A Zerohedge cikke szerint ez újra begyújthatja az űrversenyt a régi ellenfelek között, bár Oroszország nem szívesen venne részt egy ilyen akcióban. Viktor Bondarev, az orosz honvédelmi és nemzetbiztonsági bizottságának a vezetője elmondta: az űr militarizálása „egyenes út a katasztrófához”, mivel a nyilvánvaló veszélyek mellett gyakorlatilag mindenkivel szembe helyezkedne Trump, aki valaha aláírta az egyezményt.
Harc a Holdért?
Az 1969-es holdra szállást követően némileg elcsitult az érdeklődés az égi kísérőnk irányába, Trump bejelentésében azonban volt egy egyértelmű utalás arra, hogy Amerika „tartós jelenlétet kíván kialakítani a Holdon”. Bár ez nem utal egyértelműen katonai jelenlétre, elemzők tartanak attól, hogy Trump kíván az első lenni, aki valóban eljut a harcászatban a „végső határig”, mivel az űrből nem csak egy adott kis földrajzi területre, de akár az egész bolygóra hatással lehetne.
Beizzítják az űrversenyt: Kína kolóniát küldene a Holdra? Kennedy és az első Holdra szállás óta nem volt különösebben éles az űr, pontosabban a Hold meghódítására irányuló verseny. Ezt most Kína piszkálhatja fel, ugyanis olyasmire készül, amit eddig senkinek sem sikerült: űrszondát akar juttatni a Hold sötét oldalára. Kérdés, hogy milyen céllal – és vajon mit visznek magukkal a rejtélyes holdjárón. A Privátbankár.hu cikkéért kattints ide! >>> |