Az aláírási ünnepségen Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter elmondta: a kormány prioritásnak tekinti az innovációt és a kutatás-fejlesztést, hogy a magyarországi kis- és középvállalatok bekerüljenek a globális innovációs hálóba. "A kormány stratégiai szövetségi körében az első helyen mindenképpen a GE található, hiszen több mint két évtizede partnerünk."
Nagyon fontos, hogy a GE következő növekedési projektjeihez minél több magyar beszállítót nyerjen meg. "Mi az Eximbankon keresztül mindenfajta pénzügyi forrást biztosítunk ehhez. Mi ott vagyunk mögötte" - hangsúlyozta a miniszter. Hutter Iván, a GE Fényforrás Üzletágának regionális általános igazgatója úgy fogalmazott: a GE meggyőződése, hogy a közös sikerek kulcsa az innováció. Az új stratégiai megállapodás lehetőséget teremt arra, hogy az átalakuló világgazdaságban Magyarország és a GE új alapokra helyezze kapcsolatát.
Az innováció szempontjából fontos intézkedések között említette, hogy a kormány meg kívánja duplázni a felsőfokú műszaki, természettudományos és informatikai képzésben részt vevő hallgatók számát. A mostani 21 ezerről jövőre 30 ezerre emelkedne a részvevők száma, de 2-3 éven belül a létszám elérné a 40 ezret.
A társaság ipari tevékenységét összefogó GE Hungary Kft. és leányvállalatai öt városban hat gyárat, valamint három regionális üzleti központot és két kutatás-fejlesztést végző részleget üzemeltetnek. Emellett a társaság keretében, Budapesten működik a GE Fényforrás üzletág európai, közel-keleti és afrikai térségi üzleti és globális K+F központja, amely Magyarország öt városában további hat üzemet működtet.
A GE Hungary Veresegyházán gázturbinákat szerel össze és repülőgép-turbinákat javít, illetve alakít át erőművé. Nagykanizsán, Zalaegerszegen, Kisvárdán, Nagykanizsán és Budapesten világítótesteket és ezekhez alkatrészeket állít elő. A társaság Ózdon kismegszakítókat, Budaörsön egészségügyi berendezésekhez részegységeket, Oroszlányban pedig víztisztítási membránokat gyárt.