Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Stabilról negatívra rontotta India "BBB" hitelosztályzatának kilátását a Fitch Ratings, két hónappal azután, hogy a másik hitelminősítő, az S&P is hasonló lépésre szánta el magát. India GDP-je csupán 5,3 százalékkal nőtt az első negyedévben, ami kilenc éve a legkisebb bővülés volt. Az új-delhi kormány egyre nagyobb ellenállásba ütközik az ellenzék és a társadalom részéről.
A Fitch döntését egyebek között azzal indokolta, hogy az "elengedett költségvetés" miatt jelentősen nőtt az ország GDP-arányos államadóssága, és ez akár az ország hitelbesorolásának a rontásával is járhat. A hitelminősítő azzal számol, hogy a folyó költségvetési év végére az államadósság a GDP 66 százaléka lesz. Ez jóval magasabb a befektetési kategórián belül legalacsonyabbnak számító "BBB" hitelosztályzattal rendelkező országok 39 százalékos átlagának. India GDP-je csupán 5,3 százalékkal nőtt az első negyedévben, ami kilenc éve a legkisebb bővülés volt.
A Fitch azzal számol, hogy India gazdasága 6,5 százalékkal nő a 2013. márciusával lezáródó költségvetési évben az egy évvel korábbi 7,5 százalék után. A Fitch minősítésével India már csak egy fokozatra van a befektetésre nem ajánlott kategóriától. Ha tovább romlana a besorolás, akkor az ázsiai ország lenne az első a BRIC-országok közül, amelyiket nem ajánlanak befektetésre. Múlt héten a Standard and Poor’s helyezte kilátásba, hogy bóvli kategóriába rontja India szuverén adósbesorolását.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Katar megállapodást írt alá a Boeing amerikai repülőgépgyártó vállalattal utasszállítók beszerzésére a Qatar Airways légitársaság számára Donald Trump amerikai elnök szerdai látogatása során.
Még az év elején került szóba az egyik Kormányinfón, hogy az Egyesült Államok – és Argentína – példáját követve Magyarország is kiléphet-e az Egészségügyi Világszervezetből (WHO). Ahogy akkor Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter felvetette ennek lehetőségét, úgy most Rétvári Bence államtitkár sem cáfolta meg ennek gondolatát. A lapunk által megkérdezett egészségügyi szakértők szerint Magyarország nagy hibát követne el, ha ezt meglépné.
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. május 14. 05:48
A volt tőzsdeelnök, egyetemi szakközgazdász a Klasszis Podcastban elmondta a véleményét arról, miért robbantotta ki Trump a vámháborút, mi lehet annak végkimenetele, mi várható az orosz-ukrán háborúban, mi történhet annak lezárása után Ukrajnával és az orosz elnökkel. De szó esett arról is, lehet-e egyszerre jóban lenni az egymással nem egy platformon lévő nagyhatalmakkal, amint azt most Magyarország teszi, s végül arról is, hogyan jöhet ki Európa a mostani nagy geopolitikai, társadalmi változásokból.
Az Egyesült Államokban váratlanul több mint négyéves mélypontra lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme áprilisban, havi szinten pedig a vártnál kisebb mértékben emelkedett a fogyasztói árindex.
Az amerikai költségvetés 258,4 milliárd dollár többlettel zárt áprilisban, ami 23,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbi 209,5 milliárd dollár aktívumot.