Hírek
Cikkek A Fidesz szerint az egészségügyi reform csak üzletről szól 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 12:07
A Fidesz szerint a kormány a profitorientált több-biztosítós modellről szóló döntésével nem az emberek érdekeit tartja szem előtt, hanem a multinacionális biztosítóknak, a nemzetközi szervezeteknek, a média elvárásainak és az önmaga által gerjesztett reformdemagógiának akar megfelelni - jelentette ki Pesti Imre, a Fidesz egészségpolitikusa szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján. Pesti Imre szerint egyértelmű a kormány szándéka: rá akarják tenni a kezüket az egészségügyi közvagyonra, és privatizálni akarják az ágazatot. Hozzátette: az egészségügyi reform nem a magyar társadalom egészségéről, hanem üzletről, egy kis párt gazdasági érdekeiről szól. Újabb változások az egészségügyben MTI  
Cikkek Az átalakulással és a piaci környezettel magyarázza veszteségét a Synergon 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 11:51
A Synergon csoport első negyedévi, 386,2 millió forintos vesztesége az átalakulás, valamint az iparági környezet, azaz az változó, konszolidálódó, éles verseny jellemezte piac, illetve a csökkenő állami és vállalati beruházások hatásait figyelembe véve értelmezhető - mondta Lazarovits Márk, az anyavállalat vezérigazgatója szerdán. Hozzátette: a Synergon Informatika Nyrt., illetve a csoport 2006 áprilisától folyamatosan átalakul, Ő például azóta az 5. vezérigazgató a vállalat élén. Az elmúlt hónapokban átalakult a tulajdonosi kör, megtörtént a csoport átvilágítása és átalakítása, az új menedzsment kialakítása. Kifejtette: korábban hiányzott a stratégiai irányítás, s az átalakítás miatt nagy volt a fluktuáció. A változások hatása az idei első negyedévben mutatkozott meg a csökkenő bevételben és a negatív eredményben, s valószínűleg befolyásolja még a második negyedév eredményeit is. A vezérigazgató kifejtette: alapvető cél, hogy stabil, jól működő szervezet legyen a Synergon, s a nagy ügyletek, üzletek mellett a kisebbeket is jól tudja kezelni. Mindez azért is fontos, mert a nagyvállalati piac telítődik, s az itteni fejlesztések üteme lassul. A nagyvállalatok elsősorban a meglévő rendszerek hatékonyságának növelésében, illetve a működtetési költségek csökkentésében érdekeltek. A Synergon a változások követését tűzte ki célul, s ezért a kis- és középvállalkozások felé is nyit, mert úgy véli, e szektorban várható a kereslet növekedése. A cseh és a horvát leányvállalatról elhangzott: az Infinity és a Span d.o.o. cégnek is racionalizálták tevékenységét, s az idén várhatóan mindkettő jól teljesít majd. A cseh cég például vállalatirányítási rendszert telepít a Meinl cégnek, s ügyfélkapcsolati rendszert épít ki a Scania-nak. Kérdésekre válaszolva a vezérigazgató elmondta: az idén 100 millió forint körüli üzemi eredményt és 15 milliárd forint bevételt várnak az anyavállalattól. Virtuális mobil: jön a Synergon, a UPC, a HTCC? Nem fizet osztalékot a Synergon MTI
Cikkek Nicolas Sarkozy franciaország új elnöke 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 11:41
Nicolas Sarkozy megválasztott francia államfő szerda délelőtt átvette az elnöki hatalmat Jacques Chirac leköszönő államfőtől. Az 52 éves konzervatív politikust a szavazatok 53,06 százalékkal május 6-án választották a franciák öt évre államfőnek. A szigorú protokollszabályoknak megfelelően az Elysée-palota lépcsőjén Jacques Chirac fogadta a gépkocsin érkező Nicolas Sarkozyt, aki kamerák kereszttűzében vörös szőnyegen vonult át az elnöki hivatal díszudvarán. Franciaország búcsúzó és érkező elnöke hosszan kezet rázott, majd az Elysée-palota első emeletén lévő elnöki irodába vonultak, ahol Jacques Chirac a francia nukleáris erő titkos kódját és az azzal kapcsolatos bizalmas információkat adta át utódának. Az új köztárssági elnök ezután kikísérte elődjét, aki gépkocsin hagyta el az Elysée-palotát. Sarkozy rápihen az elnökségre A munkaerőpiacon és az adóterheken változtatna az új francia államfő (hanganyag) MTI
Cikkek Stabilizálódott az infláció az euróövezetben 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 11:33
Áprilisban stabilizálódott az infláció az euróövezet tagországaiban, ennek ellenére elemzők arra számítanak, hogy az Európai Központi Bank az idén még legalább kétszer emelni fogja a kamatokat. Az eurót használó 13 országban áprilisban 0,6 százalékkal emelkedtek az árak márciushoz képest - elsősorban a ruházati termékek és az üzemanyagok drágulása miatt - , éves összehasonlításban 1,9 százalékkal nőttek az árak áprilisban, ugyanolyan ütemben, mint márciusban. Az infláció ezzel elmarad az EKB 2 százalékos célszámától, ennek ellenére sokan biztosra veszik, hogy a bank az idén még legalább kétszer 25-25 bázisponttal emelni fogja az irányadó kamatot a jelenlegi 3,75 százalékról. A bank ezzel akarja megakadályozni, hogy a gazdasági növekedés gyorsulása, illetve az erőteljes hitelkiáramlás ne növelje középtávon az inflációs kockázatokat. Az Eurostat adatai szerint tavaly áprilisban még 2,5 százalék volt a drágulás. Hiába a jó eredmény, nem várnak kamatcsökkentést Elemzők szerint az infláció túl van a tetőzésen (hanganyag) MTI
Cikkek Gyanús banki jutalék: 3 évre is visszanyúlnak 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 10:38
Több száz tanút hallgat meg a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya az elkövetkezendő hetekben, mert egy bank lakás-takarékpénztári szerződéseivel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy az alkalmazottak jogosulatlanul vettek fel jutalékot - közölte a rendőrség. Az OTP Bank Rt. Bankbiztonsági Főosztályának feljelentése alapján a gazdaságvédelmi osztály egyelőre ismeretlen tettesek ellen csalás és más bűncselekmények miatt folytat büntetőeljárást - tájékoztatott a megyei főkapitányság sajtóreferense.     A bank szinte valamennyi Békés megyei fiókjánál felmerült annak gyanúja, hogy az új szerződések megkötése után több banki alkalmazott jogosulatlanul vehetett fel jutalékot. A rendőrség ezért az elmúlt három évben megkötött szerződéseket is vizsgálja - mondta Szombati Andrea. A sajtóreferens felhívta a figyelmet arra, hogy a nyomozás eredménye nem befolyásolja a már megkötött szerződések érvényességét, kondícióit, hiszen ha ki is derül, hogy csalás történt, az ügyfeleket akkor sem éri kár, mert a jutalékot a bank fizette ki alkalmazottainak. MTI
Cikkek A meleg nem tett jót az OMV-nek 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 10:33
Csökkent az osztrák OMV kőolaj-és gázipari csoport nyeresége az első negyedben, mert az enyhe tél miatt Európában kisebb volt a kereslet termékei iránt.  Az üzemi eredmény 2 százalékkal 480 millió euróra esett az egy évvel korábbi 491 millióról a rendkívüli tételeket nem számítva, miközben elemzők 521 millióra számítottak. Bár a finomítói haszonkulcs javult, negatívan befolyásolta a csoport eredményét, hogy Európa-szerte visszaesett a földgáz és a fűtőolaj iránti kereslet.  Az adózott eredmény a kisebbségi részesedések nélkül 4 százalékkal 332 millió euróra nőtt, az árbevétel 7 százalékkal 4,6 milliárd euróra emelkedett.     A csoport megerősítette, hogy az idén a tavalyinál nehezebb piaci körülményekre számít, szerintük nagy ingadozás várható a nyersolaj árában, a finomítói haszonkulcsokban, illetve a dollár árfolyamában. MOL-profit: olcsó benzinkutak, spórolós közszolgák MTI
Cikkek Közel egy szinten a német és a szlovák infláció 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 10:22
Nőttek a fogyasztói árak áprilisban Németországban, méghozzá 0,4 százalékkal a márciusi szinthez képest - közölte a Szövetségi Statisztikai Hivatal. A drágulási ütem éves szinten így 1,9 százalékot tett ki. Szlovákiában is nőttek az árak az előző hónapban, méghozzá 0,3 százalékkal márciushoz képest, ezzel az éves infláció 2 százalékra mérséklődött.  Márciusban a havi infláció 0,1 százalékos volt, éves szinten pedig 2,1 százalékos árdrágulást mértek északi szomszédunknál. Dráma a hipermarketekben - nem örültünk az ötösnek Fölélőtték az inflációt
Cikkek Óriási Danubius-ügylet 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 10:08
Szárnyal a Danubius papírja a tőzsdén, ugyanis nem sokkal nyitás után egy befektető 515 ezer darab Danubius-részvénnyre kötött üzletet 11 ezer forintos árfolyamon. A részvénycsomag több mint 6 százalékos részesedést jelent a szállodatársaságban. A papírok nemrég 10 550 forinton forogtak, ez pedig 2 százalékos, vagyis 200 forintos többletet jelent a tegnapi zárószinthez képest. Friss tőzsdei árfolyamok
Cikkek Újra 248 alá mászott a forint 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 10:00
Erősödött a forint a bankközi devizapiacon szerdán reggel, az eurót fél tíz körül 247,65/80 forinton jegyezték a kedd délutáni 248,40/50 forint után.  A dollárral reggel 182,00/20 forinton kereskedtek, míg kedden délután 183,45/55 forint volt az árfolyama.     A piacon mérsékelt ármozgásokra számítanak a szerdai kereskedés során, 247-248 forint között valószínűsítik az euró jegyzését. Legfrissebb devizaárfolyamok   MTI
Cikkek Sony-bukta: Playstation és akksi 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 09:50
A Sony működési eredménye 68 százalékkal csökkent a márciusban zárult pénzügyi évben, ugyanis 71,75 milliárd jenre csökkent az egy évvel korábbi 226,42 milliárd jenről. Az eredményromlást a konszern játékgyártó részlegének - a Playstation 3 játékkonzolon - elszenvedett veszteség, illetve 9,6 millió számítógép akkumulátornak hibái és visszahívása miatti költségek idézték elő.     A vállalat ennek ellenére erőteljes, a szakértői várakozásokat felülmúló eredményjavulást prognosztizál az idei pénzügyi évre. MTI
Cikkek A kocsiból is száműznék a cigit a britek 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 09:37
Tiltsák meg az autóvezetőknek a dohányzást - ezzel a felszólítással fordultak a közúti biztonsági hatóságok az angol kormányhoz. A cél a balesetek csökkentése. Veszélyes, a sofőr figyelmét elterelő tevékenység a dohányzás - fejtette ki Simon Ettinghausen, a Helyi Közúti Biztonsági Hatóságok Szervezetének képviselője, aki szerint félő, hogy a a nyilvános helyeken július 1-től elrendelt dohányzási tilalom hatására esetleg nőhet a volán mögött rágyújtók száma. A dohányosok védelmét szolgáló Forest tiltakozik a kezdeményezés ellen, a Brit Gépkocsivezetők Egyesülete egyenesen abszurdnak nevezte. Az egészségügyi minisztérium szóvivője szerint nem tervezték a dohányzási tilalom bevezetését a gépkocsivezetők számára, ám megfontolják a javaslatot. A közúti biztonsági hatóságok képviselői a következő hetekben kormányzati képviselőkkel tárgyalnak az ügyről. euractiv.hu
Cikkek Ingatlanirodák: velük vagy nélkülük? 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 09:30
Ha rászánjuk magunkat lakásunk értékesítésére, érdemes jól megfontolni, milyen módot választunk a vevők felkutatására. Behozza-e az árát, ha közvetítőhöz fordulunk, vagy érdemes inkább magunknak az eladással bajlódni? Ingatlanirodák a Privátbankár kosarában
Cikkek Felesre javítottak a szállodák 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 09:09
Az év első négy hónapjában a három-, a négy- és az ötcsillagos szállodák az előző év azonos időszakánál mintegy 1 százalékponttal magasabb, átlagosan 50 százalékos szobakapacitás-kihasználtsággal működtek - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.     A folyó áron számított bruttó szobaárbevétel 9, a nettó szobaárbevétel 4 százalékkal nőtt. Miközben országos átlagban 4 százalékkal emelkedett, a fővárosi szállodákban csökkent a vendégéjszakák száma. MTI
Cikkek Oldalazhat a tőzsde 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 09:03
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 28,93 pontos csökkenéssel, 25.855,78 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékhez képest ez 0,11 százalékos gyengülés. A mai napon egyébként elemzői vélemény szerint mérsékelt ármozgások várhatók a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX kedden 215,63 pontos, 0,83 százalékos eséssel, 25.884,71 ponton zárt.  A részvénypiac forgalma 31,2 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama a Richter és az Egis kivételével gyengült. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Túl rövidek a holland vonatok 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 08:48
A holland NS vasúttársaság napi 5000 járatából 1000 esetében túlságosan rövidnek bizonyul a vonatszerelvény - állapították meg egy felmérés során. A vonatok főleg csúcsidőben zsúfoltak, pedig ilyenkor a rendelkezésre álló összes szerelvényt munkába állítják. A vonathiányon túl a vasúttársaság személyzete sem megfelelő létszámú, sokkal több alkalmazottra lenne szükség, mint amennyivel a cég kalkulált. Csak rontotta a helyzetet az az egyezmény, amelyet a Locov fogyasztói csoporttal kötöttek, ennek értelmében ugyanis több járatot kell indítaniuk a csúcsforgalmi időszakokon kívül is. A társaság vásárolni vagy bérelni szeretne vasúti kocsikat, és próbálja sokkal hatékonyabban felhasználni a meglévőket. Az NS szóvivője szerint folyamatosan variálnak, s igyekeznek elérni az optimális kihasználtságot. euractiv.hu
Cikkek London lepipálta az elemzőket 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 08:36
A londoni részvénypiac, amely az elmúlt két évben négy felvásárlási kísérletnek is ellenállt, működési eredményét 55 százalékkal növelte 2006-ban. Európa első számú részvénypiaca 185,6 millió fontos (367,0 millió euró) működési eredményt ért el a március 31-el záruló pénzügyi évben, szemben az egy évvel korábbi 120,1 millió fontos eredménnyel. Az elemzői várakozásokban 179,6 millió fontos működési eredmény szerepelt. Friss tőzsdei árfolyamok   MTI
Cikkek Dollárban a Mclaren a világbajnok 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 08:22
A száguldó cirkuszban résztvevő 11 istálló összesen 3,1 milliárd dolláros költségvetéssel gazdálkodhat az idei évben - a Honda pénzben még mindig lépést tart a nagyokkal
Cikkek Csak hajszálnyival lett olcsóbb az olaj 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 08:20
Reggel nem változott lényegesen a kőolaj ára a szabadpiacon, a kereskedők mérlegelik, hogy az amerikai nyersolaj-és benzintartalékok várható emelkedése, vagy a nigériai tiltakozásokat követő termeléskiesés hathat erőteljesebben a piacon. Az amerikai benzintartalék két héttel ezelőtt már nőtt, de a megelőző tizenkét héten át apadt. Az amerikai készletek várhatóan a múlt héten is emelkedtek, de ez nem nyugtatja meg a kedélyeket, mivel az autózási csúcsszezonba az ország történelmileg is alacsony szintű tartalékokkal lép.     A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate a legközelebbi, júniusi határidőre szerda reggel hordónként 63,08 dollár volt, 8 centtel olcsóbb a keddi New York-i zárónál. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta a ma lejáró júniusi határidőre reggel 67,98 dollár volt, 13 centtel olcsóbb a keddi zárónál. Rekordon az üzemanyag ára Amerikában MOL-profit: olcsó benzinkutak, spórolós közszolgák Csökkent a Rosneft profitja MTI
Cikkek Mutasd meg, hogy vezetsz, megmondom, ki vagy! 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 08:05
A mai zavaros körülmények között, amikor a szabályok még nem uralják a terepet, partneri viszonyaink sikerében az lesz döntő, milyen emberrel hoz össze a szerencse - Márványi Péter jegyzete
Cikkek Wolfowitz az egész Világbankot magával ránthatja 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 07:44
Washington nem lát okot Wolfowitz menesztésére a Világbank éléről - az elnök botránya kapcsán ugyanakkor egy amerikai lap szerint az egész intézmény sorsa megkérdőjeleződik
Cikkek Regadó: 18 ezres félidő 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 07:24
Valamivel több mint tizennyolcezer regisztrációs adó visszatérítési kérelem érkezett be a vámhatósághoz a múlt hét végéig - közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága. A beérkezett és jogerősen elbírált kérelmeknél 8.923 esetben ítélték meg úgy a hatóságok, hogy vissza kell téríteni a befizetett összeget. Ez a kamatokkal együtt mintegy 2,2 milliárd forintot tesz ki.     A kérelmek folyamatosan érkeznek a vámhatósághoz, a feldolgozásukban semmiféle fennakadás nincs - mondták a VPOP sajtóosztályán. A részleges adóvisszatérítést az tette szükségessé, hogy az Európai Bíróság megállapította: részlegesen a közösségi jogba ütközött a magyar regisztrációs adó 2004. május 1. és 2005. december 31. előtti szabályozása, mert a megfelelő avultatás hiányában a közösségen belülről behozott használt járműveket túlzott mértékű (az új járművekével megegyező) adó sújtotta. A visszatérítési kérelmet a 2007. február 15-től számított 180 napon belül postai úton, vagy személyesen annál a fővámhivatalnál lehet benyújtani, amely az adót kiszabta.   A regadó miatt figyelmezteti az Unió Romániát Eddig kétezren kérték a regadó visszafizetését MTI
Cikkek Láthatatlan vállalkozások: 600 ezres APEH-holttér 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 07:15
Az adóverseny ellenére 1995-2005 között a GDP-arányos adóterhelés nőtt az Európai Unió régi 15 tagjánál, miközben az új EU-tagoknál csökkent
Cikkek Vagyonosodás: divat lett a külföldre mutogatás 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 06:30
Sokan rájöhettek arra, hogy nem éri meg hazai kölcsönadóra hivatkozni egy vagyonosodási vizsgálat során, így egyre nagyobb az érdeklődés az offshore cégek iránt
Cikkek Adós adózók: hétfő éjfélkor üt az óra 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 06:00
Május 21-ig kell a tavalyi év személyi jövedelemadójával kapcsolatos adóbevallást postára adni és eddig kell az esetleges adótartozást is megfizetni - mire figyeljünk a bevallási hajrában?
Cikkek Megúszható az adókedvezmény visszafizetése 
Privátbankár.hu | 2007. május 16. 05:55
Nem minden esetben kell a feltört életbiztosítások után korábban igénybe vett adókedvezményt - büntetéssel is megfejelve - visszafizetni
Cikkek Fogyjon munka közben! Már megvan a módja 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 18:26
Az elhízást kutató tudósok olyan függőleges munkaállomást fejlesztettek ki, melynek segítségével a dolgozók munka közben tornázhatnak, és így fogyhatnak. A New York-i Mayo Klinika kutatói szerint a szerkezettel akár évi 30 kilótól is megszabadulhat a használója
Cikkek Rekordon az üzemanyag ára Amerikában 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 18:12
Minden korábbinál magasabbra szökött az üzemanyag ára az Egyesült Államokban - adta hírül a CBS televízió kedden. New York körzetében egy gallon (1 gallon=3,78 liter) benzin ára átlagosan 3,22 dollárba kerül, ami jelenleg 156 forintos literenkénti költségnek felel meg. Kaliforniában a 4 dolláros gallononkénti (194 forintos literenkénti) szintet közelíti az üzemanyagár. Elemzők szerint az ár a május 28-i Memorial Day nemzeti ünnepre New York környékén is eléri a 4 dolláros küszöböt.  Az országos átlag hétfőn elérte a 3,073 dollár/gallonos (149,1 forint/literes) árat; az előző rekordot 2005 szeptemberében, a Katrina-hurrikán után rögzítették 3,057 dollár/gallonos értéken. Egyes elemzők az amerikai és a külföldi olajfinomítók termelése körüli zavarokat említik (Svédországban például egy nagy Preem-létesítményt tűz miatt le kellett állítani, Texasban a Valero cég egy finomítójának működésében okoztak kimaradást üzemzavarok). Mások azzal magyarázzák az áremelkedést, hogy szinte minden külföldi olajtermelő országból instabil helyzetről érkeznek hírek. Bátorító viszont, hogy a nigériai olajtermelés ismét beindult. Az Egyesült Államokban hagyományosan a Memorial Day hétvégéjén kezdődik a "nyári autós szezon", sok család már ekkor elindul szabadságra; ezt az időszakot mindig megnövekedett üzemanyag-fogyasztás jellemzi. George Bush elnök a héten arra utasította a szövetségi Környezetvédelmi Hivatalt (EPA), hogy tegyen lépéseket a gépjárművek károsanyag-kibocsátásának a korlátozására. AZ EPA korábban azzal az ürüggyel hárította el zöld szervezek követelését - miszerint állapítson meg környezetvédelmi normákat az autók esetében -, hogy a széndioxid és több egyéb káros gáz az úgynevezett tiszta levegő törvény értelmében nem környezetszennyező, így a hatóságnak nincs jogköre korlátozást megállapítani. Idén áprilisban az amerikai legfelsőbb bíróság azonban első ízben döntést hozott a globális felmelegedésről zajló politikai vitában; a testület szoros, 5-4 arányú döntésében úgy foglalt állást, hogy a széndioxid környezetszennyező gáznak minősül, így a EPA korlátozhatja a káros anyagok kibocsátását. Környezetvédők évek óta azt jósolták, hogy Amerikában is el fog következni az a pillanat, amikor a magas benzinár miatt megnő az érdeklődés az alternatív üzemanyagok és az alacsony fogyasztású autók iránt. Politikai elemzők szerint a minden amerikait érintő benzinár és a környezetbarát technológiák kérdése fontos téma lehet a közelgő 2008-as elnökválasztás előtt. Jó idők várnak a kelet-európai kőolaj finomítókra Repce, a sárga arany? Júniusi sztrájkra készülnek az olasz benzinkutasok MTI
Cikkek Nem a gyorsjelentések hatására esett a BUX 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 17:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 215,63 pontos esés után, 25.884,71 ponton zárt kedden. A hétfői záró értékhez képest ez 0,83 százalékos gyengülés. A részvénypiac forgalma 31,2 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama a Richter és az Egis kivételével gyengült az előző napi záráshoz viszonyítva. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX viszont 9,45 ponttal, 0,32 százalékkal 3.008,42 pontra emelkedett. Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője kiemelte, hogy a nap folyamán nyolc tőzsdei cég gyorsjelentése jelent meg, de ezeknek nem volt érezhető piaci hatása. Szembeszökő a Magyar Telekom kilenc százalékot meghaladó vesztesége. Kivételesen a távközlési papír adta a tőzsde legnagyobb, 11,2 milliárd forintot közelítő forgalmát, az eladási hullám hatására árfolyama a 70 forintos osztaléknál jóval nagyobb mértékben, 96 forinttal 952 forintra esett. A kedden gyorsjelenését közzétevő OTP, Mol és TVK piacán megindult a profit realizálás, a gyógyszerrészvények viszont szembementek az általános irányzattal. Az elemző elmondta, hogy délelőtt a kínai Shanghai index 3 százalékot meghaladó zuhanása kedvezőtlen körülményeket teremtett a feltörekvő piacok tőzsdéin is, délután viszont szétterülő pozitív hatása volt az amerikai inflációs adat hatására erősödő New York-i indexeknek. Az európai tőzsdék közül délután több került át a pozitív tartományba, a BUX tudott szépíteni a mintegy 400 pontos napközben elszenvedett veszteségén, de nem tudott átfordulni a nyereséges oldalra. Suppan Gergely szerint a hét további részében is fontos szerepet kapnak a friss amerikai makrogazdasági mutatók, a csütörtökön megjelenő magyar béradatok és a Monetáris Tanács hétfői kamatdöntő ülésére való készülődés. A Mol 0,89 százalékkal lett olcsóbb. Az OTP részvények ára 0,75 százalékkal gyengült. A Magyar Telekom 1,75 százalékkal erősödött. A Richter egy milliárd forintot meghaladó forgalomban 0,19 százalékkal emelkedett. Az Egis részvények 1,67 százalékkal értek többet, mint előző nap. A gyorsjelentéseket közzétevő Fotex, Synergon és TVK viszonylag nagy forgalmat bonyolított le. A Fotex 3 forinttal nőtt 350 millió forintos forgalom után, a Synergon 360 milliós forgalomban 15 forinttal, a TVK pedig 460 milliós forgalomban 280 forinttal esett. A kisebb papírok közül 24.585 forinton eddigi legjobb árfolyamáét érte el az Émász. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Cikkek Visszatért a tél Ausztriába 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 17:39
Visszatért kedden a tél az ausztriai Stájerország magasan fekvő térségeibe, a Sölk-hágót elzárta a hó a külvilágtól. Az erős havazás miatt le kellett zárni az 1788 méteres magasságban fekvő hágón átvezető hegyi utat. November óta ez már a harmadik alkalom, hogy a Mura- és Enns-völgyet összekötő út hótorlaszok miatt járhatatlanná vált.   tt a tavasz, havazik Rekordmeleg és vihar Európában MTI
Cikkek Megállapodtak a roaming tarifák maximalizálásában 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 17:27
Megállapodtak az Európai Unió központi intézményeinek tárgyalói a nemzetközi barangolási (roaming) mobiltelefonálási díjak maximálásának szabályozásában - jelentették be európai parlamenti képviselők kedden. Ahhoz azonban, hogy az új tarifák életbe léphessenek, még az EP plénumának és az EU-tagországoknak is jóvá kell hagyniuk a megállapodást, amely 50 eurócent alatt határozza meg a külföldről kezdeményezett és 24 centben a fogadott roaminghívások plafonját. Ez 70 százalékos csökkenést is eredményezhet a hívási díjakban. Az Európai Bizottság azt szerette volna, ha már idén nyárra sikerül megoldani a roamingdíjak radikális csökkentését. Ez meg is valósulhat, ha az Európai Parlament jövő heti plenáris ülésén megszavazza a megállapodást, a tagországok képviselői pedig június elején jóváhagyják azt. Onnan kezdve egy hónapon belül a mobilcégek kötelesek lennének az új árazást felajánlani előfizetőiknek, akik mindazonáltal még később is dönthetnek úgy, hogy akár drágábban is megtartják jelenlegi szolgáltatásaikat. A megállapodás értelmében két éven belül további csökkentésnek kellene következnie, 2010-ben pedig felül kell vizsgálni az új szabályozás tapasztalatait. Hogyan telefonál a magyar? Elhúzódhat a döntés a roaming díjakról MTI
Cikkek Két milliárdos kárt okozott a hó eleji fagy 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 17:11
Az e hónap eleji fagyok mintegy kétmilliárd forintos kárt okoztak Magyarországon a szőlőültetvényekben - mondta az MTI-nek Horváth Csaba, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) főtitkára kedden Budapesten. A szakember közölte: a kárfelmérés eredményéről már a múlt héten tájékoztatták a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumot. E szerint teljesen megsemmisült a termés valamivel több mint 2.000 hektárnyi szőlőültetvényen. Itt a fagykár mértéke elérte a 80-100 százalékot.  Ezeken a területeken a gazdálkodók nem számíthatnak semmiféle termésre. Azonban ilyenkor is el kell végezniük az úgynevezett fenntartó művelés, ami egy hektáron mintegy 200 ezer forintba kerül. A fagy leginkább a kunsági borvidéket sújtotta, itt 1.400 hektár szenvedett teljes fagykárt. A tokaji borvidéken 330 hektáron semmisítette meg a fagy a termést, míg a Mátraalján az egri borvidéken 160, illetve 140 hektáron tarolt a fagy teljes mértékben. A pannonhalmi borvidéken a teljes fagykár 30 hektárt érintett. További 14.000 hektáron volt 50-80 százalékos mértékű a fagykár. Ezeken a területeken a szakember szerint a szőlőtermelőknek nem kell teljes bevételkieséssel számolniuk. Magyarországon jelenleg mintegy 80 ezer hektár a termőszőlő területe, így az össz-szőlőterület mintegy 20 százalékát érintette valamilyen mértékben a fagykár. Akár többmilliárdos is lehet a fagykár MTI
Cikkek Brüsszelben nyitott fiókot a CIB 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 16:31
A CIB – a magyarországi kereskedelmi bankok közül egyedüliként – képviseleti irodát nyitott Brüsszelben - áll a bank közleményében. A 2007–2013-as programozási időszakban a hazai pályázók új feladatok és kihívások elé néznek. Az Európai Unió a hazai beruházásokat – az Új Magyarország Fejlesztési Terv (NFT II.) keretében – csaknem 8 000 milliárd forinttal támogatja, amihez részben az állami költségvetés is hozzájárul. A kereskedelmi bankok, így a CIB Bank szerepe is meghatározó ebben a programban. A hiányzó önrész stabil és folyamatos finanszírozása – ami elérheti az 50-70 százalékot is – érdekében a CIB Bank pályázatokhoz kapcsolódó különféle konstrukciókat dolgozott ki, ezzel is segítve ügyfeleit projektjeik sikeres megvalósításában. A CIB az EU-források közvetlen feltárása érdekében hozta létre képviseleti irodáját Brüsszelben A brüsszeli iroda biztosítja a rendkívül gyors információáramlást Budapest és az EU központja között. A CIB EU szolgáltatási osztálya a finanszírozási segítségnyújtás mellett komplex szolgáltatáscsomaggal várja meglévő és jövőbeli ügyfeleit, kiegészítve ezzel a projektekhez és pályázatokhoz korábban kínált lehetőségeket és támogatást. A tanácsadási tevékenységen túl a brüsszeli képviseleti irodán keresztül a bank részt vesz az EU fővárosában az intézményrendszeri döntéshozatal előkészítésében, az intézményrendszeri partnerség kialakításában, hozzásegítve ügyfeleit a célirányos befektetésekhez. Melyik internet banki szolgáltatást válasszam?
Cikkek Ázsiai hatásra gyengült a forint 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 16:18
Gyengült a forint a bankközi devizapiacon kedden, az eurót fél négy körül 248,40/50 forinton jegyezték a hétfői 247,15/25 forint után. A forint 44 bázisponttal 12,01 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A vártnál kedvezőbb első negyedévi GDP adat ellenére már reggel gyengült a forint, amit kereskedők a kínai Shanghai tőzsdeindex több mint 3 százalékos esésével magyaráztak. Negatív hangulat uralta a régiós devizapiacokat is, Budapesten az eurót 247,50-249 forintos széles sávban jegyezték a nap folyamán, a forgalom azonban nem volt kiugróan magas. A dollárral délután 183,45/55 forinton kereskedtek, míg hétfőn délután 182,20/50 forinton állt a kurzusa. Az Egyesült Államokban a délután közzétett, a vártnál kissé kedvezőbb áprilisi inflációs adat nem okozott kilengést a piacokon. Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állás MTI
Cikkek A Fidesz szerint gazdaságpolitikai fordulat kell 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 15:59
A Fidesz szerint gazdaságpolitikai fordulatra lenne szükség, hiszen a megszorításokra alapozott gazdaságpolitika nem segíti, hanem akadályozza a gazdaság növekedését; ezt az idei első negyedéves 2,9 százalékos GDP- növekedés már jelzi - mondta a Fidesz alelnöke keddi sajtótájékoztatóján, Budapesten. Pelczné Gáll Ildikó elmondta: a KSH és az Ecostat gyorsjelentése szerint január és március között 2,9 százalékkal nőtt a magyar gazdaság teljesítménye, ami csökkenő tendenciát jelez. A politikus úgy vélte, mindez a kormány mai, megszorításokon alapuló gazdaságpolitikájának, a konvergenciaprogramnak a következménye. Hozzátette: patrióta gazdaságpolitikára lenne szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság növekedési pályára állhasson. A vártnál sokkal jobban teljesít a gazdaság MTI
Cikkek Új gazdaságpolitika Oroszországban? 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 15:56
Új, elemzők szerint általános közérzetjavító gazdaságpolitikát hirdet a harmadik elnöki periódusára pályázó orosz elnök: a hatalmas olaj- és gázjövedelmek segítségével célul tűzi ki az életszínvonal általános, kinyilvánított emelését. A következő években 25 milliárd dollárt költenének a lakossági vásárlóerő erősítésére, a nyugdíjasok, és a rossz életkörülmények között élők helyzetének javítására. Emellett jelentős összegeket áldoznak a tervek szerint a közszféra beruházásaira, az elöregedett lakónegyedek felújítására és újak építésére. Vlagyimir Putyin szerint nem elfogadható, hogy a hatalmas gáz- és olajexporttal rendelkező Oroszországban milliók élnek elavult lakónegyedekben. Az időszakban 3,9 milliárd dollárt áldoznának a tervek szerint útépítésekre. Elemzők szerint a hatalmas energia- és nyersanyagbevételek segítségével az elnök gazdasági megítélését nagy mértékben javíthatja. Oroszország devizatartalékai a 2000. évi 12 milliárd dollárról 2007 áprilisára 369 milliárd dollárra nőttek, és ezzel Kína és Japán után a harmadik legnagyobb devizatartalékkal rendelkezik a világon. A négy éve elindított stabilizációs alap, amely az olajjövedelmek hullámzásának kiegyenlítésére szolgál, jelenleg már 114 milliárd dollárosra duzzadt, amely nemcsak egy esetleges pénzügyi válság elhárításában nyújthat segítséget, de erős beruházási tevékenységre is lehetőséget teremt. Tavaly Oroszország a világ tíz leggyorsabban növekvő gazdasága között volt. Bírálói szerint viszont Putyin elnök számos korábbi ígéretét nem tartotta be, a gazdasági egyensúlyhiány évről-évre nő. Gyurcsány:a nehezén túl vagyunk, de folytatni kell A németek szerint romlik majd a gazdasági helyzet MTI
Cikkek 3 millió lengyel igyekszik külföldre 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 15:55
Több mint három millió lengyel, vagyis a munkaképes korú népesség 12 százaléka szeretne a következő években külföldön munkát vállalni - derül ki az IMAS intézetnek a Rzeczpospolita című lapban közölt felméréséből. A kívánatos célországok azok, ahol máris sok lengyel él, így Nagy-Britannia, Németország, Írország. A felmérés azt jelzi, hogy az elmúlt évek tendenciája folytatódik, mégha szándékát a külföldön munkát vállalni akaróknak csak egy része fogja megvalósítani. Hivatalos adatok szerint jelenleg 370 ezer lengyel dolgozik külföldön, a valóságban azonban Lengyelország 2004 évi uniós belépése óta 2 millióan dolgozhatnak a becslések szerint tartósan külföldön. Főként az építőiparban, az egészségügyben, az idősgondozásban keresettek a lengyel munkavállalók. A londoni Evening Standard nemrégiben írt a lengyelországi bevándorlókat érintő alacsony fizetésekről, munkanélküliségről és arról, hogy az érintettek a hazatérés gondolatával foglalkoznak. Ha kedvezőtlen tapasztalataikat megosztják honfitársaikkal, az sokak kedvét szegheti a külföldi munkavállalástól. London már nem bírja a bevándorlók rohamát MTI  
Cikkek Kovács László az írek célkeresztjében 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 15:18
Élesen bírálta Kovács László uniós adóügyi biztos társasági adóalap-számítási harmonizációs terveit az ír üzleti élet egyik magas rangú vezetője
Cikkek Milyen ingatlanokat keresnek a külföldiek? 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 14:52
Nem csökken a külföldi ingatlanvásárlók száma a hazai ingatlanpiacon, ami – főként Budapesten – nagyrészt a befektetési céllal érkező vásárlóknak köszönhető. A külföldi befektetőknek ugyanakkor a vonzó árak és minőségi kínálat mellett gyakran szembesülniük kell a finanszírozási rendszer rugalmatlanságával is
Cikkek Mérsékelten nőtt az amerikai fogyasztói árindex 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 14:50
Márciushoz képest áprilisban mérsékeltebben nőtt az átfogó fogyasztói árindex az Egyesült Államokban: 0,4 százalékos volt az emelkedés. Ugyanakkor az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított áprilisi maginfláció 0,2 százalék lett. A Dow Jones Newswires által megkérdezett elemzők 0,5 százalékra várták az átfogó fogyasztói inflációt a márciusi 0,6 százalékos növekedést követően. (Február: + 0,4 százalék.) Előrejelzésük szerint az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított áprilisi magindex 0,2 százalékkal bővült, miután márciusban 0,1 százalékkal nőtt. (Február: + 0,2 százalék.) Éves szinten, tavaly áprilishoz képest, 2,3 százalék lett a leginkább figyelt maginfláció, tavaly április óta a legalacsonyabb. Az elemzők 2,4 százalékot vártak. A dollár árfolyama csekély mértékben reagált a várakozásoknál jobb inflációs adatokra: egy euróért az adat után 1,3542 dollárt adtak a megelőző 1,3540 után. Legfrissebb devizaárfolyamok MTI
Cikkek Felfüggesztett börtön a pénzt lopó rendőrnek 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 14:49
Egy év nyolc hónap, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte elsőfokon a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa kedden azt a volt rendőrszázadost, aki május 4-én, a budapesti Széna téri túszejtés helyszínéről 460 ezer forintot lopott. A bíróság szolgálatban kötelességszegés és lopás miatt mondta ki bűnösnek a vádlottat. Mellékbüntetésként a bíróság lefokozta a volt rendőrt. Az ítélet indokolása megegyezett az ügyészi feljegyzéssel, vagyis azzal, hogy a vádlott május 4-én 24 órás készenléti szolgálatot látott el és a Széna téri bankrablás helyszínelésében vett részt. Feladata a túszejtő által elrabolni kívánt bankjegyek elkülönítése és számolása volt. Ezt használta ki, amikor 23 darab 20 ezer forintos címletet, összesen 460 ezer forintot ellopott. A bűncselekmény után a volt rendőr visszatért munkahelyére és folytatta szolgálatát. Az okozott kárt a rendőr megtérítette. Visszaadta a lopott pénzt a rendőr az OTP-nek MTI
Cikkek Visszaadta a lopott pénzt a rendőr az OTP-nek 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 14:19
Megtérítette az OTP Banknak okozott kárt a Széna téri bankfiókból 460 ezer forintot ellopó volt rendőr kedden, a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsán. Az ügyész a feljegyzésében szolgálatban kötelességszegés és lopás bűntettével vádolta meg a 35 éves volt századost. A bíróság elé állítás keddi tárgyalásán ismertette: a volt rendőr május 4-én 24 órás készenléti szolgálatot látott el és a Széna téri bankrablás helyszínelésében vett részt. Feladata a túszejtő által elrabolni kívánt bankjegyek elkülönítése és számolása volt. Ezt használta ki, amikor 23 darab 20 ezer forintos címletet, összesen 460 ezer forintot ellopott. A bűncselekmény után a volt rendőrzászlós visszatért munkahelyére és folytatta szolgálatát. A pénzből 115 ezer forintot a hatóságok lefoglaltak a történtek miatt elbocsátott rendőr lakásán, a bíróságon pedig 345 ezer forintot fizetett ki a vádlott a bank megjelent képviselőjének. Az átadás-átvétel a bíróság egyik, a sajtó elől elzárt helyiségében történt, az erről szóló elismervényt a bíró ismertette a perbeszédek megkezdése előtt. Az ügyész perbeszédében fenntartotta feljegyzését, amelyben szolgálatban kötelességszegéssel és lopással vádolta meg a volt rendőrt. Kérte, hogy a férfivel szemben halmazati büntetésként börtönbüntetést és pénzbüntetést szabjon ki a bíróság, és indítványozta katonai mellékbüntetésként a lefokozást. A vádhatóság képviselője enyhítő körülménynek értékelte, hogy a volt rendőr beismerte és megbánta tettét, négy kiskorú eltartásáról gondoskodik, jó jellemzést adott róla a felettese, évek óta kifogástalanul látta el szolgálatát és azt, hogy a lopás esetében a kár teljes egészében megtérült. Súlyosbító körülményként értékelte, hogy az eset a közvélemény rendőrségbe vetett hitét megingathatta. Lopott egy rendőr a Széna téri túszejtéskor MTI
Cikkek Csökkent a Rosneft profitja 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 14:17
Az orosz állami Rosneft olajvállalat tavaly 3,533 milliárd dolláros adózott eredményt ért el, ez 15 százalékkal kevesebb mint 2005-ben. A cég forgalma 38,7 százalékkal 33,099 milliárd dollárra nőtt, pénzforgalmi többlete (EBITDA) 3,5 százalékkal  7,276 milliárd dollárra emelkedett. Elemzők az adózott eredmény 23 százalékos csökkenést várták. A Rosneft a napokban a csődeljárás során feldarabolt YUKOS olajcég egy újabb részlegének megvásárlásával a legnagyobb oroszországi olajtermelővé lépett elő. A 11-ik YUKOS árverésen, Neft-Aktiv leányvállalata révén, a Rosneft 165,7 milliárd rubelért (4,7 milliárd euró) megvásárolta a Samaraneftegas vállalatot, valamint három olajfinomítót. A Rosneft ezzel a második helyre utasította a magánkézben lévő LUKOIL olajvállalatot a termelői rangsorban. A Rosneft egy héttel azelőtt vásárolta meg a YUKOS aktíváinak egy nagyobb csomagját, benne az évi 11 millió tonnás olajtermeléssel rendelkező Tomskneft vállalatot. A Samaraneftegas tavaly 9,3 millió tonnát termel. A mostani bevásárlással a Rosneft éves termelése 106 millió tonnára emelkedett, míg a LUKOIL az idén előreláthatólag nem lépi túl a 95,5 millió tonnát. Mielőtt, 2005-ben, a kormány adóhátralék-követelése csődbe taszította, a magánkézben lévő YUKOS volt a legnagyobb orosz olajcég.   A Rosneft a legnagyobb orosz olajtermelő MTI
Cikkek Nőtt az Inter-Európa nyeresége 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 14:13
Az Intesa Sanpaolo csoport tulajdonában lévő Inter-Európa Bank Nyrt. az év első három hónapjában 1,311 milliárd forint adózott nyereséget ért el, 46,6 százalékkal többet az előző év első negyedévinél - közölte az Inter-Európa Bank kedden a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IRFS) szerinti konszolidált gyorsjelentésben. A konszolidált mérlegfőösszeg március végén 354,7 milliárd forint volt, 40 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál. A nem konszolidált adózott profit 759 millió forintról 1,151 milliárd forintra nőtt. A konszolidált nyereséget elsősorban az ügynökként tevékenykedő IE New York Broker Rt. és az IE Befektetési Alapkezelő profitja befolyásolta kedvezően - áll a gyorsjelentésben, amely a két leánycégre vonatkozó konkrét adatot nem közöl. Az 1994-ben bevezetett IEB részvényeit május 18-án vezetik ki a BÉT-ről, utoljára május 14-én kereskedtek a papírokkal, a záróár 3.955 forint volt. Mibe fektessem a pénzem? MTI  
Cikkek Újabb változások az egészségügyben 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 13:46
A vizitdíj-fizetés változásait, a várólista és az előjegyzési lista egyértelműsítését is tartalmazzák az egyes egészségügyi tárgyú törvények módosítása
Cikkek Ősztől közraktárjegyek a tőzsdén 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 13:44
Az idén ősszel kezdődik meg a közraktárjegyek tőzsdei kereskedelme a Budapesti Értéktőzsdén - jelentette be Pál Árpád, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója. Az új tőzsdei konstrukciót a Hungária Közraktározási Zrt., a KELER Zrt., valamint a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) együttműködésében hozzák létre. A kereskedés várhatóan október 1-jén indul. Mint a vezérigazgató elmondta,  egy olyan, mindenki számára hozzáférhető adatbázist készítenek el a www.gabonatnet.hu internetes oldalon, amelyen az összes, a Hungária Közraktározási Zrt. által közraktárra vett és értékesítésre szánt gabona minőségi paramétereit, területi elhelyezkedését megnézhetik az érdeklődők. A piacra kerülő árukból egy úgynevezett intelligens kereskedőrendszer segítésével válogathatnak majd a vevők, és adhatnak vételi megbízást a brókereknek. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Megállapodott a Google és a Telekom 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 13:42
A Magyar Telekom Csoporthoz tartozó T-Online és T-Mobile megállapodott a Google-lal arról, hogy a jövőben az amerikai internetes cég technológiáján alapuló, a világ legnépszerűbb keresőmotorját használják - jelentette be a három cég budapesti sajtótájékoztatóján. A két magyar cég az új technológiától azt várja, hogy az internetes keresés az ügyfelek számára ezt követően gyorsabb és pontosabb lesz. A felek a megállapodás pénzügyi részleteiről, üzleti titokra való hivatkozással, nem adtak információt. Szellem a keresőben, veszélyben a PC-k A Google a legértékesebb márka MTI
Cikkek Kevesebb lesz a széndioxid-kvóta, szigorodnak a szabályok 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 13:39
Az Európai Unió emisszió-kereskedelmi rendszerébe (ETS) tartozó cégek a jövő évtől már nem vehetik félvállról széndioxid-gazdálkodásukat, mert az egyre inkább pénzügyi kockázatokat befolyásoló tényezővé válik - mondta Ariane Verbeeck, a Fortis Bank amsterdami karbonkereskedője kedden, Budapesten. Közölte, hogy a klímavédelmi rendszer már ma is befolyásolja az érintett cégek eredményességét, ám a jelenlegi alacsony kvótaárak miatt a legtöbben nem törődnek kibocsátásuk optimalizálásával. A szakértő utalt arra, hogy az ETS-ben uniós szinten 5 ezer cég vesz részt, ám közülük csupán mintegy 300-an vesznek részt aktívan a "karbonpiacon", a legtöbben nem ismerik fel a lehetőségeket. Ariane Verbeeck elmondta, hogy a jövő évtől szűkmarkúbb állami kvótaosztás, illetve az azzal összefüggésben szigorodó szabályok, továbbá a Kiotói Egyezményből fakadó éghajlatvédelmi kötelezettségek felértékelik a cégek kvótagazdálkodásának fontosságát.   A vállalatokat nem érdekli a széndioxid-kibocsátás MTI
Cikkek Növelné árbevételét a Rába 
Privátbankár.hu | 2007. május 15. 13:33
A Rába Járműipari Holding Nyrt. az idén 53 milliárd forint feletti árbevételt tervez, ami mintegy 6 százalékkal haladja meg a 2006. évi 50,3 milliárd forintos összeget - mondta Pintér István, a társaság elnök-vezérigazgatója, a társaság I. negyedéves eredményeit ismertető sajtótájékoztatón, kedden, Budapesten. Hozzátette: az EBITDA 2007-ben várhatóan eléri a 4 milliárd forintot, ami 25 százalékkal több, mint a tavalyi érték. Pintér István elmondta: a 2010-ig szóló stratégiai terv szerint a 2006-os bázishoz képest az árbevétel 20 százalékkal emelkedhet, a készpénzállomány 4-6 milliárd forintra növekedhet, a cég hitelállománya pedig az időszak végére 10 milliárd forint alá csökkenhet. A Rába a Scania beszállítója lett Elérte csúcsát a Rába? (hanganyag) MTI  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG