Közzétették a Cégközlönyben a felszámolási eljárás megindítását az Electro World CRV Kft. ellen. A társaságot 2010-ben alapították, kifejezetten az Allee-ban található üzlet működtetésére. Két végrehajtás indult ellene az elmúlt évben. A mostanival ötre növekedett a társaság érdekeltségei ellen megindított felszámolások száma.
Megindult a dominó
Az áruházait korábban sorra bezáró Electro World Magyarország Kft.-nek nem sikerült a csődvédelem, tavaly októberben indította meg a Pest Megyei Bíróság a felszámolási eljárást. Korábban a cég ügyvezetője úgy nyilatkozott, hogy a csődvédelem elkerülhetetlen, s van olyan üzleti partnere a cégnek, amelynek támogatásával jelentős ingatlanbiztosítékot tudnak felajánlani a finanszírozó banknak.
Az Electro World az Alle megnyitásakor - a madár is odajárt
Az elmúlt években egy sor leánycéget alapított az Electro World Magyarország Kft., minden áruházra külön egyet-egyet, továbbá tevékenységek szerint is alakultak társaságok. A húsz működő társaság többsége ellen tavaly végrehajtást indítottak. A már 2009 nyarán létrehozott Electro World Dél-Buda Kft. ellen tavaly október 18-án felszámolási eljárás indult. Ugyancsak felszámolási eljárást kezdeményeztek az Electro World Miskolc Kft. ellen, ezt október 19-én tették közzé, miután a társaság ellen 2011 márciusának és augusztusának végén is végrehajtási eljárást rendelt el az adóhivatal, illetve a bíróság. Idén januárban indult meg az eljárást az Electro World Eger Kft. ellen, melyet 2009-ben gründoltak.
Az EWM 2001 júniusában 3 millió forint jegyzett tőkével alakult Intercede (Hungary) Kft. néven, amit fél év után Electro World Magyarország Kft.-re változtattak. Három hónap múltán ezt 801 millió forintra emelték, majd további bő hét hónap után 1,275 milliárd forinta nőtt. Ezután nyolc év alatt két lépésben – 2002. május elején először valamivel több mint 2,058 milliárdra, majd 2009. április végén csaknem 4,059 milliárd forintra – több mint háromszorosára emelkedett a jegyzett tőke.
A társaság működése során sohasem termelt nyereséget, árbevétele 2008-ig folyamatosan bővült, abban az évben meghaladta a 20 milliárd forintot, utána viszont mélyrepülésre váltott, tavalyi forgalma alig érte el a 10 milliárd forintot. A cég masszívan veszteségesen zárt, a negatív eredmény rendre meghaladta az egymilliárd forintot, de 2009-ben már 3,7 milliárd forintra rúgott. A veszteséget 2010-re sikerült konszolidálni, így két éve 1,2 milliárdos mínusszal zártak.
Vége a Ruha Hungary-nek is
Egy másik ismert cég is csődbe jutott. Felszámolási eljárást kezdeményeztek a korábban egymilliárd forint körüli árbevételt is produkáló Ruha Hungary Kft. ellen is. A korábban s.Oliver Kft. néven működött nagyatádi ruhagyártó 2010-ben rekordveszteséget termelt.
Az s.Oliver él és virul Ahogy azt a német s.Oliver márka kizárólagos hazai képviseletét ellátó cég szerkesztőségünknek jelezte: a Ruha Hungary felszámolása semmilyen szempontból nem érinti az s.Olivert, a német divatcég és a hazai forgalmazó is él és virul, így a magyar vásárlók továbbra is zökkenőmentesen vásárolhatják termékeiket. A félreértésért a szerkesztőség az érintettek és az olvasók elnézését kéri. |
A nagyatádi társaságot 1990-ben hozták létre Knock Oute Kft. néven, 2002-ben nevezték át s.Oliver Hungary Kft.-re, majd 2010-ben Ruha Hungary Kft.-re. A cég fő tevékenysége lábbeli, ruházati termék nagykereskedelme. A társaság ellen tavaly közjegyzői végrehajtás indult, a napokban pedig elrendelték a felszámolását. A kft tulajdonosa két magánszemély, Zsuffa Béla és Zsuffa András.
A társaság 2002 óta folyamatosan nyereséget termelt, leszámítva a 2010-es évet. 2006 és 2008 között egymilliárd forint felett volt saz árbevétele. A bezzegév a 2007-es volt, akkor a társaság forgalma meghaladta az 1,3 milliárd forintot. Nyeresége ennél jóval szerényebb volt az évek során, a legnagyobb eredménye 2004-ben volt, 34 millió forint, később a rekordforgalom mellett is csak 15 millió forint alatti profitot termelt. A fekete év a 2010-es volt, akkor a cég nettó árbevétele 681 millió forintra apadt, vesztesége pedig meghaladta a félmilliárd forintot.
A társaság érdekeltségébe tartozik a K&M Külkereskedelmi, Vállalkozásfejlesztési Tanácsadó Kft., amely tavaly május óta felszámolás alatt áll. Az ingatlan adásvétellel foglalkozó társaság 2010-es vesztesége meghaladta a 100 millió forintot. A cég tulajdonosa a Ruha Hungary Kft. és Zsuffa Béla.
Zsuffa Béla és Zsuffa András birtokában van a Ruha Shop Kft., amelynek fő tevékenysége ruházati kiskereskedelem. Ez a társaság 2010-ben 120 milliós veszteséget ért el, tavaly márciusban megkezdődött a felszámolása.