3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A mezőgazdasági termelői árak emelkedése összességében visszafogottabb lett a KSH statisztikái szerint.

A növénytermesztési termékek éves áremelkedése májusban 3,5 százalékosra mérséklődött az áprilisi 6,8 százalékosról, az élőállatok és állati termékek drágulása viszont 6,3 százalékosról 10,8 százalékosra emelkedett, így összességében a mezőgazdasági felvásárlási árak átlagosan 6,0 százalékkal voltak magasabbak a tavaly májusiaknál a 6,6 százalékos áprilisi adat után - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.

A növényi termékek inflációjának lefékeződését a zöldségfélék, a burgonya és a gabonafélék áremelkedési ütemének erőteljes lassulása egyaránt okozta. Míg az élőállatok és állati termékek fokozódó áremelkedéséhez mindkét termékcsoport hozzájárult.

A gabonafélék átlagosan mindössze 0,8 százalékkal drágábbak, mint tavaly májusban, míg az előző hónapban még 9,4 százalékos volt az éves áremelkedés. A búza felvásárlási árának éves emelkedése az áprilisi 17,0 százalékról 14,7 százalékosra mérséklődött, a kukorica májusban 13,0 százalékkal került kevesebbe, mint egy éve, míg áprilisban 0,4 százalékkal volt olcsóbb.

A zöldségfélék éves átlagos áremelkedésének üteme az áprilisi 27,0 százalékosról 16,7 százalékosra lassult, a burgonyáé 142,4 százalékosról 76,0 százalékosra. A zöldségek közül a vöröshagyma májusban még mindig kétszer olyan drága volt, mint egy éve, 109,1 százalékkal kerül többe, míg áprilisban 125 százalékkal volt magasabb az ára. A sárgarépa drágulása az áprilisi 47,6 százalékról 23,3 százalékosra lassult, a fejes káposztáé 84,5 százalékról 19,2 százalékra, a fejes saláta viszont csak 1,5 százalékkal maradt olcsóbb egy évvel korábbi áránál, míg áprilisban 20,0 százalékkal volt alacsonyabb az ára. Az uborka ára  áprilisban még 1,0 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, májusban már 6,8 százalékkal került többe, a paradicsom májusban már 3,6 százalékkal olcsóbb lett, míg áprilisban 8,2 százalékkal drágult. A karfiol ára az egy évvel korábbi szint körül mozog, áprilisban 2,8 százalékkal alatta, májusban 0,8 százalékkal fölötte volt.

Az élőállatok felvásárlási ára 13,4 százalékkal lett magasabb a tavaly májusinál az áprilisi 8,2 százalékos emelkedés után. A vágósertés ára 27,5 százalékkal magasabb a tavaly májusinál az áprilisi 16,6 százalék után, a vágómarha 4,4 százalékkal drágább.

A tej felvásárlási ára 7,4 százalékkal volt magasabb májusban, de már áprilisban is 6,3 százalékkal emelkedett, a tojás 1,2 százalékkal volt drágább, mint tavaly májusban, bár áprilisban még 2,0 százalékkal olcsóbb volt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt 28 forintot emelkedhet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:51
Csütörtökről péntekre 11 forinttal emelkedett a dízel átlagára, szombaton pedig további 17 forinttal emelkedik a nagykereskedelmi ár, amelyet a kutak átháríthatnak a tankolókra. A benzin nagykerára 7 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Elárulta a NAV, miért tartják Budapesten a hét ukrán pénzszállítót
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:17
Pénzmosással gyanúsítják azt a hét pénzszállítót, akik Ausztriából Ukrajába vittek volna 35 millió euró készpénzt és 9 kilogramm aranyat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt is hozzátette, ebben az évben mennyi készpénzt és aranytömböt vittek Magyarországon keresztül Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Nem csak a napsütés miatt örülhetnek ma a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:30
A csaknem két éve folyamatosan negatív ipari termelés ha árnyalatnyival is, de januárban éves szinten végre emelkedett. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: A Magyarországon áthaladó, Ukrajnának fontos dolgokat le fogjuk állítani
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:19
Pénteken beszélt erről a miniszterelnök a Kossuth Rádióban, és azt is elmondta, megfelelő választ kell találnia a kormánynak az ukrán vezetés részéről érkező zsarolásra.
Makro / Külgazdaság Magyarország és Románia között épülhet új út
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:51
Véglegesíthetik a román és a magyar kormány közötti megállapodás szövegét a Kübekházánál lévő új határátkelőről. A terv már akkor megszületett, amikor még ellenőrzőpontot is kellett volna építeni, de azóta Románia is tagja lett a schengeni övezetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG