomnál 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 15:48
A Deutsche Telekom mintegy 11 ezer alkalmazottja lépett országszerte sztrájkba pénteken a cégvezetésnek a munkahelyek áthelyezéséről kidolgozott terve elleni tiltakozásul. A ver.di szakszervezeti szövetség szerint a DT észak-rajna vesztfáliai, bajorországi és alsó-szászországi telephelyeit éinti nagyobb számban a munkabeszüntetés. A német távközlési társaság pontos információt nem közölt arról, milyen fennakadásokat okoz a munkabeszüntetés, amely egyebek között érinheti az információs központok, a műszaki szolgáltatások, a megrendelésfogadó részlegek munkáját. A társaság dolgozói csütörtökön döntöttek a sztrájk mellett, miután a  szakszervezet és a vállalat vezetése nem tudott egyezségre jutni az átszervezések miatt kirobbant vitában. A szolgáltatásban dolgozókat  tömörítő szakszervezet, a ver.di tagjainak 96 százaléka voksolt a munkabeszüntetésre. Ez az első sztrájk a német telefontársaság történetében, s az első komolyabb munkaügyi konfliktus azóta, hogy a vállalatot tizenkét évvel ezelőtt privatizálták. A Deutsche Telekom (DT) átalakítása körül zajló konfliktusban a ver.di a hétvégén új sztrájkstratégiát körvonalazott: az egész cégre kiterjedő munkabeszüntetés helyett a DT érzékeny programjait bénítja meg időlegesen. A Der Spiegelben a ver.di egyik vezetője úgy nyilatkozott, hogy ennek keretében a DT vállalati ügyfelei, így bankok, biztosítók, üzemek számolhatnak azzal, hogy kommunikációs lehetőségeik korlátozottá válnak. A magánügyfeleket a ver.di szándékosan "kihagyja", mivel nem akarja eljátszani a lakosság szolidaritását. Sztrájk lesz a Deutsche Telekomnál MTI
Cikkek Orbán Viktor saját tévével erősít 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 14:26
Orbán Viktor megújult honlapján havonta megjelenő videóüzenetekben válaszol a hozzá érkezett kérdésekre, mindennapi munkáját pedig életszagú OV TV-adásokban mutatják be
Cikkek A Raiffeisen Investment az FHB privatizációs tanácsadója 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 13:51
Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. (ÁPV) igazgatósága a csütörtöki ülésen az FHB Jelzálogbank Nyrt. privatizációs tanácsadói pályázatán a Raiffeisen Investment AG-t választotta ki - közölte a privatizációs szervezet pénteken. A tanácsadói szerződést várhatóan május 21-én írják alá, és az FHB privatizációs tranzakciójának pénzügyi zárást az év végéig tervezik - áll a közleményben. MTI
Cikkek Menedzserek a kormányzati kommunikációban 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 13:33
Kihívás vagy próbálkozás? Új, az üzleti élet különböző területeiről érkezett erőkkel próbálkozik frissíteni működését a kormány a kommunikáció területén is
Cikkek Nem biztos a májusi kamatcsökkentés 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 12:36
Az április inflációs adatok alapján most már jórészt biztos, hogy a magyarországi infláció túl van a tetőzésen, de ez még nem felétlenül elegendő a májusi kamatcsökkentéshez
Cikkek Termelésnövelésre szólítják fel az OPEC-et 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 11:58
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) még a nyár előtt növelnie kell termelését, hogy megakadályozza a nyersolajfogyasztó államok olajkészleteinek nagyarányú csökkenését - szólított fel ismét a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) májusi havi olajpiaci jelentésében. Ez immár a harmadik havi hasonló felszólítás az OPEC-nek címezve. A benzinkészletek a fő fogyasztó Egyesült Államokban az év megfelelő időszakához képest 16-éves mélypontra süllyedtek. Az IEA szerint ahhoz, hogy a július-augusztusi valószínűsített keresletnövekedést ki lehessen elégíteni, nagy hozzáférhető kapacitás kell. Ennek eléréséhez, anélkül, hogy az olajkészletek csökkennének, az OPEC termelésnövelése kell, még a nyár előtt. Júniusban az olajtermékek iránti keresletet szakértők globálisan napi 1,6 millió hordóval várják növekedni. A világ nyolcadik nyersolajexportőre, Nigéria a fegyveres akciók következtében negyedével csökkentette kitermelését, ez az IEA becslése szerint május elején 815 ezer hordó napi kieséséhez vezetett. Az IEA idei olajkereslet-növekedési előreljezését a mostani májusi jelentésben is 1,8 százalékon - 1,5 millió hordó/nap szinten - változatlanul hagyta. Ugyanakkor csökkentette a nem-OPEC olaj iránti kereslet növekedésére vonatkozó becslést az idei évre: 100 ezer hordóval, miközben az OPEC olajára a harmadik negyedre napi 400 ezer hordós keresletnövekedést vár. Az OPEC-en kívüli országok olajkínálatának növekedését az idei évre 100 ezer hordóval, napi 1 millió hordóra emelte. Áprilisban az OPEC kitermelése napi 30,3 millió hordón stabilizálódott, 2,8 millió hordós napi fölös kapacitás mellett - becsli az IEA. A vártnál jobban nőtt a múlt héten az amerikai olajtartalék Jótékonyságra fordítják a kenőpénzeket MTI
Cikkek Blair Brownt támogatja 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 11:50
Egyértelmű támogatásáról biztosította Gordon Brown pénzügyminiszter kormányfői ambícióit pénteken Tony Blair brit miniszterelnök, aki előző nap jelentette be, hogy június végén lemond. Blair londoni sajtóértekezletén "rendkívüli és ritka tehetségnek" nevezte Brownt, és közölte: "nagy örömmel" támogatja megválasztását a Munkáspárt vezéri posztjára, és így a miniszterelnöki tisztségre is. Brownt eddig is mindenki messze a legesélyesebb utódjelöltnek tekintette, de Blair most először mondta ki nyilvánosan és egyértelműen, hogy ő is pénzügyminiszterét szeretné a párt és a kormány élén látni távozása után. Blair június végén távozik Tony Blair váltja a botrányba keveredett Világbank-elnököt? MTI
Cikkek Már csak 10 nap van hátra 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 11:40
Már csak bő tíz nap van hátra május 21-e éjfélig, ameddig a 2006. évi szja-bevallásokat szankció nélkül be lehet adni - hívta fel a figyelmet az APEH
Cikkek Visszás egészségügyi rendszerről forgatott az amerikai botrányfilmes 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 11:33
Vizsgálatot indított az amerikai pénzügyminisztérium Michael Moore amerikai dokumentumfilm-rendező ellen amiatt, hogy a filmes legújabb alkotásának forgatási munkái során megsértette a Kubával szemben érvényben lévő amerikai embargót - közölte egy amerikai internetes portál helyi idő szerint csütörtökön. A The Smoking Gun értesülése szerint a hatóságok egy hivatalos iratban azzal vádolják Moore-t, hogy a szükséges utazási engedély nélkül látogatott el a szigetországba. Moore márciusban járt Kubában forgatócsoportja és néhány beteg társaságában, akik a 2001. szeptember 11-i egyesült államokbeli terrortámadások után a New York-i Világkereskedelmi Központ helyén vettek részt a romok eltakarításában. Az ennek során szerzett betegségük orvosi kezelése végett utaztak a szigetre. Hírek szerint a rendező elővigyázatosságból új filmje kópiáiból egy példányt biztonságba helyett valahol az Egyesült Államokon kívül arra az esetre, ha a hatóságok elkoboznák legújabb opuszát. Moore új - Sicko című, az amerikai egészségügyi rendszer visszásságait reflektorfénybe helyező - filmjének premierje május 19-én lesz a Cannes-i filmfesztiválon, az amerikai mozikban június végén mutatják be. A szegényeknek nem jut majd ellátás? Nincs se szolidaritás, se öngondoskodás MTI
Cikkek Fidesz az ingatlanadó ellen 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 11:29
A Fidesz a leghatározottabban ellenzi az ingatlanadó bevezetését, és arra szólítja fel a kormányt, hogy álljon el ennek szándékától - mondta Varga Mihály, az ellenzéki párt alelnöke pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján. Az ellenzéki párt gazdasági kabinetvezetője az ingatlanadó bevezetését elhibázottnak és kifejezetten károsnak nevezte. Varga Mihály azt mondta, nem értenek egyet azzal, hogy miközben a kormány mindent megadóztat és egyre nagyobb terheket ró a vállalkozásokra és az emberekre, még egy adófajtát vezetne be. Konzultációt sürgetnek az ingatlanadóról Kelendő a magyar luxus külföldön Ingatlanadó: négyszer elgáncsolták, mégis lesz MTI
Cikkek Nem lepődtek meg az elemzők 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 11:24
Az áprilisi 12 havi infláció nem okozott meglepetést az MTI által megkérdezett elemzőknek, akik ugyanakkor eltérően vélekednek a várható jegybanki reakciókról
Cikkek Külföldre megy a tőke - és? 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 11:13
Simor András jegybankelnök szerint hosszabb távon kedvező hatása lesz a magyar cégek külföldi beruházásainak, rövid távon azonban egyelőre nehéz megítélni a hatást
Cikkek Vodafone-anya létesül Magyarországon 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 10:57
A Vodafone csoport új szolgáltató központot hoz létre Budapesten; a 9 milliárd forintos beruházással 700 új munkahely jön létre - hangzott el a Vodafone Magyarország és a gazdasági tárca közös sajtótájékoztatóján pénteken Budapesten. Beck György, a Vodafone vezérigazgatója elmondta: hároméves konszolidáció eredményeként a Vodafone szolgáltatásainak jelentős részét - pénzügy, humánerőforrás, beszerzés - központosítja. A cég vezetésének döntése szerint ezeket a szolgáltatásokat Magyarországra telepíti és innen szolgálja ki az összes leányvállalát. A Vodafone 100 millió dollárból fejleszt Magyarországon Közös mobiltévét indítana a Vodafone, a T-Mobile és az O2 Tovább bővült a mobilpiac 20 milliós bírság a Vodafone-nak MTI
Cikkek Veres keletre kacsint 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 10:50
A világ legnagyobb fejlődő piacain, például Indiában, Kínában és Oroszországban olykor tőkekivitellel is terjeszkedő magyar vállalatok gyorsíthatják a magyar gazdasági növekedést
Cikkek Veres keletre kacsint 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 10:36
A világ legnagyobb fejlődő piacain, például Indiában, Kínában és Oroszországban olykor tőkekivitellel is terjeszkedő magyar vállalatok gyorsíthatják a magyar gazdasági növekedést - mondta Veres János pénzügyminiszter a Magyar Atlanti Tanács budapesti konferenciáján. Már több magyar vállalat érte el azt a méretet, amely miatt kilép a belföldi piacról, és nemcsak áru-, hanem tőkeexporttal is - mondta Veres János. A pénzügyminiszter által ismertetett adatok szerint a kiáramló magyar működőtőke összege a kiugró 2003. évi 1,4 milliárd euró után, 2004-ben 0,8 milliárd, 2005-2006-ban pedig egyaránt 2,1 milliárd euró volt. A magyar gazdasági növekedés forrásait 2009-ig nemcsak a költségvetés 1.000 milliárd forinttal csökkenő igénye, illetve az Új Magyarország programban felhasználható 700 milliárd forint jelenti, hanem a magyar cégek terjeszkedése is a világ leggyorsabban fejlődő piacain: Indiában, Kínában és Oroszországban - fejtette ki Veres János. Példaként hozta fel a magyar-orosz forgalmat, amely a 2003. évi 3,6 milliárd dollárról 8,2 milliárdra nőtt 2006-ra, s ezen belül a magyar export 600 millió dollárról 2 milliárd dollárra. 1 milliárd alatt lehet az idei külker-hiány Nem vicc: magyar külkereskedelmi többlet! Veres: kedvező folyamatok, kedvező fogadtatás (hanganyag) Így működik a világ: a tőkekivitel vonzatai (hanganyag) MTI
Cikkek Prága és Bécs: atom-feszültség 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 10:32
Ha a dél-csehországi temelíni atomerőmű bezárását követelő osztrák aktivisták ma délután valóban lezárják a cseh-osztrák határátkelőket, és ezzel megbénítják a forgalmat, Csehország a kérdést várhatóan felveti az Európai Unió külügyminisztereinek legközelebbi értekezletén - közölte a cseh külügyminisztérium. Az osztrák aktivisták tegnap bejelentették, hogy a 16 cseh-osztrák határátkelő közül tizenkettőt ma délután három és öt óra között lezárnak. Prága attól tart, hogy ez súlyos közlekedési problémákhoz vezet, és kárt okoz Csehországnak. A határátkelők forgalmának korábbi korlátozása miatt Prága már Bécsben is tiltakozott, de az osztrák fél ezekre nem reagált. Atomot mindenkinek Észak-Korea leállítja atomreaktorát? Van az a pénz A tudomány végre legyőzte a politikát Budapest lekörözte Brüsszelt, Londont és Prágát is MTI
Cikkek Jó hír a forintnak 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 09:35
Erősödött a forint ma reggel a bankközi devizapiacon, az eurót 249,40/50 forintos nyitás után fél tíz körül 248,80/90 forinton jegyezték, a tegnap délutáni 248,90/249,00 forintos árfolyam után. A dollárral reggel 184,75 forint körül kereskedtek, míg előző nap délután 184,20/35 forint volt az árfolyama. A kereskedők inkább az előző napi gyengülés korrekciójaként értékelik a reggeli forinterősödést, mintsem az áprilisi inflációs adat hatásaként, az adat ugyanis nagyjából megegyezett a piaci várakozással. Legfrissebb devizaárfolyamok Fölélőtték az inflációt MTI
Cikkek TUI: viharos idők 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 09:30
A legnagyobb európai idegenforgalmi vállalat, a német TUI idegenforgalmi vállalat pénteken 105,8 millió eurós veszteséget jelentett az adó utáni rubrikában az első negyedévről, 16,4 százalékkal többet a tavalyi első negyedévi, 90,9 milliós hiánynál. A szélesebb üzemi veszteség (EBITA) majdnem megkétszereződött, 83 millió euróra az egy évvel korábbi, 45 milliós veszteséghez képest. Az idegenforgalmi ágazat üzemi vesztesége majdnem megháromszorozódott, 237 millió euróra 83 millióhoz képest, de Közép-Európában 98 millió euróra csökkent 102 millióhoz képest. Rontotta a negyedévet az enyhe időjárás, amely nem kedvezett a téli sportoknak, ettől még kínzóbb lett a verseny a vendégekért, lenyomva az árakat, és nagyobb egyszeri költség is volt a Corsair Boeing 747-es flottájának megújítása miatt. Közép-Európában az idegenforgalmi ágazatnak 1,9 millió vendége volt az első negyedévben, 11,7 százalékkal több, mint egy évvel korábban, Észak-Európában 1,283 millió, 5,8 százalékkal több, Nyugat-Európában - az ott már krónikusan gyenge általános fogyasztói hangulatra jellemzően - 813 ezer, 0,1 százalékkal kevesebb, mint egy évvel azelőtt. A tengeri áruszállításban viszont 141 millió eurós üzemi eredmény keletkezett az egy évvel korábbi, 25 milliós veszteség helyett, mert a forgalom növekedése már ellensúlyozta az árak és velük a bevétel további csökkenését. A bevétel, 4,09 milliárd euró, 2,6 százalékkal elmaradt az egy évvel azelőtti 4,2 milliárdtól. Olasz elismerés a Gellért Szállónak Tananyag lesz az ökoturizmus Törökország már nem annyira vonzó Alaposan drágul a vonatjegy, tovább érvényes a bérlet MTI
Cikkek Fölélőtték az inflációt 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 09:08
Ma reggel tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) áprilisi inflációs adatait: a fogyasztói árak 0,5 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest és 8,8 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi szintet
Cikkek Zuhanással nyitott a BUX 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 08:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 302,29 pontos csökkenéssel, 25.944,41 ponton nyitott. A tegnapi záró értékhez képest ez 1,15 százalékos gyengülés. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Lőfegyvereket foglaltak le Bács-Kiskun megyében 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 08:46
Kiskunhalason és Kecskeméten is engedély nélkül tartott lőfegyvereket foglaltak le; mindkét esetben visszaélés lőfegyverrel és lőszerrel bűntett gyanúja miatt indult nyomozás - közölte a rendőrség.  Kiskunhalason csütörtökön egy 48 éves férfi gépkocsijának ellenőrzésekor találtak egy csőre töltött kispuskát, majd a házkutatás során egy hangtompítós kispuskát is lefoglaltak; Kecskeméten egy 40 éves férfi lakásában, éles lőszer kilövésére átalakított és csőre töltött fegyverrel fenyegette meg válófélben lévő feleségét, aki rendőrt hívott - mondta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Nyíkos Tamás törzszászlós hozzátette: egyik gyanúsított sem rendelkezett a lőfegyverek vásárlására és tartására vonatkozó engedéllyel. Sorkatona volt a Széna téri túszejtő Terroristáknak is jár a fegyver? Az egyetem 23 éves hallgatója végzett 32 társával MTI
Cikkek Alcatel-Lucent: szűkülő mobilpiac 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 08:37
A francia-amerikai Alcatel-Lucent - európai részében a földrész második számú távközlésiberendezés-szállítója - még az első negyedévben sem igazolta a tavalyi egyesülés előnyeit, mert mind gyengébb a második generációs mobil berendezések piaca, miközben a csoport sokat költött fejlesztő beruházásokra, de nagy reményekkel tekintenek a jövőbe. Az adózott eredmény, 199 millió euró, 35 százalékkal kevesebb volt, mint a tavalyi első negyedévben az akkor még különálló két cég együttes, összesen 306 milliója. Az új generációs mobil távközlési berendezések forgalma jól alakult mind az Egyesült Államokban, mind Nyugat-Európában, a nagy értékű új megrendelések az egyesülés erejét mutatják, de a negyedévet lehúzták a hagyományos, második generációs berendezések, amelyek értékesítése főleg a felzárkózó piacokon esett vissza, és az erős tavalyi első negyedhez képest lanyhult a vezetékes berendezések amerikai piaca is. Ezért folytatják a költségcsökkentést, az első negyedévben 1900 alkalmazottól váltak meg. Három év alatt 12 500-as leépítést terveznek a 130 országban 79 ezres létszámból. Az Alcatelnél külön már a tavalyi ütemvesztést is a termékváltás és a terjeszkedés költségeivel és azzal indokolták, hogy a második generációs mobil-beruházások lassan a fejlődő országokban is kimerülnek. Az átalakítás eredményeképpen viszont nőtt a cég előnye a széles sávú, internet protokoll alapú hármas, tévé-, telefon- és internet-kapcsolatot lehetővé tevő vezetékes hálózati berendezések piacán. Hogyan telefonál a magyar? Telefonált, Mylord? Elhúzódhat a döntés a roaming díjakról MTI
Cikkek Sztrájk a Deutsche Telekomnál 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 08:19
Berlin és Brandenburg államokban reggel 6 órakor kezdték el a munkatársak a sztrájkot; Bajorországban 120 munkás ugyancsak nem állt munkába - olvasható a sueddeutsche.de honlapján. Az egyik német szakszervezet, a Verdi több, mint 10000 dolgozót hívott fel a munkabeszüntetésre. A beszüntetés oka 50000 munkatárs tervezett kiszervezése ún. szolgáltató vállalatokba - ahol többet kellene dolgozniuk, kevesebb pénzért. A mai sztrájk, melyet a foglalkoztatottak nagy többséggel fogadtak el megszavazásán, a bonni koncern legnagyobb konfliktusa dolgozóival 12 évvel ezelőtti privatizálása óta. Sztrájk lesz a Deutsche Telekomnál Telefonált, Mylord? Bérmegállapodás Ferihegyen - idén már nem lesz sztrájk (hanganyag) sueddeutsche.de
Cikkek Tőzsde-időjárás: reggel esés várható 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 07:43
Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok ma is lejtőn kezdenek, az e heti csúcsdöntéseket követő profitkivételben, követve a tegnapi New York-i példát, habár a New York-i határidős mutatók péntek reggel csekély optimizmusra vallottak. Az értékforgalmazók becslése szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 huszonkilenc pont körüli veszteséggel, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 hatvanhat pont körüli visszalépéssel nyithat. Tegnap az FTSE-100 25,5 pontos, azaz 0,39 százalékos veszteséggel 6524,1 ponton zárt, a DAX-30 60,66 pontos, azaz 0,81 százalékos veszteséggel 7415,33 ponton végzett. A New York-i tőzsdemutatók határidős jegyzései közül a New York-i értéktőzsde fő mutatójáé, a Dow Jones ipari átlagé ma reggelre 5 pontot nyert, a Nasdaq összetett mutatójáé 0,75 ponttal emelkedett, az S&P 500-asé 0,50 ponttal javult - a Dow Jones tegnap 1,11 százalékos veszteséggel 13 215,13 ponton végzett. Ebben a hónapban hatszor, idén eddig 21 alkalommal zárt újabb és újabb rekordon. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Súlyos problémákkal küzd a németek többsége 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 07:31
Sokkolóan hatott a németekre az a felmérés, amelybõl kiderült, hogy négy német férfi közül három túlsúlyos - igaz, a nõk 59 százalékáról is elmondható ugyanez
Cikkek Bizonytalanságok az ingatlanadó körül 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 07:28
Nem kérdezte meg a kormányzat az ingatlanszakma képviselőit az ingatlanadóval kapcsolatban – olvasható a Magyar Hírlapban. Egy tegnapi konferencián az érintettek jó néhány aggályt megfogalmaztak. Az SZDSZ ellenzi az adó bevezetését
Cikkek Verseny a rádióért: Debrecen vagy Nyíregyháza? 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 07:14
Egy hónapon belül nyilvánosságra hozza a Magyar Rádió (MR) vezetése, mely regionális stúdióik maradnak meg. Várhatóan július elsejével lép életbe az új regionális struktúra, amely öt vidéki stúdióval számol; ezek közül négyet már kiválasztottak: megmarad a stúdió Győrött, Miskolcon, Pécsett és Szegeden; a Debrecen-Nyíregyháza versenyben a cívis város áll nyerésre. Kósa Lajos (Fidesz), Debrecen polgármestere elmondta: az elmúlt két hónapban több ízben is egyeztetett a Magyar Rádió elnökével a kérdésben. A megbeszéléseket részben ő, részben Such György rádióelnök kezdeményezte. Közlése szerint a rádió támasztott igényeket, ahogy a város is megfogalmazta felajánlásai mellett, mit kér cserére a támogatásért; Kósa Lajos - aki még ebben a hónapban megegyezésre számít az ügyben - nem kívánt nyilatkozni a tárgyalások részleteiről. Csabai Lászlónéval, Nyíregyháza polgármesterével is egyeztetett a Magyar Rádió vezetése. Erről maga az MSZP-s politikus beszélt, azt közölve: a közmédium vezetői pénzt kértek a regionális stúdió létrehozásához. Egyben jelezték, hogy a nyíregyházi stúdió épületét el akarják adni, miközben a munkatársak létszámát csökkentenék; ezek után hatpárti egyeztetésen alakították ki a város ajánlatát, amelynek része, hogy megvennék az ingatlant, valamint tízmilliót átvállalnának a regionális stúdió kialakításának hétszer ennyire rúgó költségeiből. Csabai Lászlóné úgy nyilatkozott, mindeddig nem kaptak választ szóban közölt ajánlatukra, ezért azt írásban is megismétlik majd, tájékoztatást kérve arról is, hol lesz a regionális stúdió, és mi alapján születetett a döntés. T-Systems: 100 új munkahely Debrecenben Csak a Viasat3-mal tolt ki az ORTT - egyelőre Amiben a pártok egyetértenek: digitális átállás MTI
Cikkek Lehúzhatják a rolót a hivatalok 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 06:55
Lapinformáció szerint olyan törvényjavaslat készülhet, mely szerint kötelező szabadságok következtében a közintézmények egy rész egy hónapra is bezárhatna
Cikkek Orosz csúcstechnológia érkezik Magyarországra 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 06:28
Magyar-orosz érdekeltségű nanotechnológiai vegyes vállalat létesül Miskolcon, alapításának részleteiről Moszkvában egyeztetett a két partner
Cikkek Már nálunk van a Coca-verő 
Privátbankár.hu | 2007. május 11. 06:26
Magyarországra érkezett a cseh Kofola - írja a Népszabadság. Az itteni leánycég szerint a kóla ízű üdítő már most kapható két nagy hálózatban, és a nyár elejétől több más kereskedelmi láncban is megjelenhet. A cikk szerint a cég az italtól egy év alatt 2-3 százalékos részesedést remél. Az egykori Csehszlovákiában a Kofola az ottani Bambinak számított, és a retrohullám újra a felszínre dobta. Szlovákiában és Csehországban az utóbbi két évben a Kofola kólának sikerült beelőznie a Coca-Colát - olvasható az újság mai számában. Nagy kóla-teszt: Fekete titkok: kalóriák, nevek, nemek
Cikkek Ki lesz a Világbank új elnöke? 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:50
Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter közbenjárt Paul Wolfowitz Világbank-elnök érdekében, tudta meg a The Wall Street Journal
Cikkek Ki az? 36-55 éves, vezető beosztású és férfi 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:35
A vállalati csalások legtöbbjét a cégvezetés tagjai követik el – a tipikus csaló 36 és 55 év közötti férfi, aki már több mint hat éve a cégnél dolgozik, kivívta a felső vezetők bizalmát, és maga is vezető pozícióban van – derül ki a KPMG “A vállalati csaló profilja - 2007” című nemzetközi tanulmányából
Cikkek Nőtt a befektetési alapok vagyona 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:32
A befektetési alapok vagyona áprilisban 2,5 százalékkal nőtt, a hónap végén 2.683 milliárd forintot tett ki - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) csütörtökön. Áprilisban a befektetők 26 milliárd forint friss tőkét helyeztek el az alapokban, a hozamok pedig 37 milliárd forinttal növelték az alapok vagyonát. Áprilisban egy új alapkezelő csatlakozott a Bamoszhoz egy ingatlanalappal, továbbá 9 új alap indult, így a hónap végén a szövetség tagjai összesen 263 alapot kezeltek. Mibe fektessem a pénzem?
Cikkek Emelkedett az olajár 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:29
Emelkedett a kőolaj ára csütörtökön késő délután Londonban és New Yorkban. Ennek oka, hogy Nigériában, amely a világ nyolcadik legnagyobb olajexportálója, tovább csökkent a termelés egy kedden végrehajtott robbantásos merénylet miatt, aminek a következtében három olajvezetéket kellett leállítani. Az olajlétesítmények ellen több mintegy éve tartó támadások miatt a legnagyobb afrikai olajtermelő napi olajtermelése mintegy 28 százalékkal csökkent. Nigéria az Egyesült Államok egyik fontos olajszállítója. Erősítette az árat, hogy májusban jelentősen csökken két északi-tengeri kitermelő szállítása, miközben két OPEC miniszter, az algériai és a katari egyaránt úgy nyilatkozott, hogy ellenez bármilyen termelésnövelésre vonatkozó kezdeményezést a szervezet következő, szeptemberi ülésén. Röviddel 18 óra előtt az Intercontinental Exchange (ICE) londoni IPE-jegyzésében az északi-tengeri Brent júniusi lejárata 66,32 dolláron volt 77 cent emelkedéssel. A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta júniusi jegyzése 69 centtel 62,24 dollárra nőtt. A vártnál jobban nőtt a múlt héten az amerikai olajtartalék MTI
Cikkek Rice közbenjárt Wolfowitz érdekében 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:25
Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter közbenjárt Paul Wolfowitz Világbank-elnök érdekében, tudta meg a The Wall Street Journal. A külügyminiszter a konzervatív újság értesülése szerint színfalak mögötti kampányba kezdett azért, hogy a Bush-kormány által támogatott Wolfowitz maradhasson a bank elnöke. Rice állítólag több európai külügyminiszterrel is tárgyalt az ügyben, arról próbálva meggyőzni őket, hogy Wolfowitz kitűnően látja el feladatát a Világbank élén. Eközben a The Washington Times már listát közölt azokról, akik szóba jöhetnek Wolfowitz utódaként. Puccskísérlet készül a Világbank élén? Világbank: Wolfowitz megsértette a bank szabályait Tony Blair váltja a botrányba keveredett Világbank-elnököt? MTI  
Cikkek A cseh szakminiszter 2012-es eurót szeretne 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:23
A cseh pénzügyminiszter szorgalmazni fogja, hogy Csehország 2012. január elsején vezesse be a közös európai pénznemet, az eurót. Miroslav Kalousek erről csütörtökön, Prágában egy gazdasági fórumon beszélt. Az euróövezethez való csatlakozás politikai döntés és politikai terv. Az ilyenekhez stabil határidő jár - jelentette ki a miniszter. Az euró bevezetését Csehországban jelenleg csak az államháztartás rossz helyzete akadályozza, és ezért szükség van reformokra, mondta Kalousek. Úgy véli, hogy az euró bevezetése dátumának pontos rögzítése a kormányzati dokumentumokban hozzájárulhat a pénzügyi gazdálkodás fegyelmének megszilárdításához is. A cseh politikai vezetés egy része számára az euró bevezetése jelentős politikai prioritás, de a pénzügyi fegyelem nem az. Az euró így ezen a téren komoly érv lehet - jegyezte meg Kalousek. Csehország eredetileg 2010-ben tervezte az euró bevezetését, de erről már tavaly lemondtak az államháztartás rosszabbodása miatt. A kormány új konvergencia-programjában konkrét időpont nem szerepel. Kalousek már korábban is azt mondta, hogy ő 2012. január elsejét tartja reálisnak, ami a helyi pénzügyi és gazdasági elemzők egybehangzóan jó időpontnak minősítenek. A cseh kormány augusztusban fogja megtárgyalni az euró bevezetésének kérdését. Kalousek kérdésre válaszolva leszögezte: igyekezni fog, hogy a kormányhatározatba a 2012-es dátum bekerüljön. Legfrissebb devizaárfolyamok MTI
Cikkek Magyarország ígéretes startot vett 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:08
"Ígéretes kezdetnek" nevezte átfogó térségi elemzésében a magyar kormány költségvetési konszolidációs programját a Fitch Ratings, amely szerint azonban a folytatás nehéz lesz
Cikkek Újabb történelmi csúcson zárt a BUX 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 18:04
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 403,83 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, új történelmi csúcson, 26.246,70 ponton zárt csütörtökön
Cikkek Gyengült a forint 
Privátbankár.hu | 2007. május 10. 17:19
Jelentősen gyengült a forint csütörtökön a bankközi devizapiacon, az eurót fél öt körül 248,90/249,00 forinton jegyezték a szerda délutáni 246,30/35 forint után. A forint 93 bázisponttal 11,83 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A dollárral délután 184,20/35 forinton kereskedtek a szerda délutáni 182,40/50 forint után. A forint elsősorban  a régiós devizapiacok negatív hangulata miatt gyengült, kedvezőtlenül hatott továbbá az állampapír aukciókon a rendkívül gyenge kereslet. Délután újabb rossz hír érkezett: a Fitch pozitívról stabilra rontotta Törökország adósságinak kilátását a fokozódó politikai kockázat miatt, bár a besoroláson nem változtatott a hitelminősítő - mondták el devizapiaci kereskedők. A piacon úgy vélik egy kedvező áprilisi inflációs adat - amelyet pénteken közöl a KSH - valamelyest javíthat a forint helyzetén, de a régiós piacok hangulata továbbra is nagymértékben befolyásolja az árfolyamot. Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állás MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG